babylove овошни кашички

Најубавите честитки за Нова Година

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од queen88, 26 декември 2011.

 1. queen88

  queen88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Здраво мили мои, знам дека секоја година добиваме најразлични пораки, честитки за Нова Година па ако некој се уште нема идеја како да ја честита Новата Година, можеме да си помогнеме споделувајќи ги најубавите и најинтересните пораки кои сме ги добиле за Нова Година :)

  Ве сака queen :*
   
  На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  Во Новата 2012 ви посакувам многу магични моменти споделени со вашите најблиски. Срекна Нова

  Пораката ја добив уште предходната год, ама навистина ми остави во секавање :)
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  Во новата година имајте повеќе време за себе и своите блиски, бидете исполнети со љубов и здравје и имајте прекрасни доживувања.
  Нека е Среќна и бериќетна!


  Периодт кога го славиме раѓањето на една Нова Година, дава нова надеж, дека убавите работи од минатата година ќе траат, а лошите нешта нема да се повторат. Од се срце Ви посакувам секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со убави работи, здравје, љубов, радост и мир.
  Среќна Нова Година и Честит Божиќ.
   
  На tritocki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Оваа тема ќе ја искористам за да ви посакам на сите членови и нечленови на форумчево, многу ЗДРАВЈЕ, не само во новата година која ни е пред врата, туку и секогаш! Тоа е најважно, да бидеме живи и здрави, а се' друго само по себе ќе си дојде.

  Бидете ми убави и насмеани!

  [​IMG]
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.964
  Пол:
  Женски
  Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот го претвори во стварност. Среќна Нова Година!!!

  На овој екран неможе да ти се исполнат желибите, но можат да стојат 25 букви, НЕКА ТИ Е СРЕЌНА НОВАТА ГОДИНА

  Ти испраќам стихови обвиени со снегулки
  и добрина, ти испраќам најубави желби
  во оваа ноќ што се капе во убавина
  *Среќна Нова Година!*
   
 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  4.830
  Пол:
  Женски
  Ти испраќам стихови обвиени со снегулки
  и добрина, ти испраќам најубави желби
  во оваа ноќ што се капе во убавина
  ...
  *Среќна Нова Година!*


  Нека во новата 2012 година ѕвездите го покријат твоето небо,нека месечината заспие под твојата насмевка,нека љубовта го насели твоето срце.Среќна нова година!

  Точно на полноќ погледни кон небото и ќе забележиш насмевка од ѕвезди кои ти се насмевнуваат и светат од жарта на мојата желба да ти посакам Среќна Нова Година

  Во новата година ти посакувам 12 месеци здравје, 52 недели среќа, 365 дена без нервоза, 8760 часа љубов, 524 600 минути мир и 31 536 000 секунди веселба

  На овој екран неможе да ти се исполнат желибите, но можат да стојат 25 букви, НЕКА ТИ Е СРЕЌНА НОВАТА ГОДИНА

  Нека бродот на 2012 те однесе на брегот исполнет со среќа, љубов,здравје...каде што сите желби ќе ти станат стварност.Среќна нова година!

  Со секој здив да ти се исполни по една желба, со секоја насмевка по еден сон.Нека животот ти ја направи оваа година вредна за паметење. СрЕќНа НоВа ГоДиНа !!!!

  Среќна нова година, ти посакувам еврејско богатство, сибирско здравје, француска љубов, англиска сериозност, циганско безгрижје и американски ксмет

  Драги мои пријатели, па и непријатели... :)))
  Од се' срце ви посакувам се' најубаво во новата 2012... Бидете здрави, среќни, весели, исполнети љубов и разумни .
  И запомнете дека на добрите луѓе, Господ им подарува само убави работи !!!  Site imajte ubav pomin vecerva ! A vo novata godina od se srce vi posakuvam mnogu zdravje,sreka,uspeh,ljubovvv.......Godinata ostanuva zad nas......vleguvame so stremez kon podobro vo novata...i da se nadevame deka taka i ke bide ! :) SREKNA NOVA GODINA PRIJATELI !


  Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот нека ви се претвори во реалност.

  Среќна Нова! :D ¦¦


  Во новата 2012 ви посакаувам :

  12 месеци среќа
  52 недели радост
  365 дена успех
  8760 часови здравје
  52600 минути уживање
  3153600 секунди љубов. ¦


  **СрЕќНа НоВа 2012 ГоДиНа** Се најубаво во неа, мн.здравје , успех, љубов и среќа !! :)))


  Среќна Нова Година ! Кај и да сте, со кој и да сте, НАЈУБАВО да си поминете ! ¦ Памет во глава!!! XD


  Периодoт кога го славиме раѓањето на една Нова Година, дава нова надеж, дека убавите работи од минатата година ќе траат, а лошите нешта нема да се повторат. Од се срце Ви посакувам секој ден од Новата Година да ви биде исполнет со убави работи, здравје, љубов, радост и мир.
  *Среќна Нова Година* :)


  Ti isprakam stihovi obvieni so snegulki i dobrina, ti isprakam najubavi zelbi vo ovaa nok sto se kape vo ubavina. Srekna Nova Godina!

  Toa sto sum so tebe ovaa Nova godina e najdobriot podarok sto mozev da go posakam.

  Neka mirisot na novogodisnata elka vnese radost vo ovie denovi, dodeka moite baknezi patuvaat do tebe… Od se srce ti posakuvam Srekna Nova godina!

  Bidi sreken i blagodaren za toplinata na domot tvoj, za srekata i spokojot svoj i za sekoj moment podaren od ljubov. Srekna Nova godina!

  Neka srebrenite zraci na novogodisnoto utro pod tvojata elka go osvetlat najubaviot podarok od mene za tebe: paket ispleten od ljubov, baknezi i kopnez.

  Radosta zivee vo srcata na onie sto veruvaat vo podobra idnina! Ti posakuvam mnogu sreka, spokoj i ljubov vo Novata godina!

  Sreka, ljubov, zdravje – toa se moite zelbi za tebe vo Novata godina sto ide!

  Ovaa zima neka go obvie srceto tvoe so topli zelbi, a praznicniot duh neka te vozdigne do zvezdite!

  Neka radosta i spokojot bidata so tebe vo tekot na celata godina. Ti posakuvam blagoslov i beriketna godina!

  Smea neka go ispolni domot tvoj, semejstvoto i prijatelite neka bidat so tebe, a ljubovta neka go ispolni srceto tvoe. Srekni praznici!

  Pregratki na pragot. Prikazni pred spiene. Son pokraj kaminot. Ti posakuvam novogodisni i bozikni praznici ispolneti so toplina i ljubov


  Точно на полноќ погледни кон небото и ќе забележиш насмевка од ѕвезди кои ти се насмевнуваат и светат од жарта на мојата желба да ти посакам Среќна Нова Година Во новата година ти посакувам 12 месеци здравје, 52 недели среќа, 365 дена без нервоза, 8760 часа љубов, 524 600 минути мир и 31 536 000 секунди веселба.

  *Среќна Нова Година!*
   
 8. blagica9

  blagica9 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ве молам кажете порака за нова година за наставник.. Фала ви однапред позз
   
 9. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  22
  Најубаво честитување на блиски пријатели,семејство е Среќа Нова година и се најубаво......
  На дечкото Среќна Нова,Полниме една година од кога сме во врска..... :rock: :rock: :lol: :lol:
   
 10. alstonamos

  alstonamos Нов член

  Се зачлени на:
  9 април 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот го претвори во стварност. Среќна Нова Година!!!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. alstonamos

  alstonamos Нов член

  Се зачлени на:
  9 април 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Новогодишната светлина нека ви го донесе патот до среќата, успехот и здравјето! Нека го стопи злото во добро, а сонот го претвори во стварност. Среќна Нова Година!!!


  == http://www.crosswordchamp.com/ ==