babylove овошни кашички

На кој парфем денес мирисате?

Дискусија во 'Парфеми' започната од lunicka, 20 февруари 2013.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.577
  Допаѓања:
  79.455
  Пол:
  Женски
  Можеби темава нема да заживее,ама ете да пробаме :)
  Значи на кој парфем денес мирисате?
  Прва јас,значи кога го убив мирисот од запршка со туширање ,сега мирисам и се њушкам на More - Demi Moore од Орифлејм.Нежен и пролетен,само не знам колку ќе е траен. :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • парфем.jpg
   парфем.jpg
   Големина на фајлот:
   4,3 KB
   Прегледи:
   2.393
  На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  139
  Супер тема ;)
  Денес на Escada Marine Groove, го земав пред некој ден на попуст..
  Свеж, летен,малку цитрус..малина.. јасмин..ама во секој случај пријатен,ненападен..не можам да поднесам тешки парфеми..
   

  Прикачени фајлови:

  На lady.LDR и lunicka им се допаѓа ова.
 3. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  денес на овој, прекрасен е :)
   

  Прикачени фајлови:

  На lunicka и Madonna им се допаѓа ова.
 4. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  12.474
  Пол:
  Женски
  Slip into...Daring од Авон,преубаво мириса и многу трае,нешто што не очекував.
  Преубав е ..ммм... :inlove: :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • o.20835.jpg
   o.20835.jpg
   Големина на фајлот:
   41,5 KB
   Прегледи:
   2.394
 5. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  На Bon Bons Milkshake :D
   
 6. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  На Moschus - Romantic love
   
 7. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Very Iressistible - Givenchy! <3 :)
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.775
  Пол:
  Женски
 9. KayaLena

  KayaLena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  700
  CH l'eau Carolina Herrera :inlove:
   
 10. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.987
  Пол:
  Женски
  Gucci Chocolate :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • gucci.jpg
   gucci.jpg
   Големина на фајлот:
   44,8 KB
   Прегледи:
   2.303
 11. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.081
  Пол:
  Женски
  Black XS- Paco Rabanne.
  Сабајле ставив, уште си чуствувам мирисот. :talk:
   
 12. alice.92

  alice.92 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  B.U. - Heartbeat :D
   
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Версаче Кристал Ноир,уште од Грција што го купив,уште е полно шишенцето,еднаш да се прснеш и цел ден мирисаш :inlove:

  [​IMG]
   
 15. Divajn

  Divajn Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  223
 16. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
 17. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
 18. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  Far away - Avon :)
   
 19. Zlatnata.Alis

  Zlatnata.Alis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  75
 20. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  11.333
  [​IMG]
  Miss O од Oriflame.