1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На средина (The Middle) [2009]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 25 јануари 2014.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Ако сте во потрага по некое лесно и смешно ситкомче ова ќе ви дојде ко кец на десетка.
    Станува збор за едно семејство кое живее во едно измислено градче во Индијана. Кастингот е одличен, јас ја привршувам 1вата сезона, а моментално во тек е 5тата.
    Во главна улога е Патриша Хитон, позната по улогата на Дебра, од Сите го сакаат Рејмонд, ама морам да признаам дека тука многу повеќе ми се допаѓа.
    Децата се супер, секое си е посебно на свој начин, мене лично Аксел ми е најинтересен, цепки е детето. :rofl: Потсеќа на Малком серијава, ама е далеку подобра и посолидно направена. Имате топла препорака од мене, па пишете впечатоци. :)
    http://www.imdb.com/title/tt1442464/
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    Циркуси се децава. :rofl:
     
    На Vikica.cuci му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јас серијава најпрво почнав да ја гледам како што кажа бидејќи потсетува на Малколм.
    Одлична серија, премногу интересна. Се шо мислам за серијава си кажала, и мене ми е тука Патриша многу посимпатична отколку во Рејмонд, само јас неможам да направам споредма помеѓу оваа и Малколм. Незнам оти мене Малколм ми беше за нијанса поинтересна од оваа.
    Но сепак одлична е серијава, јас сум на крајот на втора сезона, поточно уште три епизоди ми останаа.
    А и како што кажа, децава се пресмешни :D
    Одлична серија за да те насмее, тумбс ап.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Ги изгледав сите излезени епизоди и со душа ги чекам новите. Целосно се заразив со серијава, има таква некоја топлина... Дури имав солзи во очите на некои делови, толку емотивна серија, а сепак изобилува со смешни моменти. Едноставно одлична е.
    Аксел ми е најомилен дефинитивно, ептен е срцка, какво шмекерче е. :inlove:
    Не ми се верува колку е поинаква Патриша тука, колку повеќе и лежи оваа улога од таа на Дебра.
    Кој ќе чека сега епизода по епизода, најглупавиот дел. |(
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Ептен ме погоди Брик со говоров.
    [​IMG] :rofl: :rofl:
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Заврши серијава, си ја изгледав последната епизода сега и се утепав од плачење.
    Најпотценетиот ситком е серијава, а има такви емоции како ниедна друга во моментов.
    Ќе ми фали многу. Финалето не можеше да биде подобро, едно од најдобрите до сега. Штета за серијава што не го доби заслуженото признание и за одличниот кастинг кој остана во сенките.
    [​IMG]
     
    На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.