1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На раб на нервно лудило

Дискусија во 'Секс' започната од Trendafilka, 13 февруари 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Дали сте забележале девојки кои се постојано агресивни, живчани, викаат за секоја ситница? Тоа се дефинитивно девојки кои или не се задоволни од сексуалниот живот или воопшто го немаат. Познавам девојки над 23 години кои се уште се невини ;( или девојки кои немале секс повеќе од една година. Моето прашање е: Како да им се помогне на таквите другарки, каков совет да им се даде (без да ги навредиме), и како да го одржиме тоа другарство кога едната е задоволна и сака да зборува отворено за својот сексуален живот, а другата немала секс скоро две години, и секогаш кога ќе слушне таков муабет, помислувате дека ќе ви забоде вилушка во око? :twisted:
   
  На Lolo5, srcekrsacka, girl1985 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Па не ми текнува ниедно паметно решение,освен да им подариш...вибратор или да платиш некој дечко што ќе ги заведува и однесе во кревет,ама без да знаат.Ем ќе се чувствуваат поласкано,посакувано и среќно,ем задоволни,ем тебе мирна глава.
   
  На Biny, Lolo5 и doubleg им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Па сум помислила на овие решенија. :lol: Каде се пронаоѓаат тие "дискретни момци"??? :?
   
  На Milan444, Lolo5 и Palka им се допаѓа ова.
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  па што ако се невини на 23 год. и јас познавам такви....ама сосема се нормални и не се на работ на нервно лудило....туку едноставно не нашле некој на кој би можеле да му се предадат до сега...мене ми се сосема ок...за разлика од тоа кога ќе слушнам некои дека се сексуално активни на 14 год. :worried:hock:
  малце може забегав од темава ама морав овој дел од постот да го прокоментирам :)
   
  На alb, Platysma, Lolo5 и 9 други им се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека девојцето немаше намера тоа така лошо да испадне. Туку имаше намера да каже дека и е жал за таквите девојки што се уште не ги осетиле благодетите на оргазмот :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  ок ок знам дека не е кажано во негативна смисла....ама ми запна за око и морав да го прокоментирам тој дел од мој аспект ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Tocno taka,a devojkata sto e na rab na nervno ludilo moze ne i e od toa sto nemala seksualno iskustvo,tuku sosema od nesto drugo.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bellla

  Bellla Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  10
  Jas probav na edna drugarka da i namestam decko so koj mislev deka se kompatibilni, ispadna deka ovoj se zatreskal vo mene,a ne vo nea :( Sega poretko se gledame, dur ne najde decko :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  Немам јас ништо против девојки кои си ја чуваат својата невиност! :)) Фала Rainbow. Само факт е дека таа нервоза и фрустрација доаѓа од сексуална неисполнетост. И не постои нешто што може да го замени тој дел. Мислам ако се лажеме, ок.
   
  На Lolo5 и glosipgirl им се допаѓа ова.
 10. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Вака што се однесува до невините девојки не може да бидат исфрустрирани поради тоа, ради фактот што нешто ако го немаш не може да ти фали, додека пак тие сексуално хех како да ги наречам- привремено неактивни да. Нив им се манифестира тоа фрустрацијата као што кажа, а од твоја страна ... па мислам дека нема како да помогнеш навистина, ако ептен им смета воздржувај се не зборувај за твојот сексуален живот пред нив и тоа е тоа. 8)
   
  На Lolo5 и BoaVista им се допаѓа ова.
 11. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  се согласувам со погоре напишаното...Ако мислиш дека токму недостаток од секс е нивната фрустрација па не разговарај со неа на таа тема избегнувај ја колку можеш повеке пред неа, а таа ако и треба тоа сама ке си се потруди да си го реши проблемот, ти лично неможеш да ја натераш да легне со некој поготово ако е невина.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Да и јас го имам забележано тоа дека доколку не се сексуално активни се многу поинакви.Мегутоа ако сакаш да и помогнеш можеш само да ја толерираш и ништо повеке.Ако и платиш дечко тоа ке биде навреда за неа кога ке дознае :oops: :oops: :oops:
   
  На Biny и Lolo5 им се допаѓа ова.
 13. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  48
  nejkam tolerancija ,platete mi deckooo!!!!:))
   
  На Milan444, Lolo5, Anacid и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  добро е ова напишано.....на која адреса да го пратиме???
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  48
  eeee daleku sum,poevtino ke vi bide da me tolerirate :D :D :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  хаха интересно. Решение- подарок вибратор :rofl:
   
  На Milan444 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 17. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.064
  Допаѓања:
  11.210
  Луѓе јас знам жена што на 30 се омажи невина, ама тоа е затоа што немала партнер соодветен,, не дека не вреди или дека не е нормална. Жената беше убава, згодна, одеше на работа, си заработуваше добро, си одеше на домро, се шеташе, не беше енкоја затворена личност, ама немала подолга врска и се омажи невина. Многу е чудно, ама сега жената има среќен брак, дете ... така да не ми е чудно за девици на 23 години.
   
  На Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. bitolski69

  bitolski69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  23
  Читам па да се надоврзам... И јас имав една што ја чуваше невиноста за оној што ке ја земе пред матичар. Орално и анално се работеше како луда. Типот од америка дојде и се венчаа. Сигурно тој до денес верува дека зеде невина од македонија хихихихихихихи...
   
  На Tanjamm, Lolo5 и fallenangel им се допаѓа ова.
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  имам една другарка која има 29 години и е невина , и кога и спомнав да се запознае со еден дечко, ме праша од каде го познавам а крајниот одговор и беше не-кога зборуваме за тема машки , на сите досегашни мои додворувачи, врски им наога маана
  се гледа дека е разочарана максимално од целиот живот, и не верувам дека со сексот би се почуствувала поинаку-не дозволува машко да спомнам, а и ретко кое погледнува кога сме заедно излезени
  таа си знае најдобро, ако инсистирам на таа тема само ке ме замрази
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.172
  Допаѓања:
  10.781
  Пол:
  Женски
  Тие кои се невини, без разлика дали имаат 18 или 28 години мислам дека не би биле на раб на лудило, како што би биле девојки кои имале убаво сексуално искуство (подолг период) и сега да речеме година дена не напраиле нишо. Јас едно добиено едвај го преживувам, и таа неполна недела ми е мака без секс :lol: а камоли години... :x
  ама многу нормално дека заради физички нагони тие девојки нема да се фрлат во кревет со некој момак, не би ни јас, па не сме животни мајка му стара нели? :)
  Мислам дека ова зависи до човекот каков карактер има. Ги сфаќам девојките кои од свои причини се воздржуваат од односи, ама јасен ми е моментот "ми треба некој јако да ме истресе!" :D
   
  На Lolo5, Decibel и Anacid им се допаѓа ова.