Нашата креативност во самоизолација преку слики

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Fallen.Angel, 21 март 2020.

 1. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.863
  Допаѓања:
  7.515
  Немаме ваква тема, а мислам дека овде можеме да си ја покажеме креативноста додека седиме дома. Може да споделиме слики од нештата кои сме ги изработиле сами, или со нашите деца, нешто што сме зготвиле или некое катче од домот кое сме го преуредиле. Може да споделуваме и други нешта кои сме ги направиле во овој период. Во некоја од темите имаше идеи и предлози за тоа како да го искористиме времето дома и да не ни биде досадно, па овде можеме да ставаме слики од тоа како изгледа еден наш ден поминат дома во овој тежок и напнат период..


  Еве јас ќе почнам прва. Јас си ја пронајдов боенката за возрасни и исполнив неколку страници. Утре планирам да го забавувам мојот 10 годишен братучед и со него да нацртаме нешто или да изработиме нешто од хартија или картон.
   

  Прикачени фајлови:

  На H.VAGA, @ster@, Nigredo Odor и 21 други им се допаѓа ова.
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.463
  Допаѓања:
  15.639
  Пол:
  Женски
  Интересна тема:)

  Јас вчера си направив огранизер за шминките пошто пред тоа ми беа расфрлани насекаде. Ќе купував, но велам кога можам да си направам сама зошто да купувам а и така не се шминкам многу често. Половина производи отидоа во ѓубре , кој знае од кога ми биле:nod:
  Па го земав капакот од кутија за чевли, и неколку картонски кутивчиња од парфеми и слични работи пошто ги чувам, ги обложив во бела хартија и ги залепив со салотејп на капакот од кутијата. Убаво испадна;) IMG_20200323_163411.jpg
  А прееска си боев нешто со водени бои, не знам да цртам тоа никако, но некогаш си земам да си боам така без врска дали со водени, дрвени или мрсни бои, битно така нешто да е без врска. Релаксација ми е:*
  IMG_20200323_163034.jpg

  Имам многу работи кои сум сакала уште од одамна да ги направам, дали ќе биде некој украс или било што, но секогаш немав време , постојано имав обврски. Па сега мислам дека е точното време за тоа(fingers)
   
  На Regina.Phalange, Nigredo Odor, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.863
  Допаѓања:
  7.515
  Јас денес зготвив тестенини со некој чуден сос. Битно сите јадевме.
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, kristina.k, CarrieBradshow и 5 други им се допаѓа ова.
 4. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.947
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  E90BE9D9-ABFA-494D-8019-AEDEE20B8A96.jpeg
  653078F5-D190-46AF-97E4-E226376D3BE2.jpeg
  D0617F82-D66E-4CC7-BEC1-BD88EA0A5460.jpeg BC58118F-595A-4607-85F2-023E7DAA0F9D.jpeg Јас организирам ручеци со пријатели онлајн и е навистина како дома да ни се. Секој ден “канам” некој ;)
   
  На mal.ecka, melissa, Irreplaceablee и 25 други им се допаѓа ова.
 5. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.899
  Допаѓања:
  40.664
  Пол:
  Женски
  Креативност? А може да ви покажам шпајзот како си го средив? :D

  @FreeMind ти завидувам на просторот со многу прозорци што го имате. (y)
   
  На Irreplaceablee, Nigredo Odor, mal.ecka и 10 други им се допаѓа ова.
 6. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.947
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Не наоѓам време за темелно чистење, повеќе сум ваква како девојкава оргинал:
  https://twitter.com/OnowayDebbie/status/1242184183415484420?s=20

  Во самоизолација сме веќе трета недела.
   
