1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобриот совет што сум го добил/а ...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од vendiii, 23 март 2012.

 1. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Цел живот сите правиме грешки . Понекогаш големи понекогаш мали , за да се намалат или одбегнат во најразлични ситуцаии ни се потребни совети . Некогаш ќе ги добиете без да ги побарате и ќе ви бидат од огромно значење можеби и пресудни за одлука , потег или постапка . Некогаш ќе го побарате и добивате неупотребливо филозофирање и солење памет .

  Па ... Кој е најдобриот совет што досега сте го добиле , од кого , зошто ? !  Ќе почнам од мене , ги има повеќе но никогаш нема да го заборавам советот на Татко ми кој еднаш ми рече во неврзан муабет ...

  Денес луѓето ни Здраво нема да ти кажат ако немаат некоја корист од тоа ...

  Лошата вест е што има право , нажалост така се функционира денес .
   

  Прикачени фајлови:

  • advice.jpg
   advice.jpg
   Големина на фајлот:
   35,8 KB
   Прегледи:
   933
  На anuska85, srcekrsacka, biggirlsdontcry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  618
  Советот од тато: Промени се ќерко.Се дури мислиш дека сите ти мислат добро како ти што им мислиш се до тогаш ќе страдаш, и потполно е во право :(
   
  На little women и Jenniffer им се допаѓа ова.
 3. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  Не верувај секому. Некои зборови се премногу убави,за да бидат реални. од ДЕДО ми. :) :)
   
  На Janina, maravillosa, Sunshine.Sunshine и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  2.780
  Пол:
  Женски
  Доделен од другарка, со која можеби поретко се гледаме ама сеуште си ја чувствувам многу блиска..

  Остави спонтано да тече се.. Во тоа време и таа ситуација многу ми помогна.. :)
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Не се замарај со глупости и игнорирај!
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Кога ќе отидеш во некоја нова средина, ново место, првите неколку дена повеќе молчи него што зборувај, повеќе набљудувај и анализирај.
  Зборувај малку, но зборувај јасно и со сигурност, суштествено..
  Не им верувај на празните зборови и на луѓе кои многу зборуваат а ништо не кажуваат, луѓе кои зборат само за себе а не слушаат што има да кажат другите.
  Тие се како куче што лае-не каса.
   
  На tranquila, Elena69221, Jenniffer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  -Ако некој те повреди,врати му со иста мера.
  -Не верувај на секому.
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Во еден разговор една другарка во средно додека зборувавме за пријателството и за тоа кој колку и со кои се дружи ми рече:
  - Нема вечни пријатества, има вечни интереси
  и да за жал од ден на ден се повеќе се уверувам во тоа...
   
  На Jenniffer и Trendafilka им се допаѓа ова.
 9. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  4.381
  Пол:
  Женски
  Животот е тркало , денес ги на врвот а утре на дното!
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Не се нервирај за глупости, уживај си во животот мисли на љубов и на училиште
  Од мајка ми, и секогаш кога сум нервозна се присетувам на ова и веднаш ми е подобро :)
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  -Пријателот во невоља се познава.
  -Не се секирај многу за другите, утре никој нема да дојде и да ти каже фала.
  -Помалку зборувај, а повеќе слушај.
   
  На Jenniffer и danniela5 им се допаѓа ова.
 12. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Ќе помине, издржи! ЗНам дека си силна !
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.586
  Тоа што нема да те убие, ќе те направи посилна.
  А кој рече дека животот е фер?
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 14. smajliX

  smajliX Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  29
  Не гази на шахта зошто една другарка 2 пати има пропаднато :^) :P
   
  На Alex.T, maravillosa, natallie и 2 други им се допаѓа ова.
 15. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  * Немој да се разочараш од себе кога ќе те разочараат луѓето што ги сакаш!! Head Up, Glass Up, Cheers!!!

  * Нема потреба да се истакнуваш за да те забележат. Ако си посебен, ќе те приметат и во темнина...

  * Голема е силата на човекот кој умее да премолчи и тогаш кога е во право !!

  * Ако сакаш да ти се исполнат соништата, НЕ СПИЈ!
   
  На Alex.T, Jenniffer, danniela5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Кога му се пофалив на тренерот дека сум положила за кола,ми рече:
  -Со среќа,но никогаш побрзо од животот :)
   
  На maravillosa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AnimeHQ

  AnimeHQ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  245
  Сакај многумина, верувај на неколку и секогаш сама врти ги педалите на твојот велосипед.
   
  На maravillosa и Jenniffer им се допаѓа ова.
 18. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  92
  Луѓето секогаш ќе те гледаат со завист и љубомора, но тоа е затоа што си многу подобра од нив. :)
   
  На rose60, Jenniffer, Katiija и 3 други им се допаѓа ова.
 19. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  има и други риби у морето не е единствен ;) - бифша другарка
   
 20. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Ужасни личности се оние личности кои се трудат да ги направат среќни сите околу себе, и забораваат на себеси.

  цимерка ми
   
  На franca му/ѝ се допаѓа ова.