1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најубавото цвеќе е ...

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WaffleGirl, 1 мај 2014.

 1. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Кое е најубавото цвеќе според вас?За мене розата :D
  Се надевам нема ваква друга тема :)
   
 2. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
  Lily of the Valley-Нежнооооо :)
   

  Прикачени фајлови:

  На atala, WaffleGirl и Ivy89 им се допаѓа ова.
 3. Ivy89

  Ivy89 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • KALA33.jpg
   KALA33.jpg
   Големина на фајлот:
   13 KB
   Прегледи:
   286
  На Βικτωρία, atala, babyblond и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  1.197
  Класика :), може и црвени.
  [​IMG]
   
  На Βικτωρία, atala и Ivy89 им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Розата.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Јоргован и роза :inlove: :wasntme:
   
 7. Ondula

  Ondula Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно розата. :inlove:
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.625
   

  Прикачени фајлови:

  • Zamioculcas.gif
   Zamioculcas.gif
   Големина на фајлот:
   96,5 KB
   Прегледи:
   221
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 9. simona26

  simona26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2014
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  136
  Љубичици, ги имам и многу ги сакам :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  P.S (сликиве се од нет не се мои моите се поубави :P )
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 10. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
  Лотосов цвет :)
   

  Прикачени фајлови:

  На atala и simona26 им се допаѓа ова.
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.565
  Пол:
  Женски
  Уф слаба сум на цвеќиња, многу ги има :)
  Јоргован
  [​IMG]
  Црвени рози
  [​IMG]
  Гербер
  [​IMG]
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.997
  Пол:
  Женски
  Кактус! :geek:
  Не е цвеќе, ама кактусите ги имаат едни од најубавите цветови што постојат.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 13. A.a

  A.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  60
  Јас си имав 2 кактуса и се грижев за нив но не сакаа да пуштат цвет за жива глава :lol: незнам зошто :?:
   
 14. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
  Дива орхидеа :) :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • wildorchid2.jpg
   wildorchid2.jpg
   Големина на фајлот:
   480,4 KB
   Прегледи:
   179
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 15. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам фрезиите, криновите и калите, послебно калите кои значат скромност. Кога подарувам цвеќе ги бирам според значењето.
  Фрезија
  [​IMG]
  Крин
  [​IMG]
  [​IMG]
  и секако
  Кала
  [​IMG]

  :)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.535
  Допаѓања:
  4.890
  Пол:
  Женски
  Кала :inlove:
   
 17. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.995
  Пол:
  Женски
  Од мојот двор :) ТРЕНДАФИЛИ
  Зарем не се прекрасни? Јас им се воситувам на нивната нежност и убавина. Ги имаме во речиси сите бои :) :) :)
  Прекрасни :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • CAM00242 (1).JPG
   CAM00242 (1).JPG
   Големина на фајлот:
   224,8 KB
   Прегледи:
   133
  • CAM00244.jpg
   CAM00244.jpg
   Големина на фајлот:
   287,4 KB
   Прегледи:
   133
  • CAM00237 (1).JPG
   CAM00237 (1).JPG
   Големина на фајлот:
   204,6 KB
   Прегледи:
   133
  На atala и WaffleGirl им се допаѓа ова.
 18. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Јас многу сакам цвеќиња и тешко ми е да издвојам само едно како најубаво.Но,сепак,по долго размислување,јас како најубави сепак би ги издвоила црвената роза,јоргованот,орловите нокти,лалињата,каранфилот и трендафилот поради нивниот многу убав мирис и прекрасните бои!Исто и лавандата и булките!И многу би сакала да се впикам во една шарена и миризлива ливада со сите мои омилени цвеќиња што ги набројав и така да си заспијам и да си сонувам убави сништа! :* :* :inlove: :inlove: :inlove:
   
 19. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Не сум ногу по цвеќињата ама розите ме фасцинираат :inlove:
   
 20. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.021
  [​IMG] Најубаво цвеке е според мене Орхидејата малце потешко се одржува треба и внимание ама ја имам дома и еве 3 години ми цвета прекрасна е а мирисот од неа преубав
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.