  На Milobebence, mal.ecka, @ster@ и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.628
  Допаѓања:
  46.735
  Пол:
  Женски
  И за тие на камера ли се готви ?:D
  Инаку супер атмосфера и панделКИ:*:
   
  На FreeMind и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 8. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.947
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Они си готват сами и “наздравуваме”:)
  Стварно е доживљај како дома да ти се само што немаш толку садови за миење потоа. “Ручаме” три/четири саати и завршува гостлукот;)
   
  На mal.ecka, Milobebence, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.623
  Пол:
  Женски
  Ако смеам истите слики од темата ,,Вашите слики” да ги постирам, еве ги моите дела хахаја
  D0E73F68-EE29-45A3-B0D1-CC5AD25FA60B.jpeg 90E1E3A6-CDE3-4141-B02A-2A4D3429F81E.jpeg 1DE3AFF4-9B12-49CD-93C0-DF0B5701E4B0.jpeg
  3F8A9012-292C-4673-80DD-DE57BF5A6420.jpeg Не постирани:
  5E449158-B481-43BA-A71B-E7D81B94BE0D.jpeg AAAAB083-7E54-4D3E-A7A7-1645F911A89E.jpeg 1992686D-A338-4849-9838-97C51B47927C.jpeg 05FCCF38-C4DE-4096-A674-36EB87CB3FF4.jpeg DD352913-6403-48C6-8023-1BD05614E97F.jpeg 41BE989B-C5A3-4F38-B755-DDFAFE51EA06.jpeg
  не сум кузнае каков талент, ама цртањево ме смирува дур сум во затворов плус пробувам да се подобрам
   
  На Regina.Phalange, Sar-Ste, buba4e89 и 23 други им се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.863
  Допаѓања:
  7.515
  Преубаво изгледа! И јас би сакала да можев така..
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.114
  Оти тупи ми се ножевите...

  IMG_20200327_084244.jpg
   
  На WildMk, tinka-mace, Nigredo Odor и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.463
  Допаѓања:
  15.639
  Пол:
  Женски
  Јас вчера си правев тулумби, со друга рецепта, но оваа рецепта испадна подобра од претходната па веќе вака ќе ги правам... До толку ми се вкусни,, абе прсти да излижеш:inlove::inlove::inlove:
  IMG_20200318_112602.jpg
   
  На H.VAGA, Juicy, buba4e89 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.947
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Дај рецепт изгледа сочно тулумбава (имево еј тулумба:D)
   
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.530
  Допаѓања:
  10.594
  Пол:
  Женски
  Не баш креативно, ама вади негативна енергија 100%.
  Море, демек.
  IMG_20200328_001240.jpg
   
  На Nigredo Odor, Ava.84, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 15. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  6.947
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Интернационална забава во поддршка на народот во Италија:

  Италиан фритата
  8DB4350F-68B1-49CB-A092-6323B780BB3D.jpeg

  Индиан салад
  C6AAA289-049B-467C-81F0-5B5A0008B868.jpeg
  Дојче квалити
  125F5A0F-C355-49D9-B0CA-8D3E5309A13E.jpeg

  Енд мацедониш делишис ракија
   
  На Nigredo Odor, Ava.84, Milobebence и 5 други им се допаѓа ова.
 16. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  31.751
  Пол:
  Женски
  Креативност изразена во боење:)Недостатокот на секојдневното темпо на функционирање го заменувам со продуктивност во различни варијанти.

  20200325_180046(0).jpg
  20200329_143624.jpg
  20200329_144503.jpg
   
  На @ster@, buba4e89, Nigredo Odor и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.452
  Допаѓања:
  18.820
  Темава - мелем за душа. Имате златни раце и бескрајно креативни умови. Ова е единствената продуктивна и вредна работа за време на оваа состојба. Ме воодушевивте, браво!
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.623
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу.
  Ова е со многу вежбање и искинати листови досега хахахаја.
  Сложени цртежи никогаш нема да можам да нацртам.
  Ама задоволна сум од себе искрено.Имам и нови, да нацртам уште некој и ќе постирам пак
  :* :*
   
  На cresa-jagoda и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.863
  Допаѓања:
  7.515
  Ќе можеш. Тоа е дарба. Се имам мачено, имам пробувано.. Не сум успевала. А инаку имам живци и концентрација за пипави работи. За цртање не може секој, колку и да изгледа нешто лесно, кога ќе фатиш молив сфаќаш дека не е.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  И јас се занимавам со боење, ме релаксира, таман да изгубам осет за време и простор. Боички и доволно ми е се' и ако скршам мина и острилката игра:devil:
  Порано многу цртав можеби е време пак да се вратам во форма, ќе видам како и колку ќе бидам креативна.
  slika2.jpg
   
  На poenta, Regina.Phalange, Fallen.Angel и 5 други им се допаѓа ова.