1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Навивање (Мажоретство(Cheerleading))

Дискусија во 'Спорт' започната од tweety-tweety, 12 ноември 2013.

 1. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  МАЖОРЕТСТВО мојот омилен спорт..Има на TLC емисија Cheer Perfection која ја прекинаа т.е. втората сезона не почнаа да ја даваат :( :( ..
  Моите омилени мажоретки се :
  [​IMG]
  Alisha Dunlap е учителката (незнам како да ја наречам) која ги учи мажоретките од СРЕБРЕНИОТ ТИМ (CTR(Cheer Time Revolution)) заедно со некзиниот сопруг RD.Имаат три ќерки Cassadee(12),Cambree(6) и Chanlee(3)..Cassadee i Cambree се во Cheer Time Revolution.. :inlove: :inlove:
  Cassadee [​IMG]
  Cambree
  [​IMG]
  Chanlee
  [​IMG]

  Torrann(10) е ќерка на Ann Robinson
  Torrann [​IMG]
  Ann [​IMG]

  Olivia(9) e ќерка на Mandy Stuckey
  [​IMG]

  Alana(11) e ќерка на Bonnie Crow
  [​IMG]
  [​IMG]

  Brooke(14) e ќерка на Shanon Ashworth
  [​IMG]

  Ashtyn(12) e ќерка на Michelle Henderson
  [​IMG]
  [​IMG]

  Kylie(12) и Julia(3) се ќерки на Andrea Clevenger
  Kylie [​IMG]

  Abby Crump(8)
  [​IMG]

  Maggie Grappe(12)
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Како ви се допаѓа мажоретството и дали сте ја гледале емисијата? :D

  П.С. Ако има ваква тема КЛУЧ ]:) :lol: :lol:
   
 2. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Извинете има грешка кај Kylie
  СЛИКАТА Е
  [​IMG]