1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавите моменти со личноста што ја сакате

Дискусија во 'Врски' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

 1. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Кој се вашите најубави моменти со личноста што ја сакате ?? И која е вашата најдолга врска?? :D
   
 2. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  Mojata najdolga vrska bila 3 godini..
  Ubavi momenti postojat vo sekoja vrska, ke izdvojam eden: Novogodisnata nok mi bese posebna, decokoto vo 12h mi ja cestita so buket cveke :) Blagodarenie na toj moment vo 2010 god.. vlegov so polno srece, nasmevka na liceto i neizmerno srekna :)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: Моја најдолга врска, а според мене и единствена што сум ја имала (зато шо за мене не е врска ако во 2 недели се видиш два пати) траеше година и три месеци негде, ама со огромни паузи негде и ми беше со првиот дечко шо го имав. Одтогаш навака единствено само лутам и едноставно немам доверба во машките па можда и затоа не сум се закотвила на едно место.
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  site ubavi momenti so deckoto mi se najubavi :) :) ama najubav moment i e onoj koga edna vecer toj ceeel stan go naredi so sveki i ruzi ama bas ceeel i crveno vino na masata i koga mi kaza sasmo edno te sakm :oops: mmmmmmmm toa bese nesto najubavo. i ne e samo ednas poveke pari mi prireduva takvi iznenaduvanja i zatoa go sakam mnooooogu iako ponekogas mu se lutam najveke i sum ljubomorna i go nerviram :)
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Секој момент кога сум со него ми е најубав .. некои од тие поубавите се за нова година лани кога се запознавме , и оваа која што ја поминавме заедно .. беше прекрасно .. кога падна снег сеа онака многу коа имаше ни беше многу убаво .. летото кога се врати за мене од охрид .. многу изненадена бев :)) .. еден обичен ден мислам дека беше кога се шетавме низ населба и отидовме на едно место и имаше огромно срце од ружи секакви .. за мојот роденден исто ружа ми поклони и уште си ја чувам :) .. и моментите кога се смируваме после караница ми се емотивни и така интересни ..најубаво ми е со него :P :D
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  DEFINITIVNO prosidbata i radjanjeto na nasiot sin!
  Najdolga vrska mi e ovaa :D
  So mojot soprug sum veke 6-ta godina!
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Секој момент ни е неповторливо убав и секогаш,ама секогаш ги давам сите чувства од себе кога сме заедно,макар и била лутина! :lol:
  Сме имале преубави моменти,како заедничките одмори,особено последниов.Баш ни беше супер на море,само ние двајца,толку смеење,спиење,бањање во море,одмарање,галење и релаксираност во живот не сум имала.Сите родендени си ги прославуваме на посебен начин,му правам и торта со свеќички,има многу не можам да издвојам некој момент особено.
  Претходната недела имавме некоја без врска караница,па смирувањето ми дојде онака тамам,ми требаше толку емоции на едно место.Јас си плачев,тој ме гушкаше,ми помина и отидовме на кафе и се гушкавме и бакнувавме како претходниот ден да сме тргнале. :D
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.946
  Најдолга врска ми е оваа, 6 години врска + 6 години брак = 12 години поминати заедно (да не зборам дека и прретходно се дружевем уште 4, пууу а бе веќе од раѓање :lol: )
  Сме имале многу убави моменти, сме имале и тешки, не во смисла на караници, туку тешки моменти во животот што сме морале да ги надминеме ... и се тоа ја зацврснува врската.
  Секогаш ми е убаво кога ќе видам дека прави нешто само затоа што јас го сакам тоа, кога ќе ми купи нешто што знае дека сум го сакала - и тоа без повод, кога ќе стане сабајле и ќе ги чува децата јас да поспијам и уште ќе ми направи појадок, и кога ќе видам дека колку и да е нервозен од работа и слично, можам да го смирам :lol:
   
 9. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  navistina so zadovolstvo gi citam site ovie ubavi dozivuvanja, i veruvajte deka ubavite momenti mu gi posakuvam na sekogo. Jas imam vrska od 7 godini i eve nekolku meseci sme vo brak :) super mi e so nego sekogas, znae da me iznenadi, znae da napravi da se cuvstvuvam ubavo, sigurno i najsrekna na svetot... od site momenti normalno ke go oddelam momentot koga me zaprosi, bevme izlezeni na kafe edna nedela pred Valentajn i kako sto sednavme na separeto megu mene i nego vidov kutivce zavitkano so ubava crvena masnicka a toj izgledase naudreno deka nisto ne primetuva, go zemav kutifcetoi go otvoriv... vnatre imase edno malo livce na koe pisuvase > Te sakam najmnogu na svetot, Dali bi sakala zasekogas da bides del od mojot zivot< i normalno prstenotkoj mnogu mi se dopadna i koga go poglednav bese scrvenet i vo iscekuvanje :) , i togas go baknav i mu rekov deka samo so tebe mozam da bidam najsrekna. Potoa go prasav zosto ne cekal za valentajn da me zaprosi, atoj na toa mi odgovori: So tebe sekoj den go slavam Valentajn... Sega sum veke vo brak so nego i mnogu mi e ubavo, iako dvajcata naporno rabotime cel den, sepak edvaj cekame da se vidime, vikendite sme non stop zaedno ili nadvor a nekogas doma mu podgotvuvam ubav rucek, super ni e...
   
