1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најчудниот начин на кој може да се остане бремена за кој сте слушнале.

Дискусија во 'Канта' започната од blonde17, 7 април 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. blonde17

  blonde17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Девојки,веќе некое време следам по интернет и читам најразлични и чудни начини за забременување.Како на пример дека девица може да остане трудна или да се затрудни без да сврши во тебе и слично.Колку сте вие запознаени со тоа и дали во пракса е можно?
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.857
  Допаѓања:
  31.549
  Пол:
  Женски
  Не е можно.
   
  На Alisa22 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 3. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  34.301
  Пол:
  Женски
  А од што ќе затрудне жити се?
  Како наоѓате вакви глупости да читате, отвори книга за репродукција, биологија или некој сигурен извор и читај од таму.
   
  На Alisa22, RoseRain, S.W.A.G и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.017
  Допаѓања:
  13.012
  Пол:
  Женски
  Се има на форуми и портали за читаност и кликови.
  Последно беше дека девојче од 14год забременило од вакцина (facepalm)
  На форум секој може да тресне некоја зелена и да излаже така да не верувај на се што ќе прочиташ.
  Се знае кој е начинот за правење деца.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.970
  Допаѓања:
  26.923
  И од воздух да не се затруднува? Да си прашам на време:whew:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.051
  Допаѓања:
  38.125
  Пол:
  Женски
  Од светиот дух.
   
  На ku4ence, Flower.D, Alisa22 и 10 други им се допаѓа ова.
 7. blonde17

  blonde17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  И јас колку што знам не може,но гинеколози тврделе дека иако шансите се мали сперматозоидите можело да навлезат и на друг начин.пр свршување во анал или врз вагина.
   
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.970
  Допаѓања:
  26.923
  А преку орал?
  :wasntme:
   
 9. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  34.301
  Пол:
  Женски
  Да да крилја имаат и летаат.

  Кои се тие гинеколози?
   
  На Flower.D, cresa-jagoda, Tan4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. blonde17

  blonde17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2018
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  не ја отворив темава за да бидам нападната,туку и по форумов се вртат такви муабети затоа прашав.
   
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.111
  Допаѓања:
  34.301
  Пол:
  Женски
  Не може.
  Не верувај на шпекулации и лаги.
  Читам имаш многу прашања и дилеми, најдобар совет што би ти го дала е да разговараш со повозрасна личност или гинеколог. Побарај одговор за секое нејасно прашање.
  Кога одлучуваш да започнеш со односи мора добро да се информираш и да знаеш како да се заштитиш и како може а како не може да се забремени.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.602
  Допаѓања:
  28.231
  Предсемена течност има сперматозоиди во неа. Не може да контролира мажот колку предсемена течност ке излачи. Плус уште ако свршил претходно , дополнителни сперматозоиди. Е сега колкав е ризикот---мал. А девица, како ке го изведат тоа. Хименот има дупче за да истекува менструална крв и секрети, ама пенетрација е сепак потребна. Некои имаат еластичен химен или варијации на форма па не прокрварува девојката, па можда си мисли дека е уште "девица"
  Плус инвитрото е секако без секс забременување ама не мислам дека баш на тоа мислеле.
   
  На blonde17 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.