Најубавите фустани некогаш носени во Холивуд

Дискусија во 'Мода и стил' започната од FemmeBrunette, 18 ноември 2011.

 1. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Оскари, златни глобуси, награди...оние фустани кои ви оставиле најголем впечаток, да ги овековечиме и овде на форумов преку слики...:)
   
 2. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Кетрин - секогаш прекрасна...овој фустан според мене и е еден од најубавите...заедно со накитот совршено изгледа...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Повторно Кетрин, фустан кој и ја следи фигурата, едноставен а елегантен:)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.527
  Џеј Ло во креација на Марчеса.
  Немам видено поубав фустан од овој на ваков тип на манифестации.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me, attias, soncicko и 2 други им се допаѓа ова.
 4. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Ен Хатвеј на Оскарите 2009та година...фустанов е нежен и блескав истовремено, совршено и стои, браво за Ен, секогаш прави добар избор!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Уф јас 500 слики би ставила во темава :lol:
  На секое доделување, на секој црвен килим имам фаворити, јас неможам годишно да одлучам кој ми е фаворит, а не пак воопшто најдобри фустани. Тежок избор :lol:

  Мора да се согласам со изборот на Трендафилка, тој фустан ми беше полн погодок на Џенифер! А овој на Ен кичест, ама вкус си е :)

  Последниот хит фустан ми е на Хали Бери.
  Значи совршенство без мана! Елие Сааб се надмина, додуше он се надминува секоја сезона со новата колекција :angel:
  [​IMG]
  Елие Сааб ми е незаменлив и без утка. Исто и фамозниот фустан на Хали Бери трула вишна проѕирен нагоре.

  Од истиот креатор и Мила Кунис беше фантастична на оскарите
  [​IMG]

  Го помнам фустанот на Мајли од Мурад во 2009та. Малце пресветкав е ама па како сирена е фустанов, преубава изработка. Секако фацата на Мајли со големо Х ќе ја прешкртам.
  [​IMG]

  И обожавам зелени фустани, секогаш ги заприметувам а еве баш ја најдов сликава, ги помнам сите 3 фустани, преубави се.
  [​IMG]
   
  На IamSexyAndIKnowIt, Chocolate.me, La.Reina.Del.Sur и 3 други им се допаѓа ова.
 6. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Фустаните на Хали Бери и Мила Кунис се навистина преубави и во сличен стил...Се сеќавате ли на Шарлиз кога доби оскар? Прекрасен фустан, прекрасен накит...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А на Хилари Свонк во едноставниот долг тегет фустан...баш сирена...
  [​IMG]
  [​IMG]
  Единствено не ми се допаѓа таа црвенкаста шминка на очите, ама сепак, целовкупно, прекрасна е...
  [​IMG]

  И Хали беше единствена и неповторлива на Оскарите '02...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.822
  Допаѓања:
  76.626
  Пол:
  Женски
  Џоли никогаш немала фустан кој не ми се допаднал - се' и' стои ко да е лиено на нејзе, блазе си и'!
  [​IMG]
  Ми се допаѓа и овој на Алба, посебно интересен ми е горниот дел, а ми се допаѓа и таа вишна- нијанса.
  [​IMG]
  Фустанот на Мила Кунис кој Росонерка го ставила погоре е исто така еден од моите омилени - мнооогу нежна нијасна и материјал.
  Кетрин ми е исто така фенси - класично, ма перфектно!
  Си останувам на тврдењето дека крв-црвената прекрасно се вклопува кај русокосите од нејзиниот калибар. :)
  [​IMG]
  Исто би ја издвоила и оваа појава на мојата омилена Бри - зелениот фустан во склоп со црвената коса е дефинитивно комбинација која не смее да се заборави.
  [​IMG]
  Овој иако е маааалку (пре)светкав според мене, сепак неизбежен е фактот дека станува збор за ептен префинето парче.
  [​IMG]
   
  На IvanaIvanchica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Еден од фаворитите, Натали Портман каде многу на Грејс Кели потсеќа...соврешено и стои...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На attias му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Од оскарите овој сега за сега
  [​IMG]
  Овој е од филм не од настан-може? :inlove:
  [​IMG]
   
 10. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Фустанов на Сара..ааааааа! Преубава е!
   
 11. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Ен Хатвеј повторно, многу ми е симпатична, иако не е нешто интелегентна...Фустанов во антички стил, баш е како божица...не и треба ни накит, самиот фустан е доволно богат а нежен истовремено...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.263
  кај ми се омилени глумици па уште сакам и трудници. така да... :) :


  Angelina Jolie

  [​IMG]


  Natalie Portman

  [​IMG]

  и оваа од помалце омилените ама фустанов е стварно :x :

  Catherine Zeta-Jones


  [​IMG]
   
  На IvanaIvanchica му/ѝ се допаѓа ова.
 13. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Од 2011 дефинитивно еден од поубавите, Менди Мур, како снегулка е...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На IvanaIvanchica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.324
  [​IMG]
  Колку едноставен, а елегантен :o
   
  На Chocolate.me, De-lovely и Domino им се допаѓа ова.
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.527
  Кога ја видов во фустанов, си помислив само едно: карамела. :)
  [​IMG]

  Многу интересна креација.
  [​IMG]

  А за овој фустан уште немам зборови.
  Хајди никогаш не изгледала поубаво.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На IvanaIvanchica и marama им се допаѓа ова.
 16. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Натали Портман.
  Секогаш ме воодушевува со фустаните кои ги носи на вакви церемонии.Самата таа како појава е грациозна.
  Мене пак фустанот од овогодишното доделување на оскарите ми остави посебно добар впечаток.
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Од последнава година.
  На Скарлет ми беше преуникатен фустанот.
  [​IMG]

  И на Ен Хетавеј прекрасниот црвен фустан
  [​IMG]
   
 17. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Хали Бери на овогодинешното доделување на Златни Глобуси, можеби корсетот наликува на долна облека, ама пресекси и стои и накитот ја дава целосната слика на грациозна жена...
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Фем бринет, можеш сите омилени слики да ги ставиш во еден пост, додека имаш време да редактираш, вака секој втор пост е од тебе, плус ставај ги сликите во спојлер, многу се големи, или можеш една да се гледа, и ако е истиот фустан во други пози- тие слики ставај ги во спојлер- вака се нервирам, ама озбилно.

  И да не сум офтопик, ми се допаѓаат сите фустани на Ели Сааб, ама мене тој од 2002 креиран за Хали не ми е нешто wow, не знам, а овој зелениот од Версаче за Анџелина Џоли ми е преубав.
  Ќе ставам слики во наредна прилика
   
 19. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Хехехе...мислам дека што поголеми слики тоа подобро може да се долови фустанот, а и не претпоставив дека ќе пречи што моите постови се чести, битни се фустаните :)
  Како и да е...ќе се обидам како што велиш Сесилија :)
   
 20. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  И кога затвореното изгледа преубаво...косата, цел стајлинг, ептен добро искомбинирано, потоа во сличен стил Кетрин блеска во темно синиот фустан, а Ума Турман иако според мене повеќето фустани и се утки, во овие два прекрасна е...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]