1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На која религија припаѓате?

Дискусија во 'Религија' започната од Angel-Adriana, 24 декември 2012.

?

Што сте по вероисповед?

 1. Муслиман

  123 глас(а)
  11,5%
 2. Друго (ќе појаснам во пост)

  90 глас(а)
  8,4%
 3. Православен христијанин

  843 глас(а)
  79,1%
 4. Римокатолик

  10 глас(а)
  0,9%
 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Јас сум пола православна, пола католик. Но повеќе Божиќ и Велигден си го славам со задовоство на 7 и која дата ќе се падне Велигден. :)

  На која религија припаѓате вие?
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Јас православна сум :) Мене ми се допаѓа што сега има празници кои создаваат некаква хармонија, љубов, среќа, отсекогаш ми биле некако посебни :)
   
 3. NyanCat

  NyanCat Нов член

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  70
  Павославна христијанка :)
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Православно христијанство.
   
 5. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.956
  Пол:
  Женски
  Горда Православна Христијанка!!!
   
  На Puellapulchra, КикиМаус, teressa и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  568
  Православна христијанка :)
   
 7. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  185
  Православна христијанка :))
   
 8. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Православна христијанка. :)
   
 9. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.851
  Допаѓања:
  11.226
  Пол:
  Женски
  Православна христијанка :)
   
 10. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.379
  Допаѓања:
  46.634
  Пол:
  Женски
  На ниту една.
   
  На piksooki, Juccy, SURF и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.872
  Допаѓања:
  4.872
  Пол:
  Женски
  Православна Христијанка :D
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Православна христијанка
   
 13. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.119
  Ислам, Муслиманка :)
   
  На little women, ♤the girl&, piksooki и 8 други им се допаѓа ова.
 14. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  И самата незнам мајка ми е муслиманка а татко ми христијанин.Славам и Божиќ и муслиманкси празници :^) :?:
   
  На Lilik, meeeery, piksooki и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  70
  Православен христијанин. :)
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.872
  Допаѓања:
  4.872
  Пол:
  Женски
  Ако си крстена во црква јас мислам дека треба да си христијанка.Ама не сум сигурна :?:
   
  На simpaticnaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  63
  Ислам муслиманка :*
   
  На little women, ♤the girl&, Hopelessgirl и 4 други им се допаѓа ова.
 18. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Првославна Христијанка
   
 19. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.282
  Ме воспитале како православна христијанка. А за што се сметам, искрено незнам.. Се воодушевувам од убавината на христијанството.. Горда сум, зашто сум дел од вистинската македонска култура, онаа што ја негувале нашите предци..
   
  На meeeery, okcenzi, Sara123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.815
  Пол:
  Женски
  Православна Христијанка :)