Најубавите турски актери

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од jelena.rozga, 16 август 2014.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Дали имате некој омилен и најубав турски актер? Кој е тој?
  Мене ми е Селим од Судбината на Фатмаѓул
   

  Прикачени фајлови:

  • index.jpeg
   index.jpeg
   Големина на фајлот:
   4,9 KB
   Прегледи:
   481
  На MayDiamonds и elka.timova им се допаѓа ова.
 2. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  :inlove: Орхан :inlove: од Крадај.
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.828
  Пол:
  Женски
  Уххх многу се на мојата долга листа : Принцот Мустафа, Малкочоглу , Полат Алемдар , Боран ага,ухх ке престанам со набројување зошто стварно е долга листата, ех колку се убави овие Турци :$ :lol: :lol:
   
 4. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Неможам да издвојам некој посебен и најубав сите турци се убави (посебно актериве) но најголем впечаток во последно време ми остави Месут од Мојата тажна песна песна.
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  33.389
  Пол:
  Женски
  моите топ 3
   

  Прикачени фајлови:

  • lepo trojstvo.jpg
   lepo trojstvo.jpg
   Големина на фајлот:
   240,2 KB
   Прегледи:
   428
  На WhiteAngell и shz им се допаѓа ова.
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Дениз - една силна жена
  Керем - 1001 ноќ
  Месут - мојата тажна песна
  Џесур - имитација на животот
   
 7. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 8. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.668
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На joy1, lunchy, WhiteAngell и 3 други им се допаѓа ова.
 9. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  Темава не заслужува да постои зашто убав е едино оној Селахатин од Татко и синови, Бурак Сајашар, има некоја харизма дечкото, башка што го бива за глума, не се пренемага.

  Другите не само што не ми се свиѓаат, туку за никаде се... поготово најисфорсираните на чело со тој педерастичниот Малкочоглу или како и да го викате, одвратен физикус, барем ставајте му ги сликите во спојлер, не можам да го гледам.
   
 10. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.180
  Допаѓања:
  6.668
  Пол:
  Женски
  Секој си има право на свое мислење :) Мене лично одвратен актер ми е Бурак Сајашар ;)
   
 11. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Топ 3 (од тие што досеа сум ги видела на тв):

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 12. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.448
  Допаѓања:
  1.691
  Дефинитивно досега турците држат прво место во најубави актери, кој од кој им е поубав.. :inlove:


  [​IMG]
  Engin Ozturk - се заљубив на прв поглед :inlove:


  [​IMG]
  Gurbey Ileri

  [​IMG]
  Aras Bulut İynemli
   
 13. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  772
  Допаѓања:
  1.766
  Burak Ozcivit
  [​IMG]
  Serhat Teoman
  [​IMG]
  Nihat Altınkaya
  [​IMG]
  Tolgahan Sayisman
  [​IMG]
  Cağatay Ulusoy
  [​IMG]
  Erdi Bolat
  [​IMG]
  ........
   
  На cicamacak му/ѝ се допаѓа ова.
 14. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Најубавиотт :inlove:
   
  На Rama, WhiteAngell и Ekstaza им се допаѓа ова.
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  33.389
  Пол:
  Женски
  Serhat Cayoglu

  [​IMG]
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SweetGirl234

  SweetGirl234 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Месут од Мојата тажна песна
  Селим од Судбината на Фатмаѓул.
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  50.020
  Пол:
  Женски
 18. Ekstaza

  Ekstaza Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно! :)
   
  На erica и Rama им се допаѓа ова.
 19. Carmichael02

  Carmichael02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Од жени најубави се Дила(Хатиџе Шендел) и Вахиде(Берак Тузунтак),а од мажи Боран(Mehmet Akif Alakurt)
   
 20. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  797
  Баран-Црната роза, таква душаааааа.........................:l::l::l::l::l::l::l::l::l: