1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нашите цвеќиња преку слика

Дискусија во 'Слободно време' започната од vitamina, 24 јули 2016.

 1. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.158
  Допаѓања:
  205.108
  Пол:
  Женски
  По еден неодамнашен разговор со неколку членки љубители на секаков вид цвеќиња за одгледување се решив да ја отворам темава.
  На темава ќе се прикачуваат персонални цвеќиња со исклучиво персонални фотографии.
  Прикачување на фотографии од интрнет се забранети.
  Се надевам дека темава за прикачување на фотографии ќе биде од полза за корисни информации околу истата и ние љубителите на цвеќиња ќе уживаме во секоја фотографија и секој детаљ на разнобојноста и природата.

  Да скршам мраз како домаќин на темава :

  Insta photo editor1439224344330.jpg PicsArt_06-01-01.10.47.jpg Insta photo editor1440169343348.jpg Insta photo editor1440168132866.jpg PicsArt_04-21-07.45.29.jpg
   
  Последна измена: 24 јули 2016
  На 1112, kristina.k, Temperance и 65 други им се допаѓа ова.
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.618
  Допаѓања:
  135.027
  Мали чуварчиња, сега се пораснати по малку.
  20160320_170148.jpg
   
  На Juccy, kristina.k, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 41 други им се допаѓа ова.
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.262
  Допаѓања:
  122.326
  Пол:
  Женски
  Еве од мене за почеток, мојот омилен кактус, покасно ке ги сликам другите
  13823427_1253110148034119_1967659255_n.jpg
   
  На Milobebence, Juccy, АнеАце и 47 други им се допаѓа ова.
 4. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  2.159
  Допаѓања:
  88.046
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  airlija neka e novata tema!
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, ssweety, orevokrsacka и 48 други им се допаѓа ова.
 5. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  [ATTAОCH=full]264504[/ATTACH]
  Ова се моите кали :)
  Инаку цвекињата ми се најомилени , а најмногу најомилени ми се кактусите ,и имам многу , коишто ке постирам слики наредниве денови :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Juccy, Sireni, emkaemka и 30 други им се допаѓа ова.
 6. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  21.976
  Пол:
  Женски
  Eve edna od moeto dvorce
  IMG_20160724_174423.jpg
   
  На Juccy, emkaemka, Winter Lady и 32 други им се допаѓа ова.
 7. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.925
  Допаѓања:
  17.820
  Пол:
  Женски
  13502024_10210056611439885_2027196779528777301_n.jpg 13709836_10210200245590649_3708378500418818876_n.jpg
   
  На Juccy, evangelina.ina, emkaemka и 29 други им се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.016
  Допаѓања:
  42.349
  Пол:
  Женски
  Ние сме многу љубители на цвеќиња, посебно мајка ми многу ги сака и ги имаме во целиот двор. Еве неколку од нив

  IMG_20160724_180135_023.jpg IMG_20160724_180154_577.jpg IMG_20160724_180206_393.jpg IMG_20160724_180225_497.jpg IMG_20160724_180248_498.jpg IMG_20160724_180305_170.jpg IMG_20160724_180340_536.jpg IMG_20160724_180354_549.jpg IMG_20160724_180416_077.jpg
   
  Последна измена: 24 јули 2016
  На Lemonade_sweet, Juccy, Leo girl и 39 други им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Juccy, eli25, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 39 други им се допаѓа ова.
 10. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.905
  Моето единствено цвеќе. :wasntme:
  Дрвото на животот.
  Го добив на почетокот на бракот, беше ептен малечко, сега е пораснато, значи веќе со години го имам.
  Не бара никаква посебна нега, го пресадував само неколку пати во поголема саксија за сето ова време.
  Не сум баш по цвеќиња. Барем не сега за сега. До скоро воопшто не ги ни сакав. За ово сум емотивно врзана.
  Имав и уште некои ама ми се исушија :$
  Малата му се пуштила деновиве, се надевам ќе ја преживее и оваа бура :lol:
  received_10154309557559906.jpeg
   
  На Juccy, kristina.k, eli25 и 33 други им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.314
  Допаѓања:
  33.157
  Пол:
  Женски
  Слики од моето дворче image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Имаме и банана :hai: image.jpg супер е темата:clap:
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   374,4 KB
   Прегледи:
   18
  На 1112, Juccy, Leo girl и 42 други им се допаѓа ова.
 12. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  12.518
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1469380736671-1.jpg
  Дел oд цвеќетo вo двoрoт.
  Имaм сaрдели,и ниски трендaфилчињa,кaктуси,и дрвo нa живoтoт нaдвoр ќе сликaм дoмa кoгa ќе oдaм,А вaнтре сoбни имaм пoвеќе,oд кoи пoгoлем дел се кaктуси,и aлoе верa.
   
  На Juccy, evangelina.ina, ToksycznaReakcja и 27 други им се допаѓа ова.
 13. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.262
  Допаѓања:
  122.326
  Пол:
  Женски
  coll1.jpg k11.jpg
  k55.jpg
  k22.jpg
   
  На Lemonade_sweet, Juccy, Radmiwce и 30 други им се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.512
  Допаѓања:
  39.560
  Ко за почеток, кактусчето. Имам двор преполн со цвеќиња, така да ќе ме има редовно на темава.
  PicsArt_07-25-01.08.20.jpg
   
  На Juccy, LittleDevil, evangelina.ina и 25 други им се допаѓа ова.
 15. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.158
  Допаѓања:
  205.108
  Пол:
  Женски
  Преубави природни шаренила.
  Сите посебни на свој начин.
  @Ketchup домаќин човек си ти се гледа :) браво.
  И домашните ми се допаѓаат многу оние зелените како налик дрвја, се надеваме дека ќе ве има сите почесто да се изнагледаме на сета убавина.
   
  На Juccy, Victorian, LittleChili и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Ова е Драцена, не е дрво на животот. Дрво на животот е Јука.

  Ова е сликано лани, не се пресни сликите
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На 1112, VivienLeigh, evangelina.ina и 24 други им се допаѓа ова.
 17. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.086
  Допаѓања:
  30.159
  Пол:
  Женски
  Се важат со малку ефекти? Оти само од инста имам слики. Немам многу цвеќиња повеќе се билки и зачини, ама овие многу си ги сакам. Screenshot_2016-07-25-11-32-36-1.png Screenshot_2016-07-25-11-33-00-1.png Screenshot_2016-07-25-11-33-11-1.png
   
  На 1112, Juccy, eli25 и 31 други им се допаѓа ова.
 18. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.298
  Допаѓања:
  7.201
  Пол:
  Женски
  13557668_10205626590859018_5238471298620235748_n.jpg
   
  На Juccy, Osamena devojka, blonde_supergirl и 17 други им се допаѓа ова.
 19. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.298
  Допаѓања:
  7.201
  Пол:
  Женски
  402282_3323865190388_192845153_n.jpg
   
  На Juccy, emkaemka, Winter Lady и 13 други им се допаѓа ова.
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.158
  Допаѓања:
  205.108
  Пол:
  Женски
  Секако дека важат и ефектите важно е сликите да се лично наши. За подобра фотографија може и ефект и бјути и се. Важно е да доловиме убава фотографија од наши раце.
  @1209 и сите останати.
  Патем 1209 многу убави фотографии посебно првата. Алал.
   
  На LittleChili, Esmeralda-MD, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.