Најдобра возраст за фаќање дечко

Дискусија во 'Врски' започната од Alesii, 19 април 2012.

 1. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Што мислите феминки кога е најдоброто време за дечко.Дали ве нервираат маливе кога ќе почнат да очајуваат уште на 11 години за првата љубов..КАРАЊЕ СО ДЕЧКОТО..или за нив ПРОПАЃАЊЕ НА СВЕТОТ..ТОНЕЊЕ НА БРОДОТ |( .Поради вакви случаеви ја мислам дека трета година негде е најдобро..што мислите вие..:?? :)
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  4.833
  Пол:
  Женски
  Најдобро време за фаќање дечко??

  Хмм незнам најискрено денешниве дечиња од 10 години веќе се имаат мувано и имаат дечковци.Јас на нивни години си играв уште со барбики.А за дечко...хммм што знам мислам 16 години дека се доволони. :!:
   
  На Cecyska, BadBitchBomb, bluegirl7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Најдобро време за фаќање дечко??

  Најдобро време... мислам дека такво нешто не постои, се зависи од личноста, има девојки што фатат дечко на 13-14 год па цел живот го поминуваат со еден или двајца и девојки што се чувале до 20 и нешто год, па накрај цел град им се изреди.
  туку ај и јас да кажам можеби околу 16год.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. whenlovetakesover

  whenlovetakesover Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  Најдобро време за фаќање дечко??

  14-15 години :)
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dalika1

  dalika1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Најдобро време за фаќање дечко??

  Па според мене најдобро време за фаќање дечко е 16-17 години.Јас лично познавам девојчиња што имаат дечко за се по 10 години Helloo на што личе тоа???Па и 12-13 е малку непали 10 :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Најдобро време за фаќање дечко??


  се согласувам со тебе.....инаку јас фатив дечко на 16 години... :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Јас фатив на 13 :$ Ама сметам дека требаше да почекам...Сепак назад нема.
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Леле бе, времињата како се менуваат... 12-13 години?
  14?
  Па тоа е шесто, седмо и одмо одд, кога ќе се сетам ние во тие години што игравме и што муабети вртевме, а што прават децата денеска...
  Јас првиот дечко си го фатив на 17 години, и уште мислам дека ми беше рано.
  :D
   
  На Twinkles, Cacy, Buttterfly и 2 други им се допаѓа ова.
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  ^ затуцани јас и ти а :D

  Колку е убаво детството, уживање со другарки, возење точак, играње сакате ли војска, криенки, брканици, па дома до 8 часот и у кревет.
  Они на 10-12 години ми бркале дечковци. Пф кај тогаш пиев млекце со мама пред спиење.
  А тогаш ако ја видев симпатија станував како црвено јаболче во ликот. Па ако ме види он лелеле у несвет, кофа вода врз мене за освестување.
  Они денес ми се шлапаат тука, па и се прибираат во ниедно време, па уште и прашања на гламстик: Имам 13 години идеме 1 месец време ми е за секс нели? Секс?
  Јас не знаев што е секс, мислев штркот ги носи децата.
  Све е забегано денес.
  Све е пореметено.
  Страв да му е на човек да има деца.
  Како да му објасниш на детето дека на 14 години уште ластик играше и немаше излез подалеку од твоето маало? Излегувањата наши беа родендени, парк преку ден и сокче после школо.
  Денес се скокаат периоди. Денес сите стануваат женички и мажи рано, за жал.
  Секој со свое воспитување и своја среќа во животот.
  Најдобра возраст за фаќање дечко нема, секој ќе си одреди што му е приоритет во животот, ако знае воопшто без да има влијание од средината. Дал сака дечковци и проблеми беспотребни ил сака другарување и уживање во младоста. Јас секако сум за второто.
  Дечко во детството? Пф ми потребал, доста ми беа симпатиите бе. Јас не ни имав мерак, не ни сакав да се замарам со тоа. Се чудев на другарките кои лупаа глави и плачеа зашто не им се јавил 1 саат.
  Јас дури и на 17 години ради реда фатив :D
   
