Надеж за Јана

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dark-Lady, 7 октомври 2019.

 1. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  902
  Верувам дека на дел од вам познат ви се случајот за храбрата охриѓанка Јана Арсовска. Таа има 33 години и од 2015 година се бори со адултен неуробластом, премногу редка форма на канцер која се јавува кај возрасни. На Јана ѝ се потребни 200 000 евра за да продолжи со лекување, да се избори со опасниот канцер. Цел Охрид е мобилизиран за да помогнеме, а и цела Македонија.
  Тука ќе ги постирам фб профилот каде може да се следи сѐ, инстаграм профилот и gofundme страната.
  Верувам дека може да направиме нешто малку, кое за нашата Јана ќе биде многу. Да ја покажиме нашата хуманост ❤️
  Секакви идеи, начини како да се помогне се добредојдени.


  https://www.facebook.com/donirajzajana/

  https://instagram.com/nadez_za_jana?igshid=7zl8yql94sh9

  https://www.gofundme.com/f/hopeforjana
   

  Прикачени фајлови:

  На LivingGlam, dayla и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.506
  Допаѓања:
  76.850
  Пол:
  Машки