Најди слика од..

Дискусија во 'Форумски игри' започната од WaffleGirl, 15 мај 2014.

 1. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Ова е нова тема,смислена заедно со erica! :)
  Целта е да најдете слика од (девојка,маж,животно,алки,прстени,цвеќиња..или било што) и потоа се бира 1,2 или 3 место и победникот кажува тема!
  Еве прва нека биде најдете слика од убава плава девојка :) Еве пример!

  Со среќа,
  WaffleGirl&erica
  како за првпат ние бираме 1,2 и 3 место! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 123.jpg
   123.jpg
   Големина на фајлот:
   180,8 KB
   Прегледи:
   2.257
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.630
  Пол:
  Женски
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.262
  Допаѓања:
  109.543
  Пол:
  Женски
  Luisana

  [​IMG]
   
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  32.694
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

  • 1231.jpg
   1231.jpg
   Големина на фајлот:
   48,8 KB
   Прегледи:
   2.220
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  25.394
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Се извинувам зашто е мала. Ама кога е голема е матна.
   
 6. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Девојката треба да биде руса во овој дел од играта :| :)
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  25.573
  Пол:
  Женски
 8. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  2.642
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 9. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  25.394
  Пол:
  Женски
  Се извинувам, не сум приметила. :$ Шејм он ми. :lol:
  Еве русокоса. Вистинска! :!:
  [​IMG]
   
 11. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Победници:
  1.sweet-star
  2.cresa-jagoda
  3.Anabelle.Amorette

  Ајде нова тема победникот! :) :)
   
 12. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  чекаме темаа :*
   
 13. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.734
  Пол:
  Женски
  Оooo не очекував...фала :)
  Нешто пролетно, најдете слика со црвени ружи...
   
 14. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.630
  Пол:
  Женски
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  25.573
  Пол:
  Женски
 16. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • roses.jpg
   roses.jpg
   Големина на фајлот:
   17 KB
   Прегледи:
   59
 17. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
 18. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  25.394
  Пол:
  Женски
 19. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски
 20. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски