Најдобра песна што била на Евровизија?

Дискусија во 'Музика' започната од Sacki, 11 јануари 2013.

 1. Sacki

  Sacki Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Која песна според вас е најдобра што до сега била на Евровизија.....Според мене "Еуфорија" од Лорин која ја претстави Шведска во 2012 и го зазеде 1 место... http://www.youtube.com/watch?v=t5qURKt4maw
   
  На Amelia и blosson им се допаѓа ова.
 2. crankyy

  crankyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  6
  8) И според мене оваа е најдобра.
   
 3. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.034
  На sugarlips, Amelia, Jecichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  522
  На Thallia и anichka94 им се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.490
  Можам слободно да се ставам во категоријата на страстни и редовни пратачи на Евровизија, и општо на сите настани од овој вид. Долго се мислев која песна би ја назначила како најдобра на Евровизија досега, малце и пребарав на јутјуб - чисто да се потсетам на песните, да не изумам некоја. Има стварно голема бројка на песни и изведувачи кои слободно би ги класифицирала во редовите на најдобрите, ама кога би морала да бирам, би ја избрала Believe - Dima Bilan (2008).

  Се ежам целата секој нареден пат кога ќе ја слушнам, и ептен ми е мило и што го освои првото место, според мене сосем заслужено. Не можам да кажам дека во 2008 година немаше добри песни, напротив, имаше стварно супер песни изведени од изведувачи со одлични гласовни способности - на кои секој би можел да подзавиди, плус на ова додатете и одличен сценски настап.

  http://www.youtube.com/watch?v=h3_fwn7tLH8
   
  На Marossa, Amelia, jjoovvaannaa и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Има многу убави песни,скоро сите победници се со одлична песна и глас
  Оваа некако посебно ми остана во сеќавање,од 2000 год.
  http://www.youtube.com/watch?v=h4ojQuViUsY
   
  На kate21 и anichka94 им се допаѓа ова.
 7. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  59
  На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.047
  Допаѓања:
  160.494
  Пол:
  Женски
  Е тука немам дилеми - дефинитивно Euphoria на Лорин :rock: :inlove:
  Леле како навивав и како се радував лани за неа :lol: :party: Најзаслужена победа! :!:
  http://www.youtube.com/watch?v=t5qURKt4maw :l:
   
  На elka.timova и Sacki им се допаѓа ова.
 9. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  446
  Дефинитивно
  Helena Paparizou - My number one
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  На sugarlips, Dog-lover, Stefani999 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  17.915
  Пол:
  Женски
 12. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.691
  Допаѓања:
  25.255
  Пол:
  Женски
 13. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Велика Британија 2012 и Ерменија 2010.
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.388
  Пол:
  Женски
  Ја сакав и Сертаб и Атена ми беа хит, Хелена Паприцу ми беше исто бомба, ама нај нај убава песна од сите ми е ова, и нема конкуренција.
  http://www.youtube.com/watch?v=fd3a189vcVc
  Незаменлива, комплетна.
  1995 Norway "Nocturne" Secret Garden
  Јас Дима Билан не би го ставила тука, иаку и двете му беа прекрасни песни, зашто он е крекач ужасно лош пеач, така да мој критериум не исполнува нека ми прости, колку и да има предобри песни.
   
  На Trendafilka и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.
 15. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
 16. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.294
  Допаѓања:
  2.397
  Пол:
  Женски

  Дефинитивно ваква песна не се повтори :rock: и ритам и кореографија, сценографија, костимографија, песна, текст,изведувач... Глас :inlove: :inlove:
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  На blaa и srcence1607 им се допаѓа ова.
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
 19. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  769
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.466
  Допаѓања:
  7.758
  Пол:
  Женски
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.