1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најтешкиот период во вашиот живот...

Дискусија во 'Психологија' започната од DenicijaNaPetre, 23 декември 2020.

 1. DenicijaNaPetre

  DenicijaNaPetre Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2020
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  521
  Како што вели Бајага: ,,Живот је некад сив некад жут..."

  И навистина, како што радоста е неминовна, исто така и болката.
  Затоа, да ги споделиме меѓу себе времињата што ни оставиле некаква непријатна дамка на срцето, па во меѓувреме можеби и ќе помогнеме некому кој во моментов се бори, полесно да излезе како победник од битката... ❤
   
  На Dashing:), Crna Dama, Nevrija и 6 други им се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  3.463
  Допаѓања:
  10.337
  Пол:
  Женски
  Не знам од кај да почнам.. :lol:

  Шала на страна, за сè треба време. Верувам дека сите имаме сјебани периоди. Не е лесно туку-така да се отвори човека баш за сè, оти некои теми се поосетливи од други. Само би било во ред да сме љубезни со сите.
   
  На Glowy, Crna Dama, Nevrija и 2 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Еден куп тешки периоди...

  Сите негогаш 'паѓаме'.

  Работата е ако паднеш 10 пати, да станеш 11.
   
  На Crna Dama, Nevrija, Kaley и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.756
  Допаѓања:
  19.220
  Пол:
  Женски
  Првиот пат и вториот пат се тешки после се навикнуваш и отрпнуваш и тоа е тоа
   
  На Crna Dama, Nevrija, Hortenzija и 4 други им се допаѓа ова.
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.222
  Се учам да гледам на тешките периоди како на неопходен контраст што доаѓа пред убавите периоди. Убави и не толку убави денови, делови од приказната наречена живот.
   
  На Glowy, Crna Dama, Lollipop_123 и 10 други им се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  Најтежок период во животот е смртта на близок
  Најтешка е зошто нема назад, ниту исправка, ниту збогување, ниту извинување
   
  На Bananki023, Asparagus, Bibi30 и 18 други им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.929
  Допаѓања:
  224.105
  Пол:
  Женски
  Моментално.
  На моменти се чудам како нормално функционирам и се смеам и све..
  А потешко не ми било.

  Вајда имам добар 'ветер во грб' ...
   
  На thelionesss, Marija_Magdalena, Frosty! и 18 други им се допаѓа ова.
 8. Осе

  Осе Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  7.556
  Пол:
  Женски
  Првата година по смртта на татко ми ... И двете недели додека бебето ми беше во болница.
  Имало и други тешки моменти кои тогаш сум мислела дека се најтешки...но не ,не ,не ова било
   
  На Crna Dama, Stressed Out и Hortenzija им се допаѓа ова.
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.972
  Смрт на блиски сакани и болест, проблеми со здравје... после тоа, мене лично, сите други нервози ми се минорни и небитни. :)
   
  На sweet-cherry, Stressed Out, Кена Рис и 11 други им се допаѓа ова.
 10. Spit

  Spit Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Машки
  Sekogas koga imate tezok period vo zivotot ili ne ste zadovolni od momentalnoto ziveenje gledajte go filmot :
  "The Pursuit of Happyness"
  Predobar film e...
   
  На Marija_Magdalena, Mom_3, The Drifter и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.189
  Допаѓања:
  8.895
  Пол:
  Женски
  Најтежок период ми беше смртта на татко ми и целиот тој период на прифаќање на ситуацијата, соочен со милион пречки, прашања без одговори, тага, омраза. Но сепак времето било лек, како поминуваше времето така се помирував со ситуацијата дека тоа е нормален дел од животот.

  Кога поради мене, моја грешка, незнаење бебето ми заврши во болница, за ова мислам дека цел живот нема да си простам и да заборавам. Болката за свое дете е неопислива со зборови. Сега ја сфаќам мајка ми за многу нешта во животот што ми викала "кога ќе станеш мајка ќе видиш како боли".
  Боли премногу, тој негов вресок во болницата сеуште ми ѕвони во ушите. ;( :(
   
  На PurpleMind, GrimTheReaper, Stories и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  16.138
  Пол:
  Женски
  Најтешките периоди од мојот живот се загуба на личност што премногу ми значи и сочување со тешка болест во семејството.
   
  На Кена Рис, GrimTheReaper, Stories и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  39.332
  Неколку периоди. Углавном поврзани со здравје. Не знам дали оставиле дамка, ама бев блиску до ПТСД . Гадна е бесмислената болка, и страдање физичко , од кое произлегува неминовно и психичко ако се работи за подолг период. Зад мене се, ама нема никогаш да ги заборавам.
  И уште еден период, со здравје на дете поврзан. Мислам нема за родител потешко. Душата ти плаче, сакаш се врз себе да земеш од премрежјата нејзини.
   
  На GrimTheReaper, riba79, LiliBoz и 4 други им се допаѓа ова.
 14. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  18.026
  Пол:
  Женски
  Живеењето под закани и малтретирања цели 7 години.
  Секој момент поминат во страв за животот мој и на мајка ми.
  Цели 7 години,агонија,која никој не успеа да ја спречи.
  Многу крв,многу повредени,многу психички скршени.
  Се радувам само што сум жива!
   
  На Crna Dama, Emy867, thelittle17 и 13 други им се допаѓа ова.
 15. Hortenzija

  Hortenzija Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2019
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  14.155
  Пол:
  Женски
  Koga go izgubiv brat mi posegnuvajki si po zivotot :( nema potezok period od toj juli 2015 ...
   
  На thelittle17, riba79 и eliesaab им се допаѓа ова.
 16. sunshinebabe

  sunshinebabe Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  6.598
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно септември 2011...
  По таа собраќајка уште живеам во страв да се качам во кола...
   
 17. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.333
  Допаѓања:
  119.575
  Пол:
  Женски
  Смрт на блиски,болести на блиски,гледање на смртта во очи и борбата после тоа.
   
  На Кена Рис и AngIv им се допаѓа ова.
 18. Bezobrazna01

  Bezobrazna01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  3.091
  Пол:
  Женски
  Постојат такви денови многу, но човек се навикнува со тек на време дури после нема ни да осети колку му е тешко, зошто го живее тоа:)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Женски
  Смртта на татко ми
  Здравјето на мм ( среќа добро заврши)
  Болеста на мајка ми
  Смртта на мајка ми...
   
  На thelittle17, Bezobrazna01 и riba79 им се допаѓа ова.
 20. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  26.652
  Оваа година ми беше најшит до сега.
  Толку лоши работи ми се случија и пандемијава е врв на се.
  Не сум човек што верува во глупости New Year, new me ама, гледам на новата година како ново поглавје во кое ќе се прифатам себеси и ќе се навикнам на животот кој го имав пред неколку години.
  Имам уште неколку токсични врски кои полека ги раскинувам пошто не ми требаат.
  Сакам малку да имам надеж и со goals кои ќе прават да се правам поисполнето и попродуктивно.
  Важно има ЗДРАВјЕ па за други проблеми ќе се најде решение.
   
  На Keri, Bezobrazna01 и riba79 им се допаѓа ова.