Неверни (Sadakatsiz)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Турман, 6 јануари 2021.

 1. Турман

  Турман Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Машки
  5f6b739cebc830139c04ac4f.jpg Неверни е турска драма и психолошки трилер. Доктор Асија живее мирен и среќен живот со нејзиниот сопруг Волкан и нивниот син Али. Но, нивното среќно живеење брзо се менува кога ќе дознае дека нејзиниот сопруг веќе неколку години е во врска со млада жена. Асија мора да избере помеѓу спасување на бракот или одмазда кон нејзиниот „неверен“ сопруг.

  Дечки ова е најкраткото што можев да го најдам за серијава на википедија. Мене ми е многу интересна. Дали некој ја гледа и какви се Вашите впечатоци?
   
  На Rama, tinka-mace, Amelia и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Mery92

  Mery92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2020
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  818
  A kade ja ima serijava?na koj kanal?
   
 3. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  4.866
  Јас ја гледам. Темата на серијата е нешто ново, невообичаено како за турска серија. Ако треба да ја оценам од 1-10,би ја оценила со 10. Во Турција има многу висок рејтинг на гледаност, ретко која серија имала таков рејтинг. Ептен ја препорачувам. Незнам на кој канал ја даваат, знам дека секоја среда објавуват нова епизода и веке четврток ја има со превод на англиски, петок-сабота и на српски.
   
  На eliesaab, Rama, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  949
  Оваа серија ја имам забележано на инстаграм, сакам да ја гледам, ама не можам по нет да се замарам. Мислите ли дека наскоро ќе ја даваат кај нас на некоја од телевизиите ?
   
 5. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  4.866
  Вака може само да претпоставуваме. Еве мое мислење, земајќи во предвид какви серији даваат на нашите тв канали искрено не верувам дека оваа би ја дале, а и да се случи тоа сигурно би било некаде после 3-4 години.
   
 6. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  18.674
  Пол:
  Женски
  Каде и под кое име ја има на англиски, на ЈуТуб?
   
 7. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  4.866
  На јутјуб ја нема, еве овде ја гледам јас
  https://turkish123.com/sadakatsiz-episode-1/
   
  На eliesaab и ane.bella им се допаѓа ова.
 8. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  18.674
  Пол:
  Женски
  Како е страната има ли вируси? Може да се гледа на телефон?
   
 9. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  4.866
  Да, јас најчесто гледам од телефон, ретко на лаптоп.
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  18.674
  Пол:
  Женски
  Ок супер, фала ти!
   
  На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.049
  Допаѓања:
  46.497
  Пол:
  Женски
  Серијата е топ значи, врв е, има доста висока гледаност во Турција.
  Според мене темата на серијата е доста честа за денешната реалност, една жена која има врвна кариера и семејство, маж кој навидум ја обожава ама ја изневерува, и сите околу неа знаат за тоа, ама таа последна дознава, колку бедно и иронично беше тоа што неверникот го криеја и поддржуваа нивните заеднички пријатели.
  Асија е една мноооогу силна жена и добро им врати се на сите, но според мене претера со тоа што легна со другарот на маж и поради одмазда, ама во секој случај силно се држи на нозе и покрај сите неправди од мажот и.
  Инаку серијата игра во Среда на канал D и е римејк на серијата Др.Фостер:D
   
  На AngIv и eliesaab им се допаѓа ова.