1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најужасен состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Trendafilka, 26 февруари 2010.

  1. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Ајде да се насмееме малку денес, ова ми е еден од "оние денови" што сакам да ги преспијам.
    Значи - вашиот најужасен состанок....

    Од многуте идиотски средби, една не можам да ја извадам од памет... Значи си купував јас папка од книжарница и со другарка се жалевме (повторно!) како нема мужи, и типот ме покани на кафе, во книжарницата! Демек, мажи има, само вие не им давате шанса, пребирливи, дигнати, ајде бе викам, идеме на кафе вечер!

    И.... отидов јас на кафе... и..... :D што да се каже, дечкото прво си понел другар со себе (од страв ли, од срам ли, или имал тајни сексуални фантазии за тројка или си беше едноставно педер, не сфатив ).. Како и да е... Цела вечер се збореше за турбо фолк (моја најомилена тема, признавам :lol: ) и кулминација беше кога раскажуваше како неговата му омилена песМа - Вотка и Џин (то је сада ин)????!!!!!! ја снимил 20 пати едно по друго на цд-то. Викам, па не ти текна да ја ставиш на repeat, не си морал 100 пати да ја снимаш истата???
    - А што е тоа repeat????
    и така... :twisted: аааааа, многу бисери паднаа, на ова ми текнува исто: Во книжарницата порано најбарани тетратки биле со ликови од Младите Бунтовници (од нашата младост) Миа и Мануел (оф Божееееееее) , цитирам:
    " Што бе што брат, па ти не си го мафтал на Миа ко помал"??????!!!!!!!!
    :roll: :worried:ilent: :evil:
     
    На sweet&girl, Elen4e_sonce, IvanaBiH и 24 други им се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: Трендафилка, ептен ме расположи со твојава приказна :lol: Јас баш и не сум имала некој катастрофален состанок....а уствари ми текна:
    Пошо како што е добропознато на форумов, сум од Охрид, тука на лето има многу луѓе од секаде и се запознав јас со едно дете од Тетово. И вика прв пат доаѓал овде, па да го прошетам, некое убаво место да му покажам. И ајде си викам, ќе го носам Канео, долу таму на плажичето. Ама беше вечер и по едно скратено патче кај што одевме немаше струја, па прво типов ми се исплаши :lol: :lol: За враќање (што е најтрагично) не ми правеше друштво ни до чаршија, туку му ја спрашти со првото такси :lol: :lol:
    Ова беше пред 4 години скоро, а детево беше една година помало од мене :D :D
     
    На Alex.T, marlonbrando69, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
  3. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    hipica mos se e sramuvalo deteto :lol: :lol: :lol:
     
    На Dance27 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  4. elena005

    elena005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Море такви сте вие охриѓанки ги плашите туристите за да не дојдат уште еднаш на одмор кај вас (се шалам) :D :D :D битно ме изнасмеавте со приказните :) штета што немам некој таков ужасен состанок поззз
     
    На Alex.T, Anushka555, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Ахахахахахахаха ѕвер!
    Можам да замислам како од романтичен филм си влегла во психо-трилер...Ахахахахаха...леле што слатко се изнасмеав,каков човек!Каков кретен!
    Извини,може тебе не ти е смешно,ама....
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: :lol: Напротив Лилит. Да знаеш само и мене како ми беше смешно. Само се воздржав да не прснам од смеење пред него. Имав обзири колку-толку :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    :D Или се уплашил , или дома го чекала тетратка со Миа, па не можел да додржи :lol: :lol: :lol:
    Се зезам..... ми се смее!!!!!!!! :clap:
     
    На Alex.T, Lolo5, ванилала и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    koe e toa dete od Tetovo odma da go najdam sega i da mu odrzam lekcija?! :lol: ;) kako taka devojce na sred sostanok da ostavi samo?! :lol:
     
    На Alex.T и Lolo5 им се допаѓа ова.
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Трендафилкаааааа замалев од смеењеееее!!!!! :lol:

    Ужасен состанок:
    Одиме на кафе, така да се подзапознаеме, доста ни беше гледање. И ко фати типов да зборвит и зборвит и зборвит за него... фати муабетот и за нековите вујковци, тетки, брачеди! :o Со секој обид да ја сменам темата и да го замолчам, тој ко квасец растеше и не прекинвеше!!!!! леле едвај му реков ајде да си одам, време е.. типов уште сакаше и покрај кеј да се шетаме, као демек it's kissing time! Мореее бегај мафни ми се од пред очи, осет да се немало од дрдорење! :x
    Најтрагично беше то шо зборвеше рамномерно, со ист тон, ко статуа! лелееееееееееееее :x
     
    На Cold.E, Elen4e_sonce, Alex.T и 10 други им се допаѓа ова.
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa ne sum imala nekoj kojznae kolku uzasen sostanok...ali mi teknuva na eden tipac,ko se zapoznavme u drustvo onaka ok vpecatok mi ostavi,i izlegovme na kafe,luge usta ne zatvori,samo zbori i zbori...i ke zastane edno vreme i ke mi rece"ama ti nisto ne kaza" :D i taman ke zinam jas da kazam neso,on"uste ova samo da ti kazam" i pocinja nadovrzuva nekoj muabet i pak bez prestan drn drn drn..i posle 15 min ke zastane i"ti sto mislis za toa" taman jas usta ke otvoram da recam nesto on"use ova da ti go dokazam".i taka dignav race od toa deka ke prezboram ja nesto.. :lol:dobro mu kazav cao na odenje.. :D i normalno ne iskociv po vtor pat na kafe so nego :lol:
     
