1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Невестински маникир

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 26 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 106.jpg
   106.jpg
   Големина на фајлот:
   48,5 KB
   Прегледи:
   1.941
  • 153.jpg
   153.jpg
   Големина на фајлот:
   32,8 KB
   Прегледи:
   1.940
  • 64.jpg
   64.jpg
   Големина на фајлот:
   28,6 KB
   Прегледи:
   1.940
  • 08.jpg
   08.jpg
   Големина на фајлот:
   62,6 KB
   Прегледи:
   1.939
  На elka.timova, BellaS, Angel4eeee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.835
  Допаѓања:
  11.106
  Пол:
  Женски
  Е не ги сакам ваквите маникири. Кич и неприродно делуваат.
  Јас сама би си ги правела ноктите, макар и кратки да ми се, во некоја дреч боја, со некоја шарка евентуално. Не сакам вештачки нокти, затоа што и од километар се гледа дека се токму тоа- вештачки (и одбивни).
   
  На Muffin.Love, lackygirl, Dulceee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.052
  Мене ми се убави, НО :!: никако да не се вештачки, туку на природни да се прави маникирот.
  Посебно ми се слатки овие тродемензионалните цветови :)
   
  На Veki4kaa и elka.timova им се допаѓа ова.
 4. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  Ете неколку кои што мене ми се допаѓаат иако се вештачки некои не изгледаат неубаво и не се познава ептен дека се вештачки.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 10. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  Јас би се одлучила за црвена или вишна боја на лак, многу убаво би стоело со бела венчаница :)
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 13. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  17.258
  Пол:
  Женски
 14. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  мојот ваков ќе биде ;)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  625
  Многу се кич скоро сите :)
  Јас сакам ептен едноставни,би одбрала француски маникир со некоја едноставна шара на 1 и 4 нокт! :D
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  [​IMG]
  [​IMG]
  A убави се и вака некои обични 8)
  [​IMG]
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70
  Гел во една боја како на бидермаерот, што значи - виолетова! и толку...а за матично или гел со обичен френч или пак во една боја!
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови: