1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најсмешните и најглупави имиња во Македонија

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од prasskickaa, 12 февруари 2016.

 1. prasskickaa

  prasskickaa Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Налетав на фб на едно мн смешно име и случки кој ме изнасмејаа. Бабата се викала Софија па внукот кумата морала да го стави Софијан и сега детето го викаат Софи.:rofl:
  1.Светланчо
  2.Натко (оти баба му била Натка а он маШко)
  3.Лименка
  4.Параскева
  5.Кољо (наместо Коле)
  6.Савета
  7.Офелија
  8.Тиме (а девојче)
  :headbang::headbang::headbang:
  Сте сретнале вие такво име или слично!?? Ајде да подискутираме на оваа тема.
   
  На bad girl18, koritsaki, rose60 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.145
  Пол:
  Женски
  Солзица,Лозенка;)
   
  На koritsaki, Priroden, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. prasskickaa

  prasskickaa Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Или замисли Чедо
   
  На cresa-jagoda и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
 4. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  6.473
  Пол:
  Женски
  А Чедо да ти е името, и Тестис прекарот. Чедо Тестисот :D

  Глупави имиња: Лимонка, Цанка, Лефка, Гонца, Стоилка, Цона, Гуна, Куна....
   
  На koritsaki, duffi, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.675
  Допаѓања:
  25.228
  Пол:
  Женски
  Сте слушнале за Катастрофа? Дора и Барби lol xd небаре у цртан живееме.Имам еден комшија Татомир имам чуено и за Зара
   
  На johnny-bt и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.466
  Пол:
  Женски
  Ај некои од имињава погоре, да сфатам нели ги имало кај постари луѓе. Али јас мое дете да крстам така не би.
  Али Барби? :^)
   
  На koritsaki, makgirl, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.675
  Допаѓања:
  25.228
  Пол:
  Женски
  ^ Ким, најсериозно проаѓам покрај љуљашки и една мајка вика по детето "Барби! ела ваму!"
   
  На koritsaki, makgirl, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.262
  Пол:
  Машки
  Пандорка. 8-|
   
  На johnny-bt, duffi, Tan4ence и 7 други им се допаѓа ова.
 9. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  Zenski iminja-Sharka, Versa i vnuka Versina, Solunka, Borka, Stamena, Vanesa, Kadifka, Stojadinka, Stojmirka, Vesela, Limonka
  Maski iminja- Trendafil, Roman, Stavre, Elko, Zmeljko, Ekso, Petronija, Gojko, Spirko, Rajko, Volche.
  Od ponov datum krsteni deca- Leonardo, Karlo.
  Ke mi tekne uste nekoe, ke dopisam:D(facepalm)(facepalm)(facepalm):shake::lol:
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.397
  Допаѓања:
  33.953
  Пол:
  Женски
  На времето кога Игор Џамбазов водеше бинго, кажуваше дека едно од најретките машки имиња е Локум. Кога го слушнав тоа се изнасмеав.
   
  На bad girl18, koritsaki, Espadrila и 4 други им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.552
  Пол:
  Женски
  Македонка, Ружа, Трендафилка, Рилка, Моме, Роса, Лепа, Велика, Цена... :D
   
  На franca, koritsaki, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.843
  Пол:
  Женски
  Ахил,Лука,Маринела,Мирка,Каранфила,:D:lol::lol:
   
  На koritsaki и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.397
  Допаѓања:
  33.953
  Пол:
  Женски
  Стамена, Станика, Веселка, Шеќеринка, Сребре, Ставре, Мире, Цоле, Градимир, Красимир, Неделчо, Јагода, Малина, Антигон, Ружа, Стојан, Митре, Митра, Стојна, Трајанка, Василка, Ѕвездан, Ѕвездана, и др.
   
  На crazylady, ANGIE1, Ицолгудбејбе и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Станојко.
  Станојко уште од раѓање законски има забрана да дава надимаци на други :lol:
  Или да крсти некој :D
   
  На eutixismena, cresa-jagoda, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.199
  Допаѓања:
  8.431
  Велика, Стојна, Стојанка , Таца, Милка, Мите, Зора.............​
   
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  Da li je ovo najgluplja tema ikad?
   
  На Eva1110, bad girl18, SuperGirl24 и 14 други им се допаѓа ова.
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.741
  Допаѓања:
  32.076
  Пол:
  Женски
  Латинка :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.413
  Имaм слушнaтo зa девoјки кoи се викaaт Бaрбaрa и нaгaленo ги викaaт Бaрби. Пa ништo чуднo дететo Бaрбaрa дa се викaлo.
  Мене имињaтa кoи зaвршувaaт сo цa(кaј женски) и чo(кaј мaшки)ми се смешни и стaрски зa вo денешнo време, секaкo сo пo некoј исклучoк.
   
  Последна измена: 13 февруари 2016
  На Mr. Right, cresa-jagoda, Bozica1980 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Kamenko..mi dojde na rabota, mlad decko , se zaprepastiv kako mozele taka da go krstat
   
  На johnny-bt, The Saturdays, Mr. Right и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.326
  Карфиолка, Тракторка, Писана, Канта, Катастрофа, Нуца, Кумјана, Галабинка, Методио, Карма :rofl:, Зденка, Голупка, Госпава :rofl::rofl:(facepalm):rofl:
   
  На johnny-bt, mode-kristina и cresa-jagoda им се допаѓа ова.