1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На која такси компанија и верувате најмногу?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cokacola, 17 мај 2015.

 1. cokacola

  cokacola Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Јас сум од прилеп и се возам со1581супер се колите возачите освен некои исклучоци
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Колаче123

  Колаче123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Јас се возам исклучиво со GLOBAL.Најдобри коли и најсигурни.-Скопје
   
 3. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  Наше такси, Плава лагуна, Панорама , претежно со овие:)
   
 4. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  523
  Верна на Глобал. My love :l:
   
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Jас сум од Прилеп и најчесто се возам со такси Елен -1571 едноставно најдобри се според мене.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  425
  Парк и Рива такси моментално ми се нај.Немам никакви замерки.Супер ми се мене.:)
   
 7. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  617
  Ау само колку замерки имам за таксињата во Штип! Катастрофа ! Неможам воопшто да се пофалам а за верување? Ма јок. Сите се чудни, во секој момент очекуваш нешто да се случи.:^)
   
 8. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  27.406
  Пол:
  Женски
  Ekspres-redoven patnik (y)
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.037
  Пол:
  Женски
  Водно - најдобри се нема што.
   
 10. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.736
  Допаѓања:
  17.600
  Глобал. :)
   
 11. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  I jas sum od prilep i iskreno da vi kazam ne prebiram so koj ke se vozam nekogas so 1595,1555,1571...samo gledam da me odnesi nekade kade sto treba :)
   
  На crazylady и Addy им се допаѓа ова.
 12. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  И јас сум од Прилеп јас пак се возам со Дени 1595(y)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Глобал и понекогаш Наше
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.855
  Допаѓања:
  25.585
  Пол:
  Женски
  Јас се возам со Теникс. Инаку, ретко се возам со такси, особено откако ги покачија цените.
   
 15. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  182
  15 60 во Штип само со нив се возам некако најсигурни ми се.
   
 16. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  E bas na ovaa tema ne sakan da odgovoeam cokoladce.. Haah od Pilep si
   
 17. kalimero1

  kalimero1 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  И јас сум од Прилеп се возам со 1581
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.850
  Допаѓања:
  9.877
  Од скопскиве со Делукс, со години се возам со нив, секогаш биле коректни и таксистите и диспечерките. Ниту во најголеми гужви не ми утнале позив, секогаш се за толку време колку што ќе кажат и не лутаат по адресите ко со некои други компании што имам искуство...инаку се имам искарано со скоро пола компании во Скопјево од што биле многу професионални :devil:(facepalm) Колите секогаш им се супер, чисти и од внатре и од надвор, дури и на дождови и снегови, не сум видела несредена кола или таксист да пуши внатре, па дури и на фолкерски радија не сум налетала, што особено ми значи да не ми завива некоја третокласна певаљка дур се возам. Не се расправаат ко улави на радио станица и знам дека доста се строги во компанијата, веднаш ги казнуваат ако направат некој пропуст со којшто навредиле/оштетиле некој патник и сл.
  Е маана им е што немаат секогаш коли, преголем замав земаа другиве компании што работат на плата и од тогаш потешко наоѓам за празници или во поголеми гужви.
  Тогаш ги викам Глобал затоа што знам дека скоро секогаш имаат слободна кола и исто така одржуваат хигиена на возила, за кратки релации до 2 километри се и поевтини, ама слабо стојат со адресите и со бројките, секој пат без исклучок ме чекаат некаде на погрешно место, па мафтам ко будала по улица.

  Тоа би било тоа. Од улица не застанувам никогаш, а за другиве градови поим немам. Уствари во Велес сум се возела неколку пати, ама сите ми биле исти и со цени и по изглед, а знам дека се повеќе компани.
   
 19. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.011
  Допаѓања:
  86.431
  Пол:
  Женски
  Се возам со Глобал иако гледам дека за нијанса се поскапи. Пријатни ми се возачите, убави им се колите, чисти и речиси секогаш имаат кола барем во мојот реон. Пола возачи ми се комшии :D
  Од било каде ако треба да фатам такси, а се наредени еден куп ако нема Глобал се качувам во Ројал или Ин, бидејќи и двете имаат попуст. Арно ама таму не ми се секогаш фини возачите и никогаш немаат ситно.

  Во последно време ако се возам на подолга релација ги викам Пулстар бидејќи имаат ненормален попуст. Не им се убави колите ама па возачите не прават муабет, знаат некогаш цигара да запалат, но не им замерувам.
   
 20. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.033
  Пол:
  Женски
  Секогаш се возам со Глобал. Убедливо најдобри, барем за мене (y)