Невозвратена љубов

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од oooo, 28 март 2011.

 1. oooo

  oooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Здраво ке ве молам за некој совет јас имам 22 години, и се заљубив во 1 дечко кој не есе бас многу заинтересиран за мене и јас иако знаев сепак му признав дека го сакам. А иначе него го запознав
  преку 1 моја другарка и он бесе заинтересиран за неа, ама она не го сакаше него. И откако му
  признав он ми рече дека сега несака врска дека сака само да се муваме. И јас бев на поцетокот пресрекна што сум со него ама јас се надевав дека нешто кесе смени дека ке бидеме во врска 1 ден, така ама работите несе променија останавме само на мување и така 2 ипол години се муваме а јас сум залјубена во него и несакам да го заборавам. И он ми викаше дека ако имаме секс ке бидеме во врска
  а откако имавме поцна да станува ладен со мене несакаше да го бакнам само он кога сакаше тогаш и јас така 2ипол години со него и несака никој дане види заеднно чаршија и сега поцна дами станува тешко
  дека он есо мене само за секс. И јас го прашав што мисли за врска он ми вика дека несака врска и да сум си фатела децко. а јас немозам да го заборавам го сакам и прв ми беше. ве молам за совет
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.905
  Добро е што си открила дека е со тебе само поради секс :D Инаку темата е во грешна категорија.
   
  На Voskresija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.324
  Е каков совет сакаш, гледаш дечкото како убаво те советувал.Не биди толку наивна на 22 години.
  Послушај го и фати си друг дечко, зашто после 2ипол години нема да го смениш мислењето на овој ;)
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Првиот на кој си му дала не ти бил дечко ? Не ми е јасно :x

  Јас мислам дека за тие 2 и пол години ќе се каеш , изгубени години се .
  Љубов не е љубов ако не се чуствува од двете страни .
  Зошто си прифатила да се гледате скришно и за тоа никој да не знае?
  Како си се согласила да те уценува за да му дадеш ?
  Жал ми е што ќе ти го кажам ова ама тој воопшто не те сака,не му значиш
  те искористува само за секс додека да си најде девојка која ќе ја сака и со која патем ќе има секс .
  Мој совет што поскоро оддалечи се од ''фраерот'' , ќе си најдеш друг кој ќе те сака .
  А за тоа дека си имала односи не се грижи воопшто ,никој од новите дечковци нема да очекува од тебе да си невина ,имаш 22 години...

  Поздрав , се најдобро .
   
  На Chocolate.me, Sarasweet и love23 им се допаѓа ова.
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.830
  Пол:
  Женски
  Колку и да е тешко сепак мораш да престанеш да се гледаш со него, јасно е и очигледно од кои причини дечково е се тебе, тоа што ти е прв не треба да те загрижува, така си се чувствувала во моментот и си се предала. Меѓутоа со твоите 22 год. досега требало да ти биде јасно дека сексот не го задржува дечкото доколку нема љубов. Значи ако сакаш чисто секс.врска продолжи, но ако очекуваш и љубов нема да ја добиеш. Тој тоа веќе ти го кажал и не надевај се напразно. Самата си знаеш дека нема ништо да се смени, плус не ни сака да ве видат заедно, ти кажал да си фатиш дечко...значи ти рекол-јас не сум ти дечко. Најди некој кој ќе те сака од вистински причини, а овој дечко заборави го.
   
 6. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Многу ми е мака кога ќе видам дека некој се заљубил конечно во животот, ама налетал на будала. Истата приказна со золва ми кога бевме на факултет. Само нејзиното уште полошо , тој имаше долга врска, а таа цело време се надеваше дека ќе бидат заедно, прв однос на 22 години и таа, а после тоа многу страдаше. Иако сега е мажена , мислам дека цел живот ќе го сака. Тоа е, добро рекоа сите пред мене, единствено чаре е да го оставиш, ќе страдаш некое време, после ќе почнеш полека да забораваш.Не си ни прва ни последна што и се случило такво нешто.
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Па тој сам ти дал совет, фати си дечко. Тој не те сака, а ти звучиш како да си 15годишна, а не 22! Прибери се малку!
   
  На artist му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  741
  Море остај го него - не те заслужува.
  Млада си, излези со другарките, забавувај се - ќе се заљубиш повторно ;)
   
 9. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  7.919
  Најди си друг кој ќе те сака онака како што заслужуваш. Овај дечко не те заслужува :(
  Животот е премногу краток за да го трошиш времето на будали :)

  http://www.youtube.com/watch?v=Mrrzlcbtwmg
   
  На Angie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. oooo

  oooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Ама собрав храброст и му писав порака да се одлучи дали ке бидеме во врска или да прекинеме дасе гледаме така ама он не ми одговори ништо на пораката и знам дека нема да сака врска ама подобро е дасе помирам со реалноста иако е болна сега неголи да дознаам дека кесе зени за некоја и он дами ги даде клоците вака е подобро.
   
 11. ButterflyWings

  ButterflyWings Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Добро си му напишала,иако мислам дека требаше тоа во лице да го прашаш...али нема врска :) Иначе тоа дека ти не му значиш како прво ти си била достапна во секое време за него,видел дека може да манипулира со тебе,така да што ќе му е врска...машко тоа е!али сепак да бил добар немаше тоа да ти го прави иако е машко.ај било што било,туку сега стои си на тоа што му го пиша,ако те откачи немој си го побарала,и верувај ќе те бара понатака за месец,два...но и да те бара мислам време е да ставиш крај не те заслужува...а тој тек сега ќе свати дали дали нешто осеќа за тебе...
   
