1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На каков душек спиете?

Дискусија во 'Дом' започната од Sun.shine, 16 мај 2011.

 1. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Во потрага сме по идеален душек за новата спална :inlove: па ме интересира вашето искуство. :)
   
 2. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  5.310
  Meне душекот ми е перфектен :)Не е ни премногу мек на пропаѓам во него , ниту пак тврд да ми се здрвуваат рамената ..Не се слуша кога легнувам а и тоа е добро бидејќи во последно време ме разденува па да не разбудам некој ;)
   
 3. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  2.351
  Многумина го фалат дормео душекот. Мои блиски го користат и задоволни се. Не знам колку е цената, се надевам не е прескапа. :)
   
 4. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Ги фалат душеците од Бернарда и од Симпо од новата генерација со посебно џебно јадро, сте ги користеле?
   
 5. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.319
  Допаѓања:
  246.361
  Пол:
  Женски
  Јас купив за спална душек од Симпо и сме прилично задоволни, всушност супер е. Чинеше околу 8000 ако добро се сеќавам и ти го препорачувам.
   
  На Sun.shine му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Bozica, се сеќаваш ли кој модел на душек го користите od Simpo (Адмирал, Премиер, Империјал, Наутилус, Елегант, Атлас, Јадран...)? :)
   
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.319
  Допаѓања:
  246.361
  Пол:
  Женски
  Сега го испитував душекот и не пишува ништо само Симпосан и каде е произведен нема друго име ама според цената ќе можеш да се ориентираш во продавница. Ми текнува дека овој беше една класа а имаше и поприлично поскапи (ако не држи паметот 16000ден или нешто така) со некоја нова технологија произведени.
   
  На Sun.shine му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Благодарам многу, баш ќе проверам во Симпо :)
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Пред 2 или 3 години од саем земавме за мене и сестра ми Feder Bau душеци.
  http://www.feder-bau.com.mk/
  Задоволни сме, имаше да бираш каков тип сакаш, ама не се сеќавам ние каков избравме. Во секој случај - убаво е спиењето :)
   
 10. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски

  Ние дома имаме дормео душеци и искрено не е нешто посебно.Вистина е дека како ке легнеш ,душекот се фиксира и не е како обичните да тонеш или да му се направи дупка по одреден временски период на употреба,мегутоа според мене е премногу тврд,а јас воопшто несакам тврд душек ,ниту тврда перница..Можеби тоа му е маната според мене :)
   
 11. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  Во спална имаме Dormeo и искрено, јас првата недела не можев да спијам на него никако :worried: . Можеби затоа што е потврд, не знам... Сега сум навикната и ОК е, квалитетен е, навистина не се деформира, еве ние го имаме сигурно 5 години, ако не и повеќе. Е сега, има и многу други квалитетни душеци (не им ги знам цените) па затоа не знам дали е баш ТОЛКУ поквалитетен од другите за да биде така поскап.
   
 12. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  2.351
  Јас лично не сум го користела но, моите дома го имаат и задоволни се. :)
   
 13. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Сакавме да си купиме душек од Дормео, ама многу скап ни се виде, па кога ја купивме спалната си купивме обичен од Фатина и сега за сега сум задоволна, убаво се спие на него. Си има упатство како да се користи, за секое годишно време различно се поставува.
   
 14. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  А на каква перница спиете?!!!?
   
 15. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Dormeo -туто комплето е од Dormeo ,и супер ни е си |-) без проблеми,у почеток ми беше малку чудно но...се навикнав и сега ни е супер
   
 16. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  Јас да ви кажам се искривоколчајв на душеков...
  подобро на камења би легнала одколку на него
  ..за перниците не се жалам секогаш ко ке станам вратов ми е кочан..баш добро чуство..
  па затоа најчесто спијам на кревет(кауч)или незнам како се викат во дневната соба таа помалата со две перници повисочко да ми е..е тогаш станвам наспана..а вака со овој во моја соба што е не,нема асално спиење..легвиш права се будиш цела искривена..
   
 17. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Спијам на Дормео и убаво ми е. Ти го држи телото, не втонувам како со претходниот душек. Не велам дека е нај нај, ама е подобар од некои други.
  А перницата ми е од Calina и исто сум задоволна. Висока и не се плеска...баш каква што сакам!
   
 18. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Спијам на душек дормео и перници дормео. Е за нив можам да кажам дека се стварно добар производ на Топ Шоп за разлика од повеќето :up: :muscle:
   
 19. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  си сипјам на еден обичен душек што го порачав од Америка пред неколку години, но над него си имам renew од dormeo (скоро си го купив) и сум задоволна многу :)...
   
 20. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Јас спијам на дормео 3 слојната перница ако ја знаете мн е добра...не се вко4увас ии добро си приспособен а плус има навлака АЛОЕ ВЕРА суперр.