1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најмногу го/ја сакам?

Дискусија во 'Канта' започната од mihaela.barbi, 28 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Кога би требало да одвоите една личнос како личност која најмногу ја сакате која би била таа особа?
    Знам дека е тешко, и знам дека на прв поглед сите ќе кажете дека не би можеле да издвоите 1 личност особено кога се работи за семејството, но ако размислиме подлабоко ќе сватиме дека сите ние имаме по 1 личност што најмногу ја сакаме. Неплашетесе никој нема да ви се налути ако бидете искрени бидејки никој не знае дека тоа сте го напишале токму вие.
     
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
  3. sweet.star

    sweet.star Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    47
    Е да,тешко е да се одбере една личност.
    Неможам да се одлучам помеѓу мајка ми и еден пријател.Нели смешно звучи? Смешно е бидејки пријател може да ти биде било кој,а мајката е една.Ама ете мн го сакам.Посилно е од мене.Сепак неможам да се одлучам. :)
     
  4. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Ја знам таа тема но еве ќе ти кажам во што е разликата. Кога би требало да го дадеш животот за некого секако тоа би биле домашните брат, сестра, мајка татко, син ќерка. бидејќи тие се незаменливи во нашите животи без разлика дали ги сакаме волку или онолку секогаш вреди да го дадеме животот за нив. Додека во оваа тема не се работи за живот и смрт туку се работи за искажување на едно интимно чувство без смртни последици и без да се бира помеќу животот и смрта. Бидејќи како што реков доколку изборот е помеѓу животот и смрта се знае кого ќе избереме. Се надевам ме разбра значи ти можеби брати не го сакаш најмногу но тој ти е брат и секогаш ќе се трудиш да го заштитиш па и со својот живот. А во оваа тема зборуваме кого најмногу сакаме.
     
  5. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Мајка ми
     
  6. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Тешко е да се издвои една личност,бидејќи повеќе се.
    Но сепак би рекла мама :)
     
  7. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Неможам да издвојам една личност..
    И мајка ми и татко ми :!: :D
     
  8. Anne09

    Anne09 Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Татко ми. :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.