На што те асоцира зборот _______?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Dala, 21 февруари 2013.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Знам дека има игра асоцијации,ама оваа не е таква.
  Пример:
  Една Феминка пишува збор,пример Звучник.И сега феминката што е под неа треба да каже на што ја асоцира зборот звучник,но да стави некој нов збор,а феминката под неа да каже на што ја асоцира тој збор па да стави нов збор и така..
  Ајде јас прва ќе почнам:
  Диплома
   
 2. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  fakultet
  Keramidi
   
 3. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Градилиште :!:
  Чинија ?
   
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  јадењееее ухууу огладнев ... :)

  Фемина?
   
 5. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Компјутер
  Бадеми?
   
 6. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  лешници
  зајак ?
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  убаво слатко животно
  Дожд ?
   
 8. zoketo

  zoketo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Чадор :)
  На што те асоцира зборот сонце :sun:
   
 9. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  На плажа 8)
  На што те асоцира зборот мотор?
   
 10. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  На опасност , на некој откачени луге .
  КУРШУМ ? :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  убиство :tmi:
  топка
   
 12. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  спорт среќа :)
   
 13. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  471
  Допаѓања:
  186
  радост
  желба
   
 14. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  ѕвезда што паѓа

  шапка?
   
 15. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Глава :D

  Аватар?
   
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Слика
  Телевизија.
   
 17. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  122
  серија
  беверли хилс?
   
 18. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  убави спомени
  мотор??
   
 19. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  брзина
  месечина?
   
 20. Cinderella11

  Cinderella11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  51
  убав сон
  јаболко? :D