  На wanderlust, Wintergirl162, Twinkles и 12 други им се допаѓа ова.
 10. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Прво да кажам дека на денешната младина мн му се брза дури когас ке пораснат ке сватат што изгубиле (детство) 11-12 год девојчиња се жалат како со дечковците се скарале па она ова..на 10 год се имаат мувано ја тогаш сеуште со кукли си играв
  сепак мислам дека најдобра возраст е од 14-15 години па нагоре ја првиот го фанав на 15 :$
   
  На Muffin.Love му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.545
  Споредмене не постои идеална возраст, но сепак да не е пред девојчето да тргне во средно што значи да не е пред 15 години.
  Али какви времиња се дојдени на 13 години веќе се во сериозна врска :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
 13. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  62
  јас мислам дека е се во зависност од личноста.Не е до воздраста, јас првиот дечко го фатив на 15 год.
  леле вака ко ке се "фалат"демек јас и ти затуцани а дечковци не виделе до 20 години :geek: или домашните не ги оставале :lol:
   
 14. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  И јас потполно се сложувам со вас на што личе тоа на 13-14 децата си имаат сериозна врска :rofl: ццц јас на 14 со кукли си играв :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  И јас сум дел од таа младина и многу ми е жал што не се родив барем две три години порано. Значи хеоу бе брат... нема смисла на 12,13,14 години на штиклии, со длабоки декотиња, со разголени маици и дозволуваат газот и грбот да им се гледа од што се им се кратки маиците.. Просто згрозена сум уф што ќе помислам ми се гади. Абре човече ако не си го сега изживеам детството кога?? Сигурно нема на 20 години по маало топка да си играм. Разбирам и да излезеш во петок навечер да се прошеташ и до 10 10 ипол најасно да си се прибереш а они бре 12 не им е доста.. Па и од озгора за затупавена и заостаната ќе ме сметаат . абе ајде... Ма стварно се одвратни :puke:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349

  хаха денес ретко да видиш девојче на 14 години да си игра со кукли,уствари тешко е да видиш девојче на 11-12 години да си игра со кукли,а не пак на 14
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  Па според мене најдобро време за фаќање дечко е 16-17 години.Јас лично познавам девојчиња што имаат дечко за се по 10 години Helloo на што личе тоа???Па и 12-13 е малку непали 10 :D[/quote][/quote][/quote]


  се согласувам со тебе.....инаку јас фатив дечко на 16 години... :)
  И јас потполно се сложувам со вас на што личе тоа на 13-14 децата си имаат сериозна врска :rofl: ццц јас на 14 со кукли си играв :D


  хаха денес ретко да видиш девојче на 14 години да си игра со кукли,уствари тешко е да видиш девојче на 11-12 години да си игра со кукли,а не пак на 14
  Две рачиња кревам. Имам 13 и сеуште излегувам по маало си играме топка криенка кога е убаво времето. На хрчакот му правам интересни занимации во кафезот . Сега не си играм со кукли но до пред некоја година да , а кога е лошо времето знам да седнам на форумот на фб и така :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Artist14

  Artist14 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  13
  Во денешницава не пости време за фаќанје дечко.Девојчиња од 10-12 години ми зборуваат за дечко.Пуфли,брза да порасне,не знае што сака.Јас имам 16 години сеуште немам фатено дечко,а ни бацено некој, тие веќе смениле двајца.Но сепак,тоа некогаш може да е грешка и на родителите.Сепак незнам,ова на никаде не оди..
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Јас имам 16 за месец-два 17 и сеуште сум немала дечко, а и сметам дека ми е рано за таква обврска. :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 20. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  во денешно време се е пореметено, забрзано
  децата немаат детство, глумат возрасни
  кога ке го вратам филмот наназад, на 17 години го доживеав првиот бакнеж
  а првотот момче беше некаде на 19-20 години-малку подоцна за разлика од вас девојки
  (Трендафилка и Росонерка)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.