1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Намалено либидо

Дискусија во 'Секс' започната од mariija, 12 октомври 2021 во 21:12.

 1. mariija

  mariija Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Како се справувате со овој проблем, дајте некој совет за намалено либидо кај двајцата партнери...
   
 2. bigblue

  bigblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Edna ubava 3ka ;)
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fraxinus

  Fraxinus Активен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2021
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Седнете, разговарајте, видете кој е коренот на проблемот.
  Дури потоа тргнете да го решавате.
  Разбијте монотонија, прочитајте која храна може да е афродизијак…
  Но најбитно од сѐ е прво да разговарате, па дури потоа барајте лек.
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  5.901
  Da se napravat hormoni, da se konsultira lekar.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски
  Трета личност нема да ти поправи ништо ако проблемот е во тебе и партнерката.

   
  На Гладиоли и Meddy им се допаѓа ова.
 6. Vraloma

  Vraloma Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  разновидност (друго место т.е. кревет ил хотел).
  интимна облека
  јадење школки, кикиритки, бадеми и сл.
  алкохол
  „едукативни“ филмови (пишете дали ќе се земат
  на крајот)
   
  На mira.mira, Alex.T и mariija им се допаѓа ова.
 7. Ajronmen

  Ajronmen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  1.959
  Пол:
  Машки
  Зима е спијте, сите ги мрзи
   
  На mira.mira, Alex.T, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  652
  Затишје пред бура, верувај.
  Ако има сомнежи, слободно изнесете ги на маса, ако не, одморете убаво, одберете термин, спремете се, утнете го и после само ќе си дојде.
  На сила убавина не бива.
  Тоа што нема да ве раздели, ќе ве направи посреќни.
   
 9. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.611
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
  Ako vi stanalo dosadno, slobodno kupete si kamasutra, em ke probvate novo nesto, em ke si se posmejte i podruzite zaradi mestenjeto. I relaks, vremevo e za nikade.
   
  На mariija и Indiegurl им се допаѓа ова.
 10. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.764
  Допаѓања:
  3.026
  Пол:
  Машки
  Времето може игра улога. Почекајте до следната недела и кажи дали има промена. Ако не е до времето, тогаш е нешто друго.
   
  На mariija и Гладиоли им се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.230
  Допаѓања:
  16.163
  Пол:
  Женски
  промена на партнерот
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.347
  Допаѓања:
  213.034
  Никако.
  Си живејме со то. :angel:
   
 13. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  547
  Кај машкото најчесто е поради слабо лачење на тестостерон. Се решава со додаток во исхраната ashwagandha, tribulus, tribusteron, tribuZMA.
  Моментално ашвагандата е одлична и можи да ја користат и жени. Има посебно паковање за жени.
  Стресот предизвикува раст на хормонот кортизол а кортизолот е убиец на либидо.
  Доколку нема подобрување со исхраната и со додатоците, тогаш мора да се испитат хормони.
   
  На mariija му/ѝ се допаѓа ова.