1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најповолни услови за живеење

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Emche-kremche, 4 август 2012.

 1. Emche-kremche

  Emche-kremche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  Епа девојки ме интересира според вас кој е најдобар град од Македонија за живеење (само не Скопје)? Знам дека се глупости,ама ме интересира според вас во кој град има најповолни услови за живеење?
  Ако е дупла или глупа темава слободно клуч :)
   
 2. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Некој што не е во Македонија.
   
  На Juicy03 и Emche-kremche им се допаѓа ова.
 3. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  700
  Допаѓања:
  292
  Пол:
  Женски
  За мене Охрид,бидејќи многу е пријатна климата(за мене) :) :*
   
 4. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.679
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  За мене Струга бидејки има убава клима.
   
 5. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.163
  Допаѓања:
  4.144
  Битола. Има ВЕРО, има Пелистер и минерална вода, чупковци и чупиња, има неколку конзулата а Преспа и Охрид се на дофат рака.
   
 6. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667

  ^ Јас потполно се согласувам со Lov3
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.725
  Пол:
  Женски
  Скопје е добар за живот, за заработка, но од друга страна е лош заради воздухот и горештините.
  Охрид и Струга се добри заради климата, но нема некои добри услови за работа.
  На секој град нешто му фали, никој не е потполно добар.
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Скопје е перспективен град, метропола и најразвиен во државава, се’ е ок, освен загадувањето на воздухот. Не дека и други градови не се загадени, го придружуваат уште барем неколку со висок степен на загаденост. Сепак би го издвоила Охрид како град кој поседува многу убавини, како езерото, многу цркви и манастири, добра клима, чист воздух и значајна културно-историска вредност, но за живот и перспектива, не отвора многу хоризонти.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.