1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На фејсбук и во живо

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од scriptgirl, 23 ноември 2013.

 1. scriptgirl

  scriptgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Бев многу возбудена што почнав да пишувам со едно момче и се запознавме во живо. Не изгледа толку добро колку на сликите но имаме многу за зборување. Знам дека мислењето на другите не е важно но ми влегоа во главата , не му,се допаднал на моите другарки.(не е толку лош. Има симпатични црти) Како да продолжам да контактирам со него без да ги гледам тие мали детали?
   
 2. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Машки
  фејсбук и живо

  Хмм епа тоа до тебе зависи.Ако ти се допаѓа продолжи да контактираш со него,инаку со сила ништо не бидува.Мали детали?-Нема тука совет,ти реков или ти се допаѓа или не.Ти треба самата да одлучиш.
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.337
  Допаѓања:
  8.462
  фејсбук и живо


  Ќе продолжиш на тој начин што на прво место на пиедесталот ќе го ставеш карактерот.
  Убавината е релативна работа,минлива.Но карактерот е тој што ќе те задржи покрај некоја личност.
  И последното нешто што треба да те интересира,е дали на твоите другарки ќе им се допадне или не.
  Можеби и на тебе нивните дечковци не ти се допаѓаат,т.е не ти се симпатични,но за вкусовите и преференциите не се дискутира.
  Мој совет ти е ако карактерно ти се допаѓа дечкото,и имате заеднички ставови,интереси и гледишта кон нештата,и секој нареден муабет ви е спонтан и ти уживаш во него,би ти препорачала да ја продолжиш комуникацијата со него.Што знам,можеби од сето ќе излезе и нешто повеќе ;)
  Поздрав и се најдобро! :)
   
  На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.715
  Допаѓања:
  6.524
  Пол:
  Женски
  фејсбук и живо

  Карактерот е најбитен.Најмалку треба да те загрижува што мислат твоите другарки.А то како да продолжиш да контактираш со него зависи од тебе.
   
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  фејсбук и живо

  Јас би рекла стави крај. Штом е доволно туѓото мислење да ти го разниша мислењето што ти си го имаш за партнерот, утре фали уште таму некој трет десет да рече нешто, и пак ќе почнеш да се мислиш. А и од друга страна, тоа е и еден вид навреда за него.
   
 6. scriptgirl

  scriptgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  фејсбук и живо

  Благодарам, денеска се уверив дека карактерот е поважен од изгледот и најмило ми е што ме почитува ^_^
   
 7. GanGG

  GanGG Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  kako treba i sto treba dajte mi predlok najprvo koga ke se vidam so edna devojka sto treba da ja prasam znam deka treba da ja muvam :D :D
   
 8. solei

  solei Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Не можеш да продолжиш без да ги гледаш тие детали. Едноставно прифати ги како такви.
  Друго, испуши му го или имајте секс и можеби ќе најдеш нешто што уште повеќе ќе ти се допаѓа па ќе ги направи тие детали неважни.
   
 9. MiaJ

  MiaJ Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  18
  Јас искрено не би можела најпрост пример да одам со некое момче што ме напнува по 5000 пати на ден и сега сфаќам како е, може не дај Боже сум била таква, оти не е здраво и да е најпрекрасен дури ми иде во мојов случај во полиција да го пријавам, апла ми праи притисок да бидеме заедно, а знае дека не е можно, оти никаква хемија нема кога ќе му го слушнам гласот, а за разлика од него што не знам паѓа во несвест и се слага со се` што ќе кажам.... Изглед ќе преболиш, ако си расичистиш во глава дека и да е остарен тој човек ти би сакала да си со него, јас малце од друга перспектива си ги глеам работите, не секој што ти одговара карактерно е тој тој за тебе... Да не ставам наводници и чуда... Сама одлучи се, има една таква емисија на тлц.. Dating in the dark и од таму сфатив колку има врска изгледот... Паѓам на насмевки, кај секој и слично да не се опишувам.... Ако ти е убаво кога те гушка, батали другарки најискрено и со среќа! :*
   
 10. Slikaprilika

  Slikaprilika Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2014
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  kazete mi devojki ili sto da pravam imav vrska so sakaniot 2 godini od koj raskinavme za glupost i sega 2 godini se gledame redovno so emocii :( kazete mi sto da napravam za da go zadrzam i povtorno da bide so mene vekje 4 godini eden bez drug nemozeme a pak ne mozeme eden so drug :(
   
 11. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Сепак треба да го разгледаш и карактерот што го знаат другите повеќе од тебе .. гледај му го КРАКТЕРОТ пред се а не убавината
   
 12. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски

  Па смирете се кога толку неможете еден без друг
   
 13. siimii

  siimii Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  Карактерот е најмногу битен...и не е важно дали ке и се допадне на твоите другарки гледај си ти за себе и ако тебе ти се свиѓа контактирај со него ;) а ако ти се вистински другарките ке те сватат... :*