babylove овошни кашички

Најдобриот совет што сум го добил/а ...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од vendiii, 23 март 2012.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.460
    Цел живот сите правиме грешки . Понекогаш големи понекогаш мали , за да се намалат или одбегнат во најразлични ситуцаии ни се потребни совети . Некогаш ќе ги добиете без да ги побарате и ќе ви бидат од огромно значење можеби и пресудни за одлука , потег или постапка . Некогаш ќе го побарате и добивате неупотребливо филозофирање и солење памет .

    Па ... Кој е најдобриот совет што досега сте го добиле , од кого , зошто ? !    Ќе почнам од мене , ги има повеќе но никогаш нема да го заборавам советот на Татко ми кој еднаш ми рече во неврзан муабет ...

    Денес луѓето ни Здраво нема да ти кажат ако немаат некоја корист од тоа ...

    Лошата вест е што има право , нажалост така се функционира денес .
     

    Прикачени фајлови:

    • advice.jpg
      advice.jpg
      Големина на фајлот:
      35,8 KB
      Прегледи:
      933
    На anuska85, srcekrsacka, biggirlsdontcry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    615
    Советот од тато: Промени се ќерко.Се дури мислиш дека сите ти мислат добро како ти што им мислиш се до тогаш ќе страдаш, и потполно е во право :(
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Saisnalla

    Saisnalla Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    134
    Не верувај секому. Некои зборови се премногу убави,за да бидат реални. од ДЕДО ми. :) :)
     
    На Janina, maravillosa, Sunshine.Sunshine и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.071
    Допаѓања:
    2.477
    Пол:
    Женски
    Доделен од другарка, со која можеби поретко се гледаме ама сеуште си ја чувствувам многу блиска..

    Остави спонтано да тече се.. Во тоа време и таа ситуација многу ми помогна.. :)
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.011
    Пол:
    Женски
    Не се замарај со глупости и игнорирај!
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.747
    Допаѓања:
    22.391
    Пол:
    Женски
    Кога ќе отидеш во некоја нова средина, ново место, првите неколку дена повеќе молчи него што зборувај, повеќе набљудувај и анализирај.
    Зборувај малку, но зборувај јасно и со сигурност, суштествено..
    Не им верувај на празните зборови и на луѓе кои многу зборуваат а ништо не кажуваат, луѓе кои зборат само за себе а не слушаат што има да кажат другите.
    Тие се како куче што лае-не каса.
     
    На tranquila, Elena69221, Jenniffer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    -Ако некој те повреди,врати му со иста мера.
    -Не верувај на секому.
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    772
    Во еден разговор една другарка во средно додека зборувавме за пријателството и за тоа кој колку и со кои се дружи ми рече:
    - Нема вечни пријатества, има вечни интереси
    и да за жал од ден на ден се повеќе се уверувам во тоа...
     
    На Jenniffer и Trendafilka им се допаѓа ова.
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    3.999
    Пол:
    Женски
    Животот е тркало , денес ги на врвот а утре на дното!
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.181
    Не се нервирај за глупости, уживај си во животот мисли на љубов и на училиште
    Од мајка ми, и секогаш кога сум нервозна се присетувам на ова и веднаш ми е подобро :)
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.754
    Допаѓања:
    3.709
    -Пријателот во невоља се познава.
    -Не се секирај многу за другите, утре никој нема да дојде и да ти каже фала.
    -Помалку зборувај, а повеќе слушај.
     
    На Jenniffer и danniela5 им се допаѓа ова.
  12. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    Ќе помине, издржи! ЗНам дека си силна !
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.523
    Тоа што нема да те убие, ќе те направи посилна.
    А кој рече дека животот е фер?
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  14. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Не гази на шахта зошто една другарка 2 пати има пропаднато :^) :P
     
    На maravillosa, natallie, friendy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    570
    * Немој да се разочараш од себе кога ќе те разочараат луѓето што ги сакаш!! Head Up, Glass Up, Cheers!!!

    * Нема потреба да се истакнуваш за да те забележат. Ако си посебен, ќе те приметат и во темнина...

    * Голема е силата на човекот кој умее да премолчи и тогаш кога е во право !!

    * Ако сакаш да ти се исполнат соништата, НЕ СПИЈ!
     
    На Jenniffer, danniela5 и Strawberry.6 им се допаѓа ова.
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    14.965
    Пол:
    Женски
    Кога му се пофалив на тренерот дека сум положила за кола,ми рече:
    -Со среќа,но никогаш побрзо од животот :)
     
    На maravillosa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AnimeHQ

    AnimeHQ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    245
    Сакај многумина, верувај на неколку и секогаш сама врти ги педалите на твојот велосипед.
     
    На maravillosa и Jenniffer им се допаѓа ова.
  18. Abby

    Abby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    76
    Луѓето секогаш ќе те гледаат со завист и љубомора, но тоа е затоа што си многу подобра од нив. :)
     
    На rose60, Jenniffer, Katiija и 3 други им се допаѓа ова.
  19. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    има и други риби у морето не е единствен ;) - бифша другарка
     
  20. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.496
    Допаѓања:
    4.989
    Пол:
    Женски
    Ужасни личности се оние личности кои се трудат да ги направат среќни сите околу себе, и забораваат на себеси.

    цимерка ми
     
    На franca му/ѝ се допаѓа ова.