1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра другарка - расипувач на врска

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од tinka.tincence, 24 април 2011.

 1. tinka.tincence

  tinka.tincence Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Со мојата "најдобра другарка" се дружевме уште од мали.Се си кажувавме.Но одеднаш се се смени.Се заљубив у момче со кое што имам моментално долга врска, и она ко да сакаше да ми расипе со него.Глеаше дека многу ме сака а и јас него и ко намерно да збореше за мои бивши пред него и после ние се каравме.Ја опоменував тоа да не го прави но залудно.И после некое време се смени.Почнав многу да се караме со дечко ми.И така додека бевме скарани се смвав со бувши и и бившиот се му кажа на дечко ми.И тој бившиот јадел гомна измислувал ствари за мене и таа најдобрата другарка го бранеше него викаше мене не ме интересира што се случило помеѓу вас .. и ми пиша порака да сме праеле муабет ама јас ништо не и вратив и несакам да и зборам више не ми треба таква другарка.Ве молам кажете ми дали сум во право .
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  најдобра другарка = расипувч на врска

  Срам да им е да им е срам што ти направиле! :D :D
   
 3. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  најдобра другарка = расипувч на врска

  Мене ако ме прашаш, после вакво нешто, решението е очигледно... Подалеку и од бившиот, и од дечко ти, и од „најдобрата другарка“. После вакви заплети и расплети, ситуацијата може да оди само уште толку по надолна линија.
  Собери сила и хаброст, и сврти им грб, колку и да ти е тешко.
  Среќно! :)
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  најдобра другарка = расипувч на врска

  Не ти треба таква љубоморна другарка ама ако те викнала за муабет оди разговарај.
  Ама и ти не си цвеќе за мирисање, на првото карање со дечкото се муваш со бивши. :)
  Мавни се од цела таа тројка дечко, другарка, бивши не продолжувај да се заплеткуваш.
   
  На love23 и Nightwalker им се допаѓа ова.
 5. tinka.tincence

  tinka.tincence Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  најдобра другарка = расипувч на врска

  Таква грешка више не правам.А другарката и бившиот секако дека ги баталив али дечко ми неможам.тој секогаш е тука за мене и коа ми е најтешко и коа сум најсреќна.и цело време ми викаше дека таа не ми е другарка али јас глупава му викав доста не збори така али ете се случи.И дечко ми ми прости за тоа што се мував со тој и ги средуваме односите и мислам дека иде на подобро .. :D
   
 6. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.676
  најдобра другарка = расипувч на врска

  ТРГАЈ СЕ ОД ТАА ДРУГАРКА ПОД ИТНО, И МЕНЕ МИ СЕ ИМА СЛУЧЕНО СЛИЧНА СИТУАЦИЈА И ЗНАМ КАКО Е, ОД ТАКВИ ЉУБОМОРНИ ... ПОДАЛЕКУ
   
  На Audrey.Hepburn и tinka.tincence им се допаѓа ова.
 7. unlucky

  unlucky Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  78
  најдобра другарка = расипувч на врска

  а зошто да се караш со дечко ти ако се сакате, зошто после да патиш по него и да и го прајш нејзе кејфот.. најубо да ги отпишиш и бившиот и неа.. и да си продолжиш напред со дечко ти..
  како и да одлучиш.. ти посакувам среќа ! :D
   
  На tinka.tincence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  најдобра другарка = расипувч на врска  Се се врти во круг ]:)
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  најдобра другарка = расипувч на врска

  И сега аплауз да не очекуваш за заклучоков?
   
  На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  најдобра другарка = расипувч на врска


  убаво што си ја тргнала, така и треба, што ќе ти ја понатаму, но мислам си згрешила кога си се смувала со бившиот, ако не одело со дечкото, еден отворен мубает меѓу вас двајца да направевте колку да видиш дали може некој компромис да најдете, но ако не бива, требавте да раскинете и да тргнеш со друг, вака ти си го изневерила и повредила.
   
 11. tinka.tincence

  tinka.tincence Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  најдобра другарка = расипувч на врска

  јас најголемата грешка ја напраив иако на почетокот тоа не го сметав за варање затоа што коа и да се мував со него раскината бев во дечко ми али раскинување на 2-3 дена.тој бившиот најголем кретен испадна што му кажа,а знам дека намерно беше колку да раскинеме ние и јас да бидам со него.епа нека пукнат сите али дечко ми се ми прости и гледам дека од грешките се учи . :D
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.159
  Допаѓања:
  22.958
  Пол:
  Женски
  најдобра другарка = расипувч на врска

  срце ич да не се секирашш..не си единствената шо си имала таков проблем,мојата "најверна" другарка шо не праеше,ако бендисавме двете некој, стално ми велешее јас сум поуба јас ќе го фатам, отпиши ја не ти е другарка,не ти мисли арно..зато јас поќе АМИН со такви чупиња ;)
   
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  најдобра другарка = расипувч на врска

  па таа воопшто не ти е ни другарка ако влетва во твојата врска на тој начин тоа ако прво треба да се знај
  до сега фаламу на бога ваква работа ми се нема случено
  но долколку се случи сигурно со косата нејзина ќе ги бришам плочките и чао ќе му речам
  а ако дечкоми и дај повод и со него рачно се поздравувам мн.лесно и едноставно одат кај мене ти е работи
   
 14. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.982
  Допаѓања:
  26.305
  Пол:
  Женски
  Тууу исти случај имав и јас со мојата Најдобра другарка веке Не ...
  Ми расипа 2 врски .. ај за првата врска некако премижав а после ми пукна филм и се испокаравме
  Најлошото за мене помина нема веке кој да се меша и да расипува него нејзиниот сегашен дечко го испокара со сите негови другари и така сами Срекно си живеат :D :D :D :D
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Имав таква другарка на крај во кревет му се пикна |( на крај сватив ниту тој а ни таа не вредат за моето внимание и нерви
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  како прво таа воопшто не тие другарка, ама ти не си требала по секое скарување да се муваш со бившиот а уствари каква е таа врска кога при првата кавга се враќаш на бившиот. а другарката не заслузува да и се испулиш а камоли муабет да правите, јас мислам дека помеѓу вас се е кажано. Батали ја другарката не ти треба таква личност во близина
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  таа ти била се само другарка не подалеку од неа
   
 18. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  152
  леле мене ми иди да ги убијам таквите „другарки’’добро која може да го направи тоа не сфакам колку е ниско и курвесто за грев се денес некој девојки леле се нервирам многу кога ке читам вака какви работи ви имат правено,леле ми се поврака :envy: :envy: :envy: :envy: Мене ми се нема случено тоа ама знам една девојка која си одеше со дечкото некаде 6 месеци мислам и нејзината најдобра другарка му се муваше истовремено со дечкото.Нјатргаично е тоа што кога курвата другарка спиеше со него а оваа другата му се жалеше неа дела му било страв да му дај и такви глупости а ова му велела немој рано ти е,и замисли тој дечкото ја земал курвата од кај другарка и пред врата т.е од кај неговата женска кога ова му биила на гости одвратно
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Ебате другарката. :swear:
  Од такви како неа стојат младиве у место.
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Тинка, знам дека не сакаш очи да и‘ видиш на другарка ти, ама поарно е да се видиш со неа, да направите јасен муабет и да и‘ кажеш во очи дека си разочарана од нејзиното однесување и дека таа повеќе не припаѓа во твојот живот. Подобро е кога се работите јасно расчистени.