На кој лик од филм/серија ви имаат речено дека ги потсеќате?

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sejfullai, 13 март 2020.

 1. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  13.911
  Пол:
  Женски
  Ви има ли некој некогаш речено дека додека гледале некој филм или серија, одреден карактер таму ги потсетил на вас? Не физички изглед, туку карактерни особини.

  Мене ми имаат кажано дека ги потсеќам на Елвира од Scarface, и на Alyssa од End of the f***ing world.
  Интересно, бидејќи баш тие ликови највеќе ме нервирале. Ако навистина сум таква, јака им душа на тие околу мене. :D