1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најмногу го/ја сакам?

Дискусија во 'Канта' започната од mihaela.barbi, 28 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Кога би требало да одвоите една личнос како личност која најмногу ја сакате која би била таа особа?
  Знам дека е тешко, и знам дека на прв поглед сите ќе кажете дека не би можеле да издвоите 1 личност особено кога се работи за семејството, но ако размислиме подлабоко ќе сватиме дека сите ние имаме по 1 личност што најмногу ја сакаме. Неплашетесе никој нема да ви се налути ако бидете искрени бидејки никој не знае дека тоа сте го напишале токму вие.
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
 3. sweet.star

  sweet.star Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  47
  Е да,тешко е да се одбере една личност.
  Неможам да се одлучам помеѓу мајка ми и еден пријател.Нели смешно звучи? Смешно е бидејки пријател може да ти биде било кој,а мајката е една.Ама ете мн го сакам.Посилно е од мене.Сепак неможам да се одлучам. :)
   
 4. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  133
  Ја знам таа тема но еве ќе ти кажам во што е разликата. Кога би требало да го дадеш животот за некого секако тоа би биле домашните брат, сестра, мајка татко, син ќерка. бидејќи тие се незаменливи во нашите животи без разлика дали ги сакаме волку или онолку секогаш вреди да го дадеме животот за нив. Додека во оваа тема не се работи за живот и смрт туку се работи за искажување на едно интимно чувство без смртни последици и без да се бира помеќу животот и смрта. Бидејќи како што реков доколку изборот е помеѓу животот и смрта се знае кого ќе избереме. Се надевам ме разбра значи ти можеби брати не го сакаш најмногу но тој ти е брат и секогаш ќе се трудиш да го заштитиш па и со својот живот. А во оваа тема зборуваме кого најмногу сакаме.
   
 5. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Мајка ми
   
 6. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Тешко е да се издвои една личност,бидејќи повеќе се.
  Но сепак би рекла мама :)
   
 7. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Неможам да издвојам една личност..
  И мајка ми и татко ми :!: :D
   
 8. Anne09

  Anne09 Активен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Татко ми. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.