    На Elen4e_sonce, Alex.T, Albertos и 5 други им се допаѓа ова.
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ова маживе природно се зборлести или... :lol:
    Јас со мојот прв дечко,постар беше од мене неколку години(и после него видов дека разликата во години урива се),излегуваме во еден кафич,таму се негови пријатели,и тој си зборува,како навиен,два часа кој знае што кажа.И му вика еден другар,добро ти мислиш девојчево да го пуштиш да каже нешто или не.Тебе те знаеме.Овој пак си кажува,таа вака онака,убава,мала,мене не ме рецка,уствари глас не ми ни слушна,и по неколку дена се скаравме.А стварно човекот запнува за око. :roll: Тоа ти е ,мажи :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Најужасен состанок... па со еден бивши кога излеговме трет пат или така нешто почна да ме прашува за деца и онакви сериозни муабети, ама беше бајаги постар, а јас имав околу 18 и нешто. Ама изгледа ептен сериозно ме сфати или не знам што и јас ептен се исплашив, мене тоа ни на крај памет не ми беше тогаш. И толку беше од тоа.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    me iznasmeavte devojki

    imam i jas edno takvo iskustvo...za mene smesno za nego uzasno....sega imam 20g..tojas nekoj 14..znaci pred 6g negde...si rabotkav jas letno vreme na plaza...sladoledce si prodavav na frizider :) i okolu mene normalno sankovi ova ona..i pocna edno tipce da idat sekoj den tuka da se vrtkat ova ona...i poso se znaev so tie od na sankot demek ne zapoznaa..i pocna tipov da mi s epustat... bese bajgi postar od mene...jas 14 toj 24 mislam...i so znam valjda si rece tipot gotova malava :)) me vikna edna vecer da sme se prosetale kraj ezero...togas go imaa rekovirano staroto prostaniste ohrid..i aj tamu ke ojme...ostaj so se iskrsiv po kamenjata i se iznervirav tuku nemavme so da prajme muabet i se raspravavme za edno drvce so bese tamu so drvo bilo...jas vikav deka e bagrem toj veke i zaborajv so vikase...i taka na sred prepirka sobra hraborst deckovo da me bacit....iii...jas mala naivna ne iskusna....metlaaaaa...mu izbegav...hahahahah :lol:
    sega ko ke mi teknit na to pagam od smeenje...pretpostavuvate pojke ne go vidov nikogas :)))
     
    На Alex.T, Lolo5, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Отидов со еден тип на пиво во паб, демек да се запознаеме подобро, онака, без некои понатамошни планови. Постар 3-4 години, ама мирен и премногу срамежлив дечко. Кога седнавме, јас цело време зборував, а тој зјапаше во мене.
    Ме праша едно двеста пати од каде ми се менѓушките??? :worried:hock:
    На крај, кога увидов дека е упрпан, или не знам што му беше, му реков, ајде да си одиме, имам работа утре! (како да не).
    Пред да ме испрати до дома, се шетавме на Камени мост и тек тогаш се отвори, и ми го раскажа цел живот. А речникот - што да ви раскажувам, срам ми е да напишам :)
    Битно, зборувавме дека Вардар е загаден (толку теми имавме заеднички :lol: :lol: :lol: )
     
    На Butterfly1107, Lolo5, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. hristijanka

    hristijanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4






    хахахахахахахахахахаххахахаха леле ова ти е јакоо хахахахахааххаа
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.820
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Pred 2 godini , se zapoznav so eden na top.mkt i posle nekolku dena resiv da izlezeme , jas od Skopje i on od Skopje. Mi prakase sliki na net i si vikam aj dobar e nesto ke bide. Ama koga se sretnavme vo zivo , uzas!! Smotana faca , glas ( ni da places ni da se smees ) kutliv ( jas samo zborev ) i mi vika aj ke se prosetame niz tvojata naselba! i ja :worried:hock: si pomisliv , uste nekoj da me vidi so tebe uste toa mi fali :lol: i otidovme na kafe vo eden kafic. On kuti , jas zboram , on pak kuti. Kuti i se smeska. I mene mi dojde preku glava i vo megjuvreme i pisav poraka na drugarka mi da mi titne , i da mu kazam deka treba da odam na kafe so drugarkami ( bozem ) i pravevme nesto za skolo muabet , i za edno 10 minuti ( odvaj cekav kafeto da go ispijam ) mu vikam ej aj drugarka mi mi titna ja odam! i sega cekam on da plati. i mi vika , aj ti plati ja imam 500 nemam sitno :worried:hock: jas odvaj cekav da si odam , plativ za dvete kafinja i si otidov ni cao ni nisto :lol: :lol: i koga dojdov doma go blokirav na msn :lol:
     
    На thelittle17, Alex.T, Lolo5 и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ gagaagaaaa гахаххаха е од такви како него ќе си останат ергени за цел живот! Демек имам 500че ама не го ситнам! аххххххха :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На Anushka555, Lolo5, Pamela Daisy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Изговорооооооооооооооооов хахаххаххахаххахаххах
    За келнерките му било, да не немаат кусур кутрите. ххаххаххахахха
     
    На Cold.E, Dance27, Alex.T и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Boojana

    Boojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    17
    Hahahaha a mene...se zapoznavme na fb deckovo se fin abe neznaes....iskacame i so da vidam tipot se sisal KELAV!!!! :o ! Ama tolku gadna faca neznaete samo usi na nego...! Fativ sprint za 30 min.. :lol:
     
    На sweet&girl, Elen4e_sonce, Alex.T и 14 други им се допаѓа ова.