Националност

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од NinaNikolina, 15 април 2015.

 1. NinaNikolina

  NinaNikolina Нов член

  Се зачлени на:
  12 април 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас и мојот брат по националност сме македонци, но сакаме да ја промениме нашата националност и да станеме власи, бидејки имаме такво потекло. Каде треба да одиме за да ја промениме националноста и кои документи треба да ги носиме?