1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На гости кај форумџика

Дискусија во 'Канта' започната од Nana19, 31 март 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  Не сретнав ваква тема и ја отворив...
  Размислував за ова и мислам дека навистина би било интересно кога би се договориле и организирале да си идеме на гости...
  На пример секој ке си одбере по некоја форумџика ке се договориме и ке си отидеме на гости , да се запознаеме , да разговараме, секогаш е полесно да си кажеш за тебе на некој кој што прв пат го видуваш одколку со некој кој што секојдневно се гледаш.Мислам дека така навистина би склопиле пријателства. Јас имав една пријателка која што се запознавме преко нет и често си идевме на гости некој викенд таа дојдеше кај мене , некој јас кај неа и навистина станавме најдобри другарки се знаевме една за себе. И мислам дека ова ке биде некое ново искуство да запознаеш нови луѓе , други граови ....Што мислите за идејата и дали некој би сакал
   
  На hermosa и curious-doll им се допаѓа ова.
 2. femina2014

  femina2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64
  можам да кажам дека и јас имав таква слична ситуација.. и јас се запознав со една другарка преку нет.. и моментот кога за прв пат требаше да се видиме се чувствував како мало дете кое со нетрпение чека за својата нова играчка... така и јас во тој момент со нетрпение чекав да ја запознаам :)
  јас мислам дека ова е супер идеа :)
   
  На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.613
  Допаѓања:
  58.665
  Незнам дали е добра идејата за идење на гости, зошто сепак на форумов има и повозрасни членки кои што имаат поголеми обврски кон семејствата и работните места, па идењето на гости би им претставувало проблем (поготово идење во друг град!). :)
  Но, сепак мислам дека идејата за дружење е СУПЕР и дека треба да се договориме за дружење на кафе, дружење во дискотека или пак организирање на ФЕМИНА вечер во некој ресторан... :inlove:
   
  На hermosa и curious-doll им се допаѓа ова.
 4. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  Па добро би можеле ние кои што сме слободни...и јас така се запознав на фб со една друарка почнавме да си пишуваме и да си идеме на гости еден викенд таа кај мене еден јас кај неа, тоа прерасна во едно најголемо пријателство едвај чекавме да завршиме со школо во петок за да можеме да се видеме и да си идеме на гости да излегуваме заедно и да се дружиме. навистина е прекрасно би сакала што поскоро д се организираме и да се дружиме
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.333
  Ја мислам и на свадби, веридби и слични прослави треба да почнеме да одиме.
  Духовно ќе се запознаеме, ќе се зближиме...мх мх
  Едвај чекам, како наркоман што чека дилерот да му ја достави дрогата... :) :) :) :) :) :) :) :) :)
   
  На Jenniffer, MacenceEna, bubamara12345 и 9 други им се допаѓа ова.
 6. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745

  Ако не ти се допаѓа немораш да коментираш...Едноставно игнорирај ја темава јас не реков стрикно ти , реков кој сака дадов идеја , ако не ти се допаѓа те молам задржи си ги коментарите за себе. никого не присиливме дадовме идеја девојче
   
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.333
  ДЕВОЈЧЕ, ако сакаш да се запознаваш оди на сајт за запознавање, не на форум.
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745

  јас само дадов идеја и на кого му се допаѓа идејата нека коментира, а на кого не немора.
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Мислам дека нема поглупава идеја од ова. Друго е да се запознаеш со некој прво преку фејсбук да речеме, па да излезете на кафе или слично одколку веднаш по дома да си доаѓате. Прво незнаеш кој е и што е па да го пуштиш дома, второ зошто тотален странец кој може да си се претставува тука како сака би го викнале дома? Не ви е малку језиво тоа? :^)
  Знаете како, на почеток ви е интересно на форумов, ги сакате сите, се соживувате со сите, сите ги читате, па после почнуваат восхитувањата по лп, па добивате желба да ја запознаете личноста, размена на фб, скајп... па тука следат милионите проздравувања во сп, па после тоа договарате групна средба и на групната среда оние што ќе си се допаднат едни на други договараат понатамошни приватни средби и започнуваат да се дружат. Арно ама на некоја особа од тие ќе почне да го споделува тоа и со другите личности кои ги запознала на форумов на сличен начин, а на другата може да и пречи тоа, или пак едната ќе продолжи да се запознава со уште 10 личности од форумов, па почнуваат оговарањата и рекла казала муабети и на крај сите ќе се испокараат па ќе читаме тука постови од изреволтирани феминки, како на никој неможе да му се верува, како немало другарство и слични срцепарателни текстови. А ти што очекуваше?
  Мене ова ми е тотално без врска, ниту сакам некој да ми дојде дома ниту пак да одам кај некој. А ќе сфатите и вие со тек на време или евентуално кога ќе се изгорите.
  Многу луѓе се зачлениле тука чекајќи токму на ваква прилика, некој да ги викне дома. Абе чисто од радозналост ќе ти дојде некој дома да ти види какво ти е, што имаш што немаш, може е потенцијален лопов или убиец, силувач кој демне млади девојчиња по форуми, може некоја психопатка ќе ти дојде дома.... Многу површно гледате на ова запознавање и не размислувате ни малку за последиците, а конкретно ти Нана19 приметивме дека немаш што да праиш па на секоја минута објавуваш некакво мислење, па сеа ти текна и на ваква идеја за да си го пополниш времето, подобро земи читај книги па може ќе смислиш и нешто попаметно.
   
