1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

  1. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Во потрага сме по идеален душек за новата спална :inlove: па ме интересира вашето искуство. :)
     
  2. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.726
    Meне душекот ми е перфектен :)Не е ни премногу мек на пропаѓам во него , ниту пак тврд да ми се здрвуваат рамената ..Не се слуша кога легнувам а и тоа е добро бидејќи во последно време ме разденува па да не разбудам некој ;)
     
  3. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Многумина го фалат дормео душекот. Мои блиски го користат и задоволни се. Не знам колку е цената, се надевам не е прескапа. :)
     
  4. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Ги фалат душеците од Бернарда и од Симпо од новата генерација со посебно џебно јадро, сте ги користеле?
     
  5. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.872
    Пол:
    Женски
    Јас купив за спална душек од Симпо и сме прилично задоволни, всушност супер е. Чинеше околу 8000 ако добро се сеќавам и ти го препорачувам.
     
    На Sun.shine му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Bozica, се сеќаваш ли кој модел на душек го користите od Simpo (Адмирал, Премиер, Империјал, Наутилус, Елегант, Атлас, Јадран...)? :)
     
  7. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.872
    Пол:
    Женски
    Сега го испитував душекот и не пишува ништо само Симпосан и каде е произведен нема друго име ама според цената ќе можеш да се ориентираш во продавница. Ми текнува дека овој беше една класа а имаше и поприлично поскапи (ако не држи паметот 16000ден или нешто така) со некоја нова технологија произведени.
     
    На Sun.shine му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Благодарам многу, баш ќе проверам во Симпо :)
     
  9. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Пред 2 или 3 години од саем земавме за мене и сестра ми Feder Bau душеци.
    http://www.feder-bau.com.mk/
    Задоволни сме, имаше да бираш каков тип сакаш, ама не се сеќавам ние каков избравме. Во секој случај - убаво е спиењето :)
     
  10. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски

    Ние дома имаме дормео душеци и искрено не е нешто посебно.Вистина е дека како ке легнеш ,душекот се фиксира и не е како обичните да тонеш или да му се направи дупка по одреден временски период на употреба,мегутоа според мене е премногу тврд,а јас воопшто несакам тврд душек ,ниту тврда перница..Можеби тоа му е маната според мене :)
     
  11. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.817
    Во спална имаме Dormeo и искрено, јас првата недела не можев да спијам на него никако :worried: . Можеби затоа што е потврд, не знам... Сега сум навикната и ОК е, квалитетен е, навистина не се деформира, еве ние го имаме сигурно 5 години, ако не и повеќе. Е сега, има и многу други квалитетни душеци (не им ги знам цените) па затоа не знам дали е баш ТОЛКУ поквалитетен од другите за да биде така поскап.
     
  12. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Јас лично не сум го користела но, моите дома го имаат и задоволни се. :)
     
  13. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сакавме да си купиме душек од Дормео, ама многу скап ни се виде, па кога ја купивме спалната си купивме обичен од Фатина и сега за сега сум задоволна, убаво се спие на него. Си има упатство како да се користи, за секое годишно време различно се поставува.
     
  14. filli

    filli Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    4
    А на каква перница спиете?!!!?
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Dormeo -туто комплето е од Dormeo ,и супер ни е си |-) без проблеми,у почеток ми беше малку чудно но...се навикнав и сега ни е супер
     
  16. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Јас да ви кажам се искривоколчајв на душеков...
    подобро на камења би легнала одколку на него
    ..за перниците не се жалам секогаш ко ке станам вратов ми е кочан..баш добро чуство..
    па затоа најчесто спијам на кревет(кауч)или незнам како се викат во дневната соба таа помалата со две перници повисочко да ми е..е тогаш станвам наспана..а вака со овој во моја соба што е не,нема асално спиење..легвиш права се будиш цела искривена..
     
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Спијам на Дормео и убаво ми е. Ти го држи телото, не втонувам како со претходниот душек. Не велам дека е нај нај, ама е подобар од некои други.
    А перницата ми е од Calina и исто сум задоволна. Висока и не се плеска...баш каква што сакам!
     
  18. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Спијам на душек дормео и перници дормео. Е за нив можам да кажам дека се стварно добар производ на Топ Шоп за разлика од повеќето :up: :muscle:
     
  19. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    си сипјам на еден обичен душек што го порачав од Америка пред неколку години, но над него си имам renew од dormeo (скоро си го купив) и сум задоволна многу :)...
     
  20. filli

    filli Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    4
    Јас спијам на дормео 3 слојната перница ако ја знаете мн е добра...не се вко4увас ии добро си приспособен а плус има навлака АЛОЕ ВЕРА суперр.