 10. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Awww :)
  Lelee znachi mnogu mngou mi e milooo sho site ste si srekjno vljubenii !!:)
  Vi posakuvam na sitee se da vi e PO MERAK :P iii koa chitam vaka .. ideme po 7 po 6 godini ..se osekam Hmm smesnooo :D zaso ja idam so de4ko mi skoro godina use 1 mesec .. iii si mislam ko kojznae kolku mnogu da ideme .. a se osekam ko vchera da beshe denot koa se fativme... :D:D pozz :D
   
 11. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Епа вака ... деновиве имав моменти на снегот со љубовта се гаѓавме со топки се мававме лизгавме санкавме беше мало оптсетување на детсклите лудории.... секој момент со него ми е посебен... минатата недела ме изненади со свеќи кај него дома... долгите разговори во долгите летни ноќи.... се сакам со него!
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Седум години,среќно вљубени,и со сериозни намери :lol:
  И секако дека секој момент споделен со него ми е прекрасен!Посебно ноќите кога ќе имамае можност да сме заедно.Е сега не велам оти е се совршено ама сепак љубовта ги надминува сите препреки и ги смирува сите ситни кавги!ние сме си среќни и задоволни :) Се андевам и сите вие.Ако не вљубувајте се веднаш :up:
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Утринското водење љубов, и потоа чајче за двајца и лежење во кревет како мачки...
  Кога си гледаме филм, а јас му готвам тестенини и заедно јадеме....
  Првпат кога преспа кај мене, и ми донесе роза. Ме разбуди во 8 наутро и ми ја стави пред нос. Се разбудив како во бајка! Прекрасно и романтично. (сега нешто забушава, ама ќе види убаво) :)
  Кога ме фотографира и ми кажува дека јас сум негова Муза...
  Патувањата, викенд прошетките, кога тој вози, а јас лежерно ги ставам стапалата надвор од прозорецот (ова лето тоа ни беше хит:) и си пееме заедно...
  Туширањето заедно и после тоа жестоко водење љубов.

  Кога после факултет, се чекаме во град и се шетаме без повод, јадеме костени и разговараме...
  Спиењето со нога на неговиот стомак и кога ме бакнува во чело кога сум му убава.
  Првиот официјален состанок... Точак, мај, мирис на липи, сладолед и искреност.
  Има мноооогу... ;)
   
  На MonnaSi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  28
  Најдолгата врска ми е сегашната :) една година , но 4 години бркање :)
  ТОлку сум среќна што многу често се плашам да не се случи нешто да не спласне се одеднаш бидејќи неможам да поверувам дека толку голема среќа како што имам сега во моето срце дека ќе трае толку долгоо! :(
  Како и да е, малку офф топик си кажав си се пожалив хахаха..
  Еден од најубавите моменти ми беше кога ме викна кај него дома... на масата имаше ставено една свеќа, имаше пуштено балади , затемнето светло, алхохол една чаша и потоа следуваше еден див луд секс :) Најмногу ме изненади фактот дека по природа не е ни малку романтичен дечко кој се труди нешто посебно околу тоа :) барем таков бил со претходните девојки :lol: си се пофалив пак...
  Друга прекрасна вечер беше кога сите седевме во кафана не му кажав дента дека моите отидоа на пат и дека сум сама.. Вечерта го бакнував цело време и само викна на цел глас : лелеееее зошто не сум саммммммммм! :) и Јас се насмеав и само викам... Најверојатно зошто јас сум сама ;) ... Таков полуде од среќа , никаде не сакаше да одиме после кафана туку право кај мене дома... Јас имав спремено многу свеќи низ целаааааа собаа :) на компјутерот имав спремено плеј листа со балади преубави а на мене облечено многу секси корсетче... Почнав да му играм за прв пат... полудее !!! И се остало е веќе добро познатооо! :) Прекрасно беше !
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Преубав момент е кога го пречекувам после два месеци раздбелба....
  исто така ми е убав момент и вечерта која следи после пречекувањето..... :$
   
 16. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  215
  Кога ќе го видам после 3 месеци (бидејќи живее во друга држава, имам споменато) и ќе го гушнам на аеродром.
  Кога ми кажува дека ме сака повеќе од било кое живо суштество на планетава.
  Кога го гледам додека спие.
  .. ма, секој момент со него ми е убав, и секој момент го памтам како вчера да било..
   
 17. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  секој момент кога сме заедно...дури и кога се караме :D :D
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Во врска сме веќе година и нешто месеци, и на двјацата прва подолга и посериозна врска. Јас на него прва љубов, тој мене не прва ама голема [​IMG]

  Имало мноооогу прекрасни моменти.
  На пример во Венеција додека се шетавме, скришно ми купи ружа. Додека бевме на одмор постојано правевме нешто интересно заедно, па секој момент можам да го издвојам како посебен. Еве последно нешто е кога ми донесе лабело, а баш имав потреба од едно :D Исто така убав момент кога ќе направиме нешто во кујна заедно, го спремаме саат време,а го јадеме за 2 минути. Или додека си пиеме какао на каучот во мојата соба , покриени со синото ќебенце......
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Последниот викенд кој помина :inlove:
  Најубаво си поминавме, сами цел викенд, посветени еден на друг, јас негова женичка, му готвев, го галев, го мазев... а навечер тој се искупуваше :lol: :$
   
 20. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Заедно сме 1 година и 2 месеца :) Имало мноогу убави моменти дури и во најобичните денови.Исто така целиот одмор ова лето,1 мај на мојата викендичка,прославата за Нова година,зимските денови и тркалањето во снегот :D секојдневното глупирање ко мали деца,на гости кај мене кај него кога си гледаме филмчиња и јадеме пица,кога си пиеме чајче заедно итн итн :)