1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградување на јавните личности од страна на A1

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од The Saturdays, 4 септември 2019.

 1. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Кое е Вашето мислење за тоа што Vip сега А1 ги награди инфлуенсерите и јавните личности со нови телефони.
  Според мене сите кои се наградени можат да си дозволат телефоните дури имаат да купат повеќе такви телефони и сметам дека требаше да им ги подарат на луѓе на кои навистина му требаат и не можат да купат.
   
  На Nane2356, Glossy-girl, Harper и 27 други им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.633
  Допаѓања:
  73.191
  Пол:
  Женски
  Не сум слушнала за ова. :o
  Па и немало потреба од ваков гест ама да се покажат овие од А1 колку се великодушни.
   
  На Glossy-girl, sj *O*, The Saturdays и 4 други им се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.526
  Пол:
  Женски
  Јас вчера кај една блогерка видов, не знаев дека сите инфлуенсери и јавни личности добиле. Ама истото мислење го делам со тебе, дека тие можат да си дозволат сами да си купат. Многу попаметно ќе им беше да даваат на долгогодишни корисници кои што сме им. Многу повеќе симпатии ќе добија така, отколку овие да ги наградуваат, па тие да ги изрекламираат на социјалните мрежи.
   
  На Nane2356, Glossy-girl, Harper и 17 други им се допаѓа ова.
 4. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  4.120
  Пол:
  Женски
  Награда заслужуваат студентите со десетки во индекс, средношколци и основци со одличен успех...
  Супер реклама и поголема мотивација за младите. Ама никој мене не ме праша :?:
   
  На karak, oblace1, Glossy-girl и 35 други им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.668
  Допаѓања:
  111.177
  Пол:
  Женски
  Идиоти!
  Треба да наградат корисници,а не инфлуенсерки.
   
  На Nane2356, oblace1, Glossy-girl и 12 други им се допаѓа ова.
 6. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Не ме чуди ништо мене поќе..
  Кога ги остаја болните дечиња да се мачат да собират пари едвај од донација за операции, а кога промената на пол е бесплатна, една бомба и збогум Македонијо...
  Ја запустија, значи нема крај на ова.. Да ти се слоши.
   
  На Summer16, elenaxbbg, Amelia и 6 други им се допаѓа ова.
 7. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  И се извинувам* шо темата е ова, а јас заминав малце подалеку, но што е тоа е.
   
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Преминете на другиот оператор.
   
  На najjacha, The Saturdays и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.957
  Пол:
  Женски
  Можеби ова им е еден вид инвестиција за инфлуенсериве да може да ги рекламираат под што поповолни услови за нив. Ова е бизнис потег, не хуманитарен, инаку малку ли има деца брилијантни ученици, кои живеат подалеку од урбанизирани места и се мачат, а се со десетки, на пример?
  Малку ли самохрани мајки?
  Наместо на сите инфлуенсери телефон, една операција ќе се платеше од оние кои ги помагаме преку смс.
  Ама тоа не е намената, по мое.
   
  На Harper, ane.bella, Victorian и 6 други им се допаѓа ова.
 10. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Секогаш постоело и ќе постојат реклами дури и на едни обични гаќи, но никогаш не сме слушнале како 2 пати месечно се донирани пари за здраствените проблеми на тие што му требат, и ред многу други работи сакам да кажам, но тоа е..
  Извини за одг. :)
   
  На Glossy-girl, Ники., cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.202
  Допаѓања:
  41.440
  Пол:
  Женски
  Има разлика од НАГРАДУВАНИ до милост, донации и поддршка.
  Или им се дадени за промоција или како награда за постигнатите успеси.
  Шта ја знам.Не мора одма да фрлате со дрва и камења ако не ја знаете заднината?
   
 12. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.668
  Допаѓања:
  111.177
  Пол:
  Женски
  Сепак не е во ред.Познатите фаци имаат пари да си купат скапи телефони.Некои имаат и повеќе од еден.Не им треба бесплатен.Поарно да подареа смартфони на корисници со примања помали од 20.000 денари.
  И онака им прети масивна тужба и над 100 луѓе се сигурни дека ќе ги раскинат договорите.
   
  На Glossy-girl, Emma2, candy.cane и 6 други им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Подароци треба за првите корисници од 2007-ма.
   
  На oblace1, Glossy-girl, Emma2 и 6 други им се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.178
  Пол:
  Женски
  Јас блогери и инфлуенсери овде поим неам кои се, сум чула Лила ја нарекуваат инфлуенсерка, други не знам, што значи не се инфлуенсери.
   
  На Glossy-girl, Emma2, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
 15. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.636
  Допаѓања:
  6.135
  Која глупава реклама или подобро речено антиреклама. Ако ова е точно, тогаш уште од старт треба да размислат да си го сменат маркетинг тимот.
   
  На oblace1, cresa-jagoda и sjdgo им се допаѓа ова.
 16. Miki52615

  Miki52615 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  sekako deka influenserite ke gi nagradat zatoa sto oni ke gi stavat na stori na insta i so toa se reklamiraat
   
 17. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.668
  Допаѓања:
  111.177
  Пол:
  Женски
  Ова е лоша реклама која дополнитено им ја руши репутацијата.
  Cosmofon и One беа попосветени на корисниците и ги наградуваа.Никој не им претеше со тужби.
  Вип последниве години е катастрофален оператор со слаба мрежа и интернет кој паѓа секој ден по 7-8 пати,а и многу граѓани се посомневаа во вистинитоста на износите во сметките,па одамна помислија на тужба,а и скоро секој ден некој оди во нивен дуќан да раскине договор.
  Ќе беше добро да дадеа бесплатни смартфони на лица со мали примања.Тоа ќе беше добра реклама.
  Со вакви потези како овој сега и милион ребрендирања нема да им помогнат.
   
  На Glossy-girl, najjacha, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Miki52615

  Miki52615 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2019
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  nikogas ne dale nisto pa nema ni da dadat bez d aimaat korist gi koristam i znam mnogu dobro kakvi se sekoj den raspravvi po telefon edvaj cekam da mi pomine dogovorot da se otkacam od niv
   
 19. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.668
  Допаѓања:
  111.177
  Пол:
  Женски
  Старите фирми даваа,овие не.
  Телеком има само подобра мрежа,но и тие имаат маани.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  3.670
  Допаѓања:
  12.933
  Пол:
  Машки
  Каков народ сме значи само да се мрчело за се и сешто,чудо едно.
  Значи сакале да се изрекламираат за ребрендирањето од ВИП во А1,а како најдобра опција за тоа ги одбрале социјалните мрежи каде преку јавните личности,блогерките,инфлуенсерите... ја оствариле целта а за возврат на тоа тие се наградени со телефони.
   
  На Mantub, mileystar и MeAfterYou им се допаѓа ова.