1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

На фејсбук и во живо

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од scriptgirl, 23 ноември 2013.

  1. scriptgirl

    scriptgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Бев многу возбудена што почнав да пишувам со едно момче и се запознавме во живо. Не изгледа толку добро колку на сликите но имаме многу за зборување. Знам дека мислењето на другите не е важно но ми влегоа во главата , не му,се допаднал на моите другарки.(не е толку лош. Има симпатични црти) Како да продолжам да контактирам со него без да ги гледам тие мали детали?
     
  2. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    фејсбук и живо

    Хмм епа тоа до тебе зависи.Ако ти се допаѓа продолжи да контактираш со него,инаку со сила ништо не бидува.Мали детали?-Нема тука совет,ти реков или ти се допаѓа или не.Ти треба самата да одлучиш.
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    фејсбук и живо


    Ќе продолжиш на тој начин што на прво место на пиедесталот ќе го ставеш карактерот.
    Убавината е релативна работа,минлива.Но карактерот е тој што ќе те задржи покрај некоја личност.
    И последното нешто што треба да те интересира,е дали на твоите другарки ќе им се допадне или не.
    Можеби и на тебе нивните дечковци не ти се допаѓаат,т.е не ти се симпатични,но за вкусовите и преференциите не се дискутира.
    Мој совет ти е ако карактерно ти се допаѓа дечкото,и имате заеднички ставови,интереси и гледишта кон нештата,и секој нареден муабет ви е спонтан и ти уживаш во него,би ти препорачала да ја продолжиш комуникацијата со него.Што знам,можеби од сето ќе излезе и нешто повеќе ;)
    Поздрав и се најдобро! :)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    фејсбук и живо

    Карактерот е најбитен.Најмалку треба да те загрижува што мислат твоите другарки.А то како да продолжиш да контактираш со него зависи од тебе.
     
  5. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    фејсбук и живо

    Јас би рекла стави крај. Штом е доволно туѓото мислење да ти го разниша мислењето што ти си го имаш за партнерот, утре фали уште таму некој трет десет да рече нешто, и пак ќе почнеш да се мислиш. А и од друга страна, тоа е и еден вид навреда за него.
     
  6. scriptgirl

    scriptgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    фејсбук и живо

    Благодарам, денеска се уверив дека карактерот е поважен од изгледот и најмило ми е што ме почитува ^_^
     
  7. GanGG

    GanGG Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    kako treba i sto treba dajte mi predlok najprvo koga ke se vidam so edna devojka sto treba da ja prasam znam deka treba da ja muvam :D :D
     
  8. solei

    solei Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    8
    Не можеш да продолжиш без да ги гледаш тие детали. Едноставно прифати ги како такви.
    Друго, испуши му го или имајте секс и можеби ќе најдеш нешто што уште повеќе ќе ти се допаѓа па ќе ги направи тие детали неважни.
     
  9. MiaJ

    MiaJ Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    18
    Јас искрено не би можела најпрост пример да одам со некое момче што ме напнува по 5000 пати на ден и сега сфаќам како е, може не дај Боже сум била таква, оти не е здраво и да е најпрекрасен дури ми иде во мојов случај во полиција да го пријавам, апла ми праи притисок да бидеме заедно, а знае дека не е можно, оти никаква хемија нема кога ќе му го слушнам гласот, а за разлика од него што не знам паѓа во несвест и се слага со се` што ќе кажам.... Изглед ќе преболиш, ако си расичистиш во глава дека и да е остарен тој човек ти би сакала да си со него, јас малце од друга перспектива си ги глеам работите, не секој што ти одговара карактерно е тој тој за тебе... Да не ставам наводници и чуда... Сама одлучи се, има една таква емисија на тлц.. Dating in the dark и од таму сфатив колку има врска изгледот... Паѓам на насмевки, кај секој и слично да не се опишувам.... Ако ти е убаво кога те гушка, батали другарки најискрено и со среќа! :*
     
  10. Slikaprilika

    Slikaprilika Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    kazete mi devojki ili sto da pravam imav vrska so sakaniot 2 godini od koj raskinavme za glupost i sega 2 godini se gledame redovno so emocii :( kazete mi sto da napravam za da go zadrzam i povtorno da bide so mene vekje 4 godini eden bez drug nemozeme a pak ne mozeme eden so drug :(
     
  11. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Сепак треба да го разгледаш и карактерот што го знаат другите повеќе од тебе .. гледај му го КРАКТЕРОТ пред се а не убавината
     
  12. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски

    Па смирете се кога толку неможете еден без друг
     
  13. siimii

    siimii Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Карактерот е најмногу битен...и не е важно дали ке и се допадне на твоите другарки гледај си ти за себе и ако тебе ти се свиѓа контактирај со него ;) а ако ти се вистински другарките ке те сватат... :*