"Најдобра"другарка?

Дискусија во 'Канта' започната од Summerlover, 10 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.886
  Мојата таканаречена најдобра другарка, направи нешто што го смени нашиот однос...Вака, мојата другарка живее надвор од Македонија, и секое лето доаѓа овде, на одмор, ова лето, како и секое друго, шетавме, одевме на шопинг, се додека еден ден, јас не си бендисав едно фустанче, и решив ќе штедам да си го купам, арно ама оваа мојата френдица, требаше да оди на свадба, и бидејќи немала што да носи таа вечер го купи тоа фустанче, моето фустанче ;( ....со овој акт нашиот однос се смени, како да не се смени, кога таа знаеше дека ја сум во план да го купам тоа фустанче, а сепак таа го купи, и да биде ситуацијата полоша, откако помина свадбата, таа индиректно ми кажа дека го купила тоа фустанче и ми понуди да ми го продаде, што мислите дали треба да прекинам со тоа другарство, како што вели мојата сестра, ако е толку добра другарка, немало да го купи тоа фустанче....Што да правам? :?: :(
   
 2. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  15.948
  Пол:
  Женски
  glamstik.mk

  Се надевам немаш навистина 20.
   
 3. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Е де, и се свиѓало го купила |(
  Големо чудо.
  Не се карај со девојчето за глупости, после ќе ти биде криво и ќе се каеш за направеното.
   
 4. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Или укради и‘ го фустанчето, или уништи и‘ го (ти ако не го носиш, нема ни таа ]:) ) или купи и‘ го па скарај и‘ се. Нека види таа убаво. :!:

  Послушај ја Мона. ;)

  Или, крајно решение, земај доместосот.
   
 5. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Ле лееееее, каков голем проблем човеку...искрено, те жалам. Како можела да ти го стори тоа? Какоооо? Значи, твоето фустанчееее, хелоооооу. =.=

  Аман бе девојко, зарем едно е*ано фустанче може да го промени односот со најдобрата другарка, зарем вреди, за фустанче, ха? А што да правиш, пробај размисли. Јас сметам дека темата би требало да се заклучи.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.