1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

"Најдобра"другарка?

Дискусија во 'Канта' започната од Summerlover, 10 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Мојата таканаречена најдобра другарка, направи нешто што го смени нашиот однос...Вака, мојата другарка живее надвор од Македонија, и секое лето доаѓа овде, на одмор, ова лето, како и секое друго, шетавме, одевме на шопинг, се додека еден ден, јас не си бендисав едно фустанче, и решив ќе штедам да си го купам, арно ама оваа мојата френдица, требаше да оди на свадба, и бидејќи немала што да носи таа вечер го купи тоа фустанче, моето фустанче ;( ....со овој акт нашиот однос се смени, како да не се смени, кога таа знаеше дека ја сум во план да го купам тоа фустанче, а сепак таа го купи, и да биде ситуацијата полоша, откако помина свадбата, таа индиректно ми кажа дека го купила тоа фустанче и ми понуди да ми го продаде, што мислите дали треба да прекинам со тоа другарство, како што вели мојата сестра, ако е толку добра другарка, немало да го купи тоа фустанче....Што да правам? :?: :(
     
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    glamstik.mk

    Се надевам немаш навистина 20.
     
  3. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Е де, и се свиѓало го купила |(
    Големо чудо.
    Не се карај со девојчето за глупости, после ќе ти биде криво и ќе се каеш за направеното.
     
  4. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Или укради и‘ го фустанчето, или уништи и‘ го (ти ако не го носиш, нема ни таа ]:) ) или купи и‘ го па скарај и‘ се. Нека види таа убаво. :!:

    Послушај ја Мона. ;)

    Или, крајно решение, земај доместосот.
     
  5. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Ле лееееее, каков голем проблем човеку...искрено, те жалам. Како можела да ти го стори тоа? Какоооо? Значи, твоето фустанчееее, хелоооооу. =.=

    Аман бе девојко, зарем едно е*ано фустанче може да го промени односот со најдобрата другарка, зарем вреди, за фустанче, ха? А што да правиш, пробај размисли. Јас сметам дека темата би требало да се заклучи.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.