1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На иста адреса (Алфа)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Dadusicka, 12 октомври 2015.

 1. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.492
  Допаѓања:
  54.135
  Пол:
  Женски
  Почна ново реално музичко шоу. И тоа наше македонско. Сега на алфа, го гледавте да не и што мислите за тоа.?
   
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Нешто слично на Операција Триумф мислам дека е. Слушнав дека ќе трае 100 дена.
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Loretta

  Loretta Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  628
  Го гледам моментално и на се личи освен на сериозно музилко шоу, штета за учесниците, некои ги препознав, квалитетни вокали се
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 4. miss sunshine

  miss sunshine Нов член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  4
  Mene mi se svigja epten. :) Po cel den se vo kukja, normalno e da ima se i svashta... Se gleda deka rabotat naporno, pa vecherta da sakaat da se opushtat. Profesorkite shto im gi zele Andrijana i Kachurkova se profi muzicharki, ne veruvam deka bi se zezale tek taka so svoeto renime, ni oni, nit uchesnicite.
   
  На simonna.a, atala, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. АнтониаНова

  АнтониаНова Нов член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Pocnav pred 2 dena da go gledam shouto, najmnogu poradi kerka mi, mnogu i se interesni deckite vo kukata, pa taka se si gledame zaedno :) Go gledavme zaedno i so soprugot, i iskrena da bidam, namesto onie srpski gluposti, ke gledame barem nesto makedonsko. Mladi deca se, prva emisija od vakov tip, pa fer bi bilo da im dademe sansa neli? Mnogu bi bilo podobro da imame sto poveke vakvi nasi (makedonski) emisii, namesto da gledame sto se slucuva kaj sosedite. Farma, Parovi li da gledam? Da ne se nesto podobri? Cak sto vise odvratni mi se. Ili ona bugarskite silikonki :) Bravo za lugjeto sto se resile da realiziraat nesto vakvo.
   
  На simonna.a, atala и Dadusicka им се допаѓа ова.
 6. BellaOrchidea

  BellaOrchidea Нов член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Super e shouto..mnogu mi se interesni site, osobeno Marko koj go obozavam! Redno vreme bese da se napravi sou od vakov tip kaj nas, i profesionalno da se raboti na site tie mladi decki i devojki sto sakaat da se probijat na muzickata scena, a iskreno ima sekakvi, pa i onakvi na koi ne im e mestoto na TV. Zatoa go podrzuvam souto i se nadevam deka site koi se vo kukjata ke naucat se sto treba da znaat za da bidat vistinski muzicki zvezdi!
   
  На simonna.a, atala и Dadusicka им се допаѓа ова.
 7. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.492
  Допаѓања:
  54.135
  Пол:
  Женски
  Фалеше нешто вакво наше македонско
   
  На BI-44, simonna.a и atala им се допаѓа ова.
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.398
  Допаѓања:
  31.101
  Пол:
  Женски
  Искрено кажано поарно,100 пати поарно НИА да гледам отколку да си го трупам мозокот со Парови,со оние таму во Големиот Брат шо се пафкаат,со кокошките и петелите во Фарма или пак Гвезде Гранда или Пинк не знам шо таму...Абе македонското малце да го развиеме.Само српско ли да се слуша?Епа не може така...навлезени со тој турбо фолко со тоооо цецо или не знам што.Според мене треба да се развие квалитетот на македонската музика и ваков тип на македонски шоуа.Секако,шоуто го прај прејако Марко...најјакото откачено водителско чоече.Па и тие шо работат професорките со пејачите таму не се шутарки така клаени да се зезаат,па и тие си имаат реноме(така се велеше?),си имаат така профи...
  Фалеше нешто вакво...го поддржувам,а и ми се допаѓа песната од Робе то ест Роберт Билбилов,во изведба на Елена Ристевска,убава насловна песна....така така(y)
   
  На BellaOrchidea и Dadusicka им се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  41.745
  Треба малку и сценски настап, а за сценски настап треба и кореограф, а и поголема сцена. Требало малку повеќе да се потрудат околу шоуво.
   
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  333
  Редно беше да имаме македоноско реално шоу иако не е нешто посебно но сепак е македонско.
  го гледам кога имам време
  Дали и по полноќ го даваат?:D
   
 11. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Да,по вестите на ,,АлфаТВ,, некаде околу 00.30 часот имаат вклучување во живо исто така од куќата каде што се снима шоуто.
   
 12. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.541
  Пол:
  Женски
  Супер е шоуто, многу добри професорки имаат и супер што ја вклучија и Весна Петрушевска како едукатор. Сите учесници си се супер, мане засега најмногу ми се допаѓаат Стефан и Марија, а Валери ми е некако премногу исфорсирана.
   
 13. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  654
  Го затекнав денеска.
  Добра идеа на Македонската продокуција ( не знам точно која продукција го организира оваа, како што кажав првпат го гледав вечерва) ама дефинитивно превземена од Србија.
  Да, соседи сме и сето тоа во ред ама колку копираме од велики брат, од ѕвезде кранда или операција триумф и сето тоа искомбинирано со мал буџет.
  Бев кај баба ми кога бев Битола.И имаше пуштено голем брат. Хаха, да :) жената си го гледала ете..кулната му е фантазија, имаат базент, од јоргани до бои на ѕидовите до се.
  Кај нас во мини студио како да биде..
  не ја знам како му е куќата, вилата или каде и и да живеат.
  Ама сакам да кажам дека како што видов има стварно талентирани деца ( и се разбирам од талент на музика, тетка ми беше бивша професорка по клавир и имам кај неа клавир и јас знам онака да засвирам нешто, ок свирење ама сепак... ) не знам до кога мк телевизија ќе се трупа со реални програми, со туѓи животи итн или турски филмови и вести.
  нешто друго интересно нема
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.492
  Допаѓања:
  54.135
  Пол:
  Женски
  Што се случи со терминиве. Го вклучија и Боки и терминов го сменија???
   
 15. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Добра идеја али слаба реализација, јас го гледам чат пат на јутуб и интересно ми е не е лошо ама мислам дека ако се прави секоја година ке си добие само по себе квалитет. Секогаш почетокот е слаб но супер идеја

  Фаворит ми е Алмир :)
   
 16. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.492
  Допаѓања:
  54.135
  Пол:
  Женски
  Неможам да разберам зошто го сменија терминот?
   
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  www.alfatv.com.mk
  На сајтот на ,,Алфа,,ТВ пишува за новите термини на емитување на шоуто.
  Инаку,јас мислам дека како што на нив им одговара,така го менуваат терминот.
   
 18. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.073
  Пол:
  Женски
  Која е водителкава во ова прво македонско реално музичко шоу? |(
   
 19. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  2.471
  Пол:
  Женски
  Не сум знаела за шоуво али на фејсбук ми излезе дека Ивона Јовановиќ од Куманово влегува во шоуво вечерва. Не стигнав да гледам, го чекам видеото на јутјуб. :clap:

  Сега загледав некои клипчиња на јт за да видам што е шоуво ради Ивона и можам да кажам само дека Горан е печен психијатриски случај.
   
 20. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.073
  Пол:
  Женски
  Сега откако влезе Ивона, мислам дека можат останатите групно да се откажат. Феноменален глас има девојчето.
   
  На AngelaAngela1996 и atala им се допаѓа ова.