1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестинска шминка (со слики)

Дискусија во 'Свадба' започната од girl-miri, 18 мај 2012.

 1. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  не видов тема за невестинска шминка па ако пречи тогаш бришете ја ;)

  каква фризура,каков фустан,какви штикли..и.т.н тема за шминка.. :)
  иако веке денес секоја шминка е иста без разлика дали е за свадба или не..
  сепак тој ден е нешто посебно за нас :)
  каква шминка е подобра за тој ден на нашата свадба?
  шминка за зелени очи со плава и кафеава коса?..ставите слики ваши :)

  што сакате вие за тој ден? :)
   
 2. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  невестинска шминка...

  Не е моја сликава но вака сакам да бите шминкана за тој ден
   

  Прикачени фајлови:

  На eleni23, SimonaTino и Mini-Mouse им се допаѓа ова.
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 56.jpg
   56.jpg
   Големина на фајлот:
   69,8 KB
   Прегледи:
   3.088
  • 51.jpg
   51.jpg
   Големина на фајлот:
   64,1 KB
   Прегледи:
   3.090
  • 66.jpg
   66.jpg
   Големина на фајлот:
   80,3 KB
   Прегледи:
   3.089
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
 6. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  86
  Светлата шминка не се ни познава на сликите и делува најобицно ,така мозе секој ден да се нашминкаме а на денот на свадбата,поубаво и појако...
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  [​IMG]
   
  На tinkerbelll и ludoto19 им се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.113
  Допаѓања:
  56.351
  Пол:
  Женски
  Од тоа што на свадбата невестата треба да биде појако нашминка има многу лошо нашминкани невести. Не е работата само да имаш еден тон шминка.
  Мене баш напротив, повеќе ми се свиѓа нежна шминка, да ги истакне цртите, јас така и си бев нашминкана. :)
  [​IMG]
   
  На Momichka, Annath, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
 9. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Мене ми е најубава лилава шинка, те сенка на невеста. :) (секако, ако одговара, бидејќи сега и фустаните знаат да бидат во друга боја)

  [​IMG]
   
  На kateto123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 19771.jpg
   19771.jpg
   Големина на фајлот:
   11,1 KB
   Прегледи:
   962
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.786
  Допаѓања:
  55.419
  Пол:
  Женски
  Јас не знам како можат повеќето нашите невести да се одлучат за таква кичерајска шминка како оваа постирана погоре. Добро де, разбирам дека е работа на вкус но невестата треба да личи на најдобрата сопствена верзија, а не на пластика.
  Арапскиот стил на шминка е веќе нешто друго, но тој се комбинира со поинаква облека а не со бел фустан. Белиот фустан симболизира нежност, невиност (симболизира реков де :lol: ), и никако не оди во комбинација со шминка каква што преферира поголемиот дел од нашите невести. Па последните охридски што ги видов на фб профилот од една шминкерка... :worried: Ма тоа светки, трепки до веѓи, шљокици, јака сенка, јако руменило, јак кармин, утната нијанса на пудра - ко од правилник за како тоа не треба да изгледа.
  Дури и Ким Кардашиан која секогаш има јака шминка за невестинска одбра нежна варијанта, кај нас обратно - одеднаш невестата се појавува со маска на себе.

  Еве како според мене треба да изгледа невестата: да се нагласат убавите црти многу суптилно за да ја разубават невестата но да не и’ го сменат личниот опис! Шминката за гламурозни настани и свадби секогаш треба да биде во тој стил, како во оваа галерија на пример.
  [​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На CameliaMiller, eloves, ennaz и 14 други им се допаѓа ова.
 14. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Точно така, LivingGlam! Невестите од многу сакајќи да постигнат излегуваат како да одат на маскембал, а не на сопствената свадба. Јас на моја свадба, претходно козметичарката ми направи пробна шминка, ме нашминака малко појако, и понежно. Јас лично не можев да се замислам со појака шминка, никогаш не сум се шминкала така па моја свадба да се прашуваат гостите дали сум јас или имам некоја маска на мене. Единствено си ставив надградба на трепки, но не трепки до веѓите. Имав и туш на очите, само на горниот капак. Совет до другите невести, да не ставаат бела сенка бидејќи на сликите навистина излегува неубаво. И уште еден добро намерен совет да се купи подолготраен кармин или сјај бидејќи не можеш цела вечер да трчаш да си ставаш.
   
  На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 16. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
 18. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.352
  мене многу ми се допаѓа ова се надевам ќе ме нашминкаат вака за свадбата :D
   

  Прикачени фајлови:

  На ennaz, danika и eli25 им се допаѓа ова.
 19. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На CameliaMiller и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.741
  не сум размислувала на оваа тема
  кога ке дојде-ако дојде денот ке мислам
  во секој случај, би препуштила на професионалци-за сите важни настани во мојот живот било така, и испаднало ок :)