Навивање (Мажоретство(Cheerleading))

Дискусија во 'Спорт' започната од tweety-tweety, 12 ноември 2013.

 1. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  МАЖОРЕТСТВО мојот омилен спорт..Има на TLC емисија Cheer Perfection која ја прекинаа т.е. втората сезона не почнаа да ја даваат :( :( ..
  Моите омилени мажоретки се :
  [​IMG]
  Alisha Dunlap е учителката (незнам како да ја наречам) која ги учи мажоретките од СРЕБРЕНИОТ ТИМ (CTR(Cheer Time Revolution)) заедно со некзиниот сопруг RD.Имаат три ќерки Cassadee(12),Cambree(6) и Chanlee(3)..Cassadee i Cambree се во Cheer Time Revolution.. :inlove: :inlove:
  Cassadee [​IMG]
  Cambree
  [​IMG]
  Chanlee
  [​IMG]

  Torrann(10) е ќерка на Ann Robinson
  Torrann [​IMG]
  Ann [​IMG]

  Olivia(9) e ќерка на Mandy Stuckey
  [​IMG]

  Alana(11) e ќерка на Bonnie Crow
  [​IMG]
  [​IMG]

  Brooke(14) e ќерка на Shanon Ashworth
  [​IMG]

  Ashtyn(12) e ќерка на Michelle Henderson
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kylie(12) и Julia(3) се ќерки на Andrea Clevenger
  Kylie [​IMG]

  Abby Crump(8)
  [​IMG]

  Maggie Grappe(12)
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Како ви се допаѓа мажоретството и дали сте ја гледале емисијата? :D

  П.С. Ако има ваква тема КЛУЧ ]:) :lol: :lol:
   
 2. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Извинете има грешка кај Kylie
  СЛИКАТА Е
  [​IMG]