Најлесен начин да се преболи раскинување..

Дискусија во 'Канта' започната од lady19, 30 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lady19

  lady19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  11
  Секоја разделба е тажна, без разлика која е причината и кој е тој што ставил крај на врската..посебно ако сте биле заедно подолго време..
  кој е најлесен начин според вас да преболите некого, иако многу го сакате но од одредени причино морало и мора да биде-крај ! како да се справиме со мислите во стил- што ако не бидам среќна, дали постапив правилно, што ако не се вљубам пак или што ако не најдам некој кој навистина ме заслужува??
  Тажна тема, но сите имаме поминато низ нешто вакво....за жал како што пишува и на сајтов- најжешката љубов има најладен крај...
   
 2. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.