На која религија припаѓате?

Дискусија во 'Религија' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

?

Што сте по вероисповед?

 1. Муслиман

  98 глас(а)
  10,3%
 2. Друго (ќе појаснам во пост)

  80 глас(а)
  8,4%
 3. Православен христијанин

  767 глас(а)
  80,5%
 4. Римокатолик

  8 глас(а)
  0,8%
 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Јас сум пола православна, пола католик. Но повеќе Божиќ и Велигден си го славам со задовоство на 7 и која дата ќе се падне Велигден. :)

  На која религија припаѓате вие?
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Јас православна сум :) Мене ми се допаѓа што сега има празници кои создаваат некаква хармонија, љубов, среќа, отсекогаш ми биле некако посебни :)
   
 3. NyanCat

  NyanCat Нов член

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  70
  Павославна христијанка :)
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.397
  Пол:
  Женски
  Православно христијанство.
   
 5. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.946
  Пол:
  Женски
  Горда Православна Христијанка!!!
   
  На КикиМаус, teressa, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Православна христијанка :)
   
 7. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  Православна христијанка :))
   
 8. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Православна христијанка. :)
   
 9. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.763
  Допаѓања:
  11.027
  Пол:
  Женски
  Православна христијанка :)
   
 10. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.041
  Допаѓања:
  34.157
  Пол:
  Женски
  На ниту една.
   
  На piksooki, Juccy, SURF и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  4.833
  Пол:
  Женски
  Православна Христијанка :D
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Православна христијанка
   
 13. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.090
  Ислам, Муслиманка :)
   
  На piksooki, Dark light ◇>, Hopelessgirl и 6 други им се допаѓа ова.
 14. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  И самата незнам мајка ми е муслиманка а татко ми христијанин.Славам и Божиќ и муслиманкси празници :^) :?:
   
  На piksooki, mime87, Николаниче и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  70
  Православен христијанин. :)
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.775
  Допаѓања:
  4.833
  Пол:
  Женски
  Ако си крстена во црква јас мислам дека треба да си христијанка.Ама не сум сигурна :?:
   
  На simpaticnaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  60
  Ислам муслиманка :*
   
  На Hopelessgirl, Serhan, ADOKI и 2 други им се допаѓа ова.
 18. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Првославна Христијанка
   
 19. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.277
  Ме воспитале како православна христијанка. А за што се сметам, искрено незнам.. Се воодушевувам од убавината на христијанството.. Горда сум, зашто сум дел од вистинската македонска култура, онаа што ја негувале нашите предци..
   
  На okcenzi, Sara123 и Agrona им се допаѓа ова.
 20. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  12.704
  Пол:
  Женски
  Православна Христијанка :)