 12. oooo

  oooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Знам дека можеби ке беше подобро во лице да му кажам ама немав срце ама сепак собрав храброст даму ја пишам поракава и се убаво да му објаснам во неа како што треба иако ми беше претешко ама ке го заборавам.
   
 13. ButterflyWings

  ButterflyWings Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Ќе го заборавиш верувај,кога ќе најдеш некој што ќе те сака со цело срце и ќе биде добар со тебе,верувај нема да можеш да го поднесеш овој,дури ќе си си викаш како можев да го сакам...
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  значи две години невозвратена љубов...
  јас откако сватив дека љубовта што ја давам, не ми е возвратена, по само 4 месеци врска се откажав од него, нека си крши глава ;)
  Не ти е потребен таков човек, знам како е некој да ти е потребен покрај тебе... :)
  Ама така НЕ !
  BEGAJ ! Што порано, ама баш SEGA ! Бегај ! Не припаѓаш со него, имаш и ти свое место, најди го ! :)
   
 15. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Помири си се со реалноста и тргни се од дечково. Ти не заслужуваш да бидеш крпа за бришење или девојка на повик, кога него ќе му дојде јајцето на газот :devil:
  Не те осудувам за ништо што си направила, едноставно така си се чувствувала и покрај срцето ти било тешко да расудуваш што е правилно, а што не.
  Имаш 22 години, млада си и можеш да си најдеш некој нов дечко кој ќе те цени и сака. Да си оформиш здрава врска и се’ да биде взаемно.
  Најважно од се’, прекини секаков контакт со мулево кое не знае да цени!!! Не ти треба таков покрај тебе ;)
   
  На Angie24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bejbi.91

  bejbi.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  27
  Не си направила грешка што не си му кажала во лице дека сакаш да прекинете, иако ќе ти биде екстремно тешко да го заборавиш и да продолжиш понатака едноставно ќе мораш, ќе мора да прекинеш да се залажуваш дека кај него нешто ќе се промени и дека ќе бидете заедно, прекини ги сите контакти, нека те снема од неговиот живот, и никако немој да му кренеш и да му се јавиш кога ќе те бара, а верувај дека ќе те побара ама и сама знаеш зашто ќе биде тоа, и никако немој да паѓаш во депресија и да тагуваш за нешто што не вреди, ти посакувам све најубаво
   
 17. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  908
  Навистина си во тешка состојба, 2 години мајтап да игра еден мајмун морам така да го наречам извини ама навистина се изреволтирав од фактот што 2 години те искористува ваму не сакал девојка ваму сака секс па нека си најде пред МТВ има многу такви таму ќе плаќа вака нашол заљубена и занесена девојка да ја користи плус и срам му е на дечкото да ве видат зедно тој навистина не заслужува ниту малку почит од тебе, но што да прави тоа срце твое кога го сака и плус невиноста си му ја поклонила може ова ќе ти изгледа еден ден гнасно и ќе си викаш гупавата јас што сум правела за некој кој не вреди мрсулот да му го фрлиш. Мислам дека треба да апстинираш од дечковци некое време за да ти легне сегашнава ситуациа но никако не останувај дома излегувај за да не те фати депресија. Од срце ти посакувам да си најдеш момче кое ќе те заслужува и кое ќе ја цени твојата личност.
   

  Прикачени фајлови:

  • sarca-29.gif
   sarca-29.gif
   Големина на фајлот:
   11,9 KB
   Прегледи:
   163
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  6.900
  Пол:
  Женски
  од секогаш му сум се восхитувала на тврдоглавоста и упорноста на трошење енергија на некои луѓе еве и тебе ти се восхитувам
  имаш 22години немислиш дека малку позрелотреба да размислуваш наместо да одиш упорно со глата во зидот какво е ова твое размислување(несакам да го заборавам)ми звучиш на незрела недорасната тинејџерка а воопшто си се запрашала што ти дал овај човек за да не заслужи да го заборавиш?
  биди искрена спрема самата себе и послушајги советите на девојките како што гледаш сите сме едногласни продолжи понатаму и потрудисе за некој кој ќе те цени и почитува и од кого ќе бидеш сакана кај овај човек бесцелно е све и самата знаеш
   
  На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Јас не би кажала ништо лошо за дечкото-напротив, тој сосема отворено уште на почеток ти кажал искрено дека не сака врска туку сака мување, што и до ден денешен ти кажува нели-фати си дечко...е сега ова со сексов дека кога ќе му дадеш ќе бидете во врска-на напален маж ништо не му се верува, :) очигледно било дека лаже, само ти од преголема вљубеност не си сакала да видиш...сепак не е се загубено сеуште...оддалечи се од него, прави се дека не ти е грижа веќе за него, немој да го тормозиш (тој е навикнат да те гледа на тој начин), смени нешто кај тебе што во понашање кон него, што во изглед...и можеби ќе се сменат некои работи...
  П.С. Најлесно би било да ти кажам остави го не те заслужува, но сите знаеме дека некогаш не можеш да оставиш туку така лесно, затоа потруди се уште малку....ако и тоа не бива, тогаш, си знаеш... ;)
   
 20. happynessss

  happynessss Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  Он и кажал дека несака да има врска, барем мојот да беше толку искрен и да кажеше дека не сака повеќе да бидеме заедно, а не од една страна до вчера ти кажува дека те сака премногу, дека си му најмило и најубаво нешто што му се случило за да после неколку дена од кога раскинавме да брка нови девојки, е тоа е вистинси невозвратена љубов