"Најдобра"другарка?

Дискусија во 'Канта' започната од Summerlover, 10 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Summerlover

Summerlover Форумски идол

Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    4.382
    Допаѓања:
    34.884
    Мојата таканаречена најдобра другарка, направи нешто што го смени нашиот однос...Вака, мојата другарка живее надвор од Македонија, и секое лето доаѓа овде, на одмор, ова лето, како и секое друго, шетавме, одевме на шопинг, се додека еден ден, јас не си бендисав едно фустанче, и решив ќе штедам да си го купам, арно ама оваа мојата френдица, требаше да оди на свадба, и бидејќи немала што да носи таа вечер го купи тоа фустанче, моето фустанче ;( ....со овој акт нашиот однос се смени, како да не се смени, кога таа знаеше дека ја сум во план да го купам тоа фустанче, а сепак таа го купи, и да биде ситуацијата полоша, откако помина свадбата, таа индиректно ми кажа дека го купила тоа фустанче и ми понуди да ми го продаде, што мислите дали треба да прекинам со тоа другарство, како што вели мојата сестра, ако е толку добра другарка, немало да го купи тоа фустанче....Што да правам? :?: :(

2. calliope

calliope Популарен член

Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    15.700
    glamstik.mk

Се надевам немаш навистина 20.

3. Monna.Monna

Monna.Monna Популарен член

Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.466
    Допаѓања:
    7.758
    Е де, и се свиѓало го купила |(
    Големо чудо.
    Не се карај со девојчето за глупости, после ќе ти биде криво и ќе се каеш за направеното.

4. Lov3

Lov3 Популарен член

Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.887
    Или укради и‘ го фустанчето, или уништи и‘ го (ти ако не го носиш, нема ни таа ]:) ) или купи и‘ го па скарај и‘ се. Нека види таа убаво. :!:

Послушај ја Мона. ;)

Или, крајно решение, земај доместосот.

5. Angelche

Angelche Популарен член

Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.354
    Ле лееееее, каков голем проблем човеку...искрено, те жалам. Како можела да ти го стори тоа? Какоооо? Значи, твоето фустанчееее, хелоооооу. =.=

Аман бе девојко, зарем едно е*ано фустанче може да го промени односот со најдобрата другарка, зарем вреди, за фустанче, ха? А што да правиш, пробај размисли. Јас сметам дека темата би требало да се заклучи.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.