На кој fictional character ве асоцира членот над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Someonespecial, 24 септември 2017.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.059
  Допаѓања:
  160.619
  Пол:
  Женски
  Имаме тема за селебритис, па решавајќи which character are you квизови по buzzfeed ми дојде ваква идеја :D
  Пишете на кој fictional character ве потсеќа членот/членката над вас, според карактерот и однесувањето, мислењата, стилот, аватарите, изгледот (ако сте го/ја виделе или пак како што го/ја замислувате).
  Значи може од серија, игран филм, Дизни, аниме, било што – само да е измислен лик :D
  Let the fun begin :~:
   
  На Читател, Co0kie, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.047
  [​IMG]
   
  На parksey и Someonespecial им се допаѓа ова.
 3. Kohlensäure

  Kohlensäure Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2016
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  2.870
  Пол:
  Женски
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.619
  Допаѓања:
  49.892
  [​IMG]

  Elle Woods, Legally Blonde
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.506
  Пол:
  Женски
  Bewitched (1964)
  [​IMG]
   
  На Gosh, Someonespecial, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
 7. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.509
  Пол:
  Женски
  Priyanka-Chopra-Makeup-Hair-Golden-Globes-2017.jpg
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.619
  Допаѓања:
  49.892
  [​IMG]

  Xena - Warrior Princess
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.457
  Morticia_adams_origional.jpg
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.506
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Gosh и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.059
  Допаѓања:
  160.619
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Gosh и Briar Rose им се допаѓа ова.
 12. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.506
  Пол:
  Женски
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.347
  Пол:
  Женски
  Auroranew.jpg
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Co0kie

  Co0kie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Добра е идејава.
  -
  Bitter-Sweet Rapunzel
   
 15. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.047
  [​IMG]
   
  На Co0kie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  13.506
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Gosh и +++ им се допаѓа ова.
 17. Co0kie

  Co0kie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Jessica Rabbit
   
  На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.729
  Допаѓања:
  110.470
  [​IMG]
   
  На Co0kie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.059
  Допаѓања:
  160.619
  Пол:
  Женски
  Arya Stark :lol: :*

  [​IMG]
   
  На Gosh и theowndemon им се допаѓа ова.
 20. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  474
  Допаѓања:
  2.965
  Пол:
  Женски
  Malena19_1050x700.jpg
   
  На sj *O* и Someonespecial им се допаѓа ова.