1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наследството на госпоѓицата(Bayan mirası)

Дискусија во 'Канта' започната од vickyy90, 29 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.066
  Вечерва на Сител телевизија веднаш по крајот на тековната сезона од „Бурни времиња“ започна новата турска серија „Наследството на госпоѓицата“. За приказната пишувавме повеќе пати, се работи бајка од типот на „Пепелашка“. Серијата привлече големо внимание уште при емитувањето на првата епизода, фановите на турските серии веќе почнаа да дебатираат на оваа тема низ интернет форумите. Доколку ви се допадна и вас следете не Наследството на госпоѓицата на Фејсбук и бидете во тек со случувањата. Во понеделник во 22 часот ќе се емитува втората епизода.

  [​IMG]

  Што мислите за серијава мене лично ми се допадна почетокот,баш е интересна... :)
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  За серијава има тема отворено и се вика Küçük Hanımefendi, а не Bayan mirası
  serii-i-emisii/nasledstvoto-na-gospogicata-kuecuek-han-mefendi-t18159/
   
 3. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  [​IMG]

  Interesna serija "Malata Dama"
   
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.284
  Допаѓања:
  30.457
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.