1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најмногу се срамам од......

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sardinija21, 11 јуни 2013.

 1. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  92
  Од што најмногу се срамите т.е што е она што најмногу ве засрамило.
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Се срамам од срамежливи девојки,од невоспитани луѓе,од сиромаштија,да не се смејте денес е срам да си сиромашен,да си никој и ништо и тоа е срам,да бидам невработен,да зависам од моите родители би се срамел и многу други работи.
   
  На presiosaP, angelche16, Anabelle.Amorette и 2 други им се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.441
  Пол:
  Женски
  Мили мои, не срамете се од нешта врз кои не можете да влијаете... барем не директно и не во краток временски период. Само ќе се измачувате и ќе си ја уривате самодовербата и самопочитта.

  Срамете се од постапки/дела/однесување/изречени зборови, од нешта врз коишто имате влијание, за коишто само вие можете да бидете одговорни и само вие можете да ги исправите.

  Со други зборови, срамете се од она што го правите (а не би требало), а не од она што сте.
  За се` останато, прифатете се онакви какви што сте или стремете се кон подобро дококу мислите дека можете да смените нешто.

  Јас никогаш, дури и кога сум се наоѓала во ситуации благо да бидам дискриминирана од средината поради тоа, не сум се засрамила од фактот што имаше период кога немав ни 100денари в џеб и за основни работи се снаоѓав ко Робинзон Крусо на пуст остров, што камуфлирав оштетена гардероба и не одев по кафиња туку со тие пари ќе направев ручек дома, напротив се гордеам со тоа. Се гордеам што тоа малку ме научило мене да растам и ме подготвило за многу предизвици кои несомнено ги носи животот.

  Од денешна перспектива, таа горчлива стартна позиција ми покажала што се` можам но и ме поттикнала да го направам истото во што веројатно не би успеала (барем не за овој краток период) доколку имав поудобна почетна позиција и не сметам дека треба да се срамам пред некој кој цел живот бил хранет со златно лажиче. Особено ако тој некој ништо не постигнал сам. Напротив, на негово место, јас би била засрамената, би се срамела од скапите и модерни алишта и др материјални привилегии добиени на таков начин, живеејќи на туѓ грб, било да се родители, спонзор, сеедно.
   
  На Autumn_, fallenangel, Yowannty и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  92
  Токму така нетреба да се срамиме од од она на што неможеме да влијаеме но јас се срамам од една ситуација која се случи однеодамна а на која можев да влијаам. Тоа е ситуацијата која што ја опишав и на форумов само во една друга тема, а тоа е што имав односи со 2 одеднаш илити таканаречена тројка тоа не ми требаше во животот бидејќи доаѓам од семејство каде ваквите работи се незамисливи со ѓенерации наназад. Но ете едно мое мало невнимание или момент на слабост се засрамив себеси пред се а потоа и моето семејство. Немора да значи дека сум се засрамла во туѓите очи уште полошо се засрамив во сопствените очи. Сама на себе станав одвратна , затоа ви препорачувам на сите вас да не дозволите секогаш да ве води страста, туку пред се размислувајте со сопствената глава за последиците кои може да ѓи има некоја непромислена ваша активност да не се каете подоцна како мене.
   
  На tessie и vitomir им се допаѓа ова.
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Да зависам од некогу и да бидам безпомошна (во било која смисла)...
   
  На sasaSasa, septemberinparis и Sardinija21 им се допаѓа ова.
 6. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  се срамам од тоа што карактеров ми е за никаде,се срамам од сиромаштија бидејќи на сиромашни луѓето се потсмеваат,наместо да помогнат,се срамам од тоа кога некогаш кажувам неразмислувајќи некои работи кои не ги мислам и со тоа ги повредувам луѓето околу мене,се срамам кога нема да научам се што бараат професорите хаха...
   
  На presiosaP и sasaSasa им се допаѓа ова.
 7. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  22
  Се срамам само кога тој што го сакам ќе помине покрај мене или ќе ми рече нешто :inlove:
   
 8. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Изгужвана гардероба или нечисти чевли :devil:
   
 9. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Се срамам од тоа каков народ станавме.. ги изгубивме вистинските вредности на животот.. Не критикувам никого,ниту себеси,зш јас како единка не можам да влијаам светот да го направам подобро место за живеење.. Животот ни се сведи на партиска книшка - работно место..Срамота
   
  На tessie и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.899
  Допаѓања:
  7.699
  Пол:
  Женски
  Се срамам од да сум крај него, едноставно срам ми е се црвенам целата кога е симпатијата до мене
   
 11. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  5.974
  Пол:
  Женски
  се срамам за тоа што животот ми е за нигде... се срамам зошто незнам како да го направам подобар.... се срамам од тоа што морам да лажам...
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.969
  Se sramam od nekoj sto ke pocne da zboruva zeleni a misli deka e smesno.....znaci mesto toj ili taa da se srami jas se sramam.
   
  На presiosaP и elisabeta им се допаѓа ова.
 13. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Се срамам од луѓе кои имаат сфаќања и размислувања ко да живеат во турско
   
  На ArmaniCode му/ѝ се допаѓа ова.
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.899
  Допаѓања:
  7.699
  Пол:
  Женски
  И од нечисти луѓе облека не се намирисани боже во кој век живеат :(:(:(
   
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  47.116
  Пол:
  Женски
  Се срамам од моите родители , што им сум на грб , не работам неколку месеци на назад , и со срам им барам пари за излегување, ајде се надевам ќе се промени тоа , работев подолго време и се навикнав да сум со сопствени пари во џеб , сега на овие години се осеќам незгодно да барам од дома , а семејството ми се прошири , така да некои работи и задоволства кои порано ми беа луксуз си ги скратив :D мам енд дад потрпете ме уште некое време , ќе најдам асална работа , ветувам .
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.123
  Допаѓања:
  56.817
  Пол:
  Женски
  Од бившиот. Како бев толку глупа... :headbang:
   
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.648
  Пол:
  Женски
  Се срамам и не можам да дозволам да излезам од дома несредена.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.811
  Пол:
  Женски
  Од места на кои одам првпат и непознати луѓе.
  Ми треба време да се пресрамам. :rofl:
   
  На cresa-jagoda, marija305, Moon.Girl и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  17.908
  Пол:
  Женски
  Исто.
   
  На cresa-jagoda, marija305, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  30.940
  Пол:
  Женски
  Кога треба некаде да одам и таму
  И јас припаѓам овде :)
   
  На cresa-jagoda, marija305, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.