  На Someonespecial, girl.9, LilBaby и 28 други им се допаѓа ова.
 10. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.918
  Глупости, одење по гости, запознавање на нови градови.
  Според мене многу глупава идеја, доколку сакате да се запознавате си има посебни сајтови за таа намена, но ова е форум кој служи за разни дискусии, а не агенција за запознавање на сродни души.
   
 11. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.185
  Се согласувам со baby-star, дека таа идеја не е добра, од причини што уште на првата средба тотално ке се разочарате и ке неможете да сврзете ни 2 збора ниту со оние со кои со саати овде сте разгоарале, и сте се оодушевувале колку се они паметни и мудри. Овде имагинацијата ни дозволува да ги идеализираме лугето и да си ги замислуваме онакви какви што ние сакаме да бидат, или според аватарот, а нивниот ум го оценуваме по 2-3 реда напишани на форумов. Но што ке биде кога вистински ке треба да поразговарате со тие особи? Тотален дебакл ке доживеете, ке посакате што побргу да си заминете од таму.

  Токму поради идеализирањето некои пријателки овде ги замислуваме како да се екстра ликови, а се всушност ликови какви што ги имаме и во соседството или во друштвото.
  Затоа препуштетеисе на имагинацијата и останете си во добро секавање едни на други т.е онакви какви вие сакате да бидат другите, затоа што со вакви средби само ке си го скршите филмот и ке се разочарате.

  Дури и размената на фб адреси е лоша идеја, затоа што вашето пријателство ке згасне, кога ке ги разоткриете лугето веке не ви се интересни.
  А, да не зборувам за тоа што и вие ке мора да почнете да глумите овде на форумов затоа што веке нема да сте анонимни за голем дел луге, па макар и една особа да ви го знае никот ја губите слободата на изразување, а токму тоа е целта на форумот, барем јас така сум ја сватил. Или можеби после таа групна средба ке си се дружите мегу себе и нема да постиратена форумов.
   
  На Sky-butterfly и tessie им се допаѓа ова.
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека е глупава идејата, особено за оние кои се долго време на форумов и си се опуштиле малку повеќе во муабетот. За оние кои се тазе зачленети и не споделиле интима а и не планираат, тогаш за нив може да успее такво дружење.
  Мислам дека треба убаво да го запознаеш човек, за да можеш да му дадеш фб или лични податоци, а до толку да запознаеш некој е тешко на форум па и преку лични пораки или мсн и сл.
  Ако некој се открие кој е, веќе нема да може слободно да пишува на форумов и слободно да ги изразува своите емоции. Но никогаш не можеш да бидеш доволно анонимен, секогаш постои IP :P
   
  На Dvolicen, anuskaNESTLE и Bah им се допаѓа ова.
 13. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Живи глупости.
   
 14. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа идејата за лично запознавање,се разбира не мора сите со сите да се запознаат,може само со една или две членки коишто ни оставиле впечаток и со коишто сме блиски по сфаќањата затоа што мислам дека иако форумот е анонимен сепак нашите мислења го одразуваат нашиот карактер којшто анонимноста не може да го скрие! :!: :)
   
 15. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.143
  A што е толкава потребата за бутање по дома??? Tи веќе ако имаш желба за некој член лично да го запознаеш,тоа може да се оствари и негде надвор(пр.некој кафич) зар не??? зошто сакаш по дома???
   
  На Strumfeta17 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.237
  Допаѓања:
  143.095
  Пол:
  Женски
  Да ги киднапира. :evil: :evil: :D
  И мене идејава не ми е баш сјајна, но еве на пример, јас би ги примила дома Џенифер, Папи, Лана, Пинки и Блек со која и се знам лично. :D
  Затоа што веќе се знаат за мене и немам никаква тајна од нив. :)
  Ама некои со кои што не комуницирам воопшто не би ги примила секако, најпрво да се запознаеме преку фб, па да разговараме, па да се сретнеме, е понатаму може дома. :)
   
  На Jenniffer и lana.del-rey им се допаѓа ова.
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  Една од небулозите, прочитани во последно време на форумов :wasntme:
   
 18. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.305
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Мислам дека треба темава и мислењето на Нана19 да се премести во насмевка и во смешни мислења.
  Значи ако не беше за смеење ќе плачев,најсериозно. :rofl:
  Катастрофааааааа,кај ви текнуваат бе вакви прости и плитки работи? :rofl:
   
  На Skyfall му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Абе и јас сум имала комуникација со членови, муабети, и фб сме си размениле и до скоро сме збореле, ама сепак да споделувам се живо и диво со нив како што прочитав погоре, или да им одам по куќи ми е бесмислено. :^)
   
 20. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.892
  Допаѓања:
  11.632
  Да очекувам тема „Вашата домашна адреса“ ?
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.