babylove кашички

Негативни мисли и чувства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од osmatetratka, 13 јануари 2014.

 1. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  10
  Можеби ова ќе биде и една од најчудните теми, но ова е мојот проблем.
  Постојано имам чудни негативни чувства и мисли.. можеби и е до пубертетот да, дека имам 14 години но нели овие години треба да ги паметам како најубави а не како најдепресивни?
  Незнам стварно од каде да започнам но еве...незнам колку мала бев но знам дека со другарка ми се зафркававме демек да пробаме да се бацуваме како на филмовите..пробав да,...детиште се мразам кога ќе се потсетам..траума ми е..исто така и со братучедка ми имаме праено гнасни работи (нешто на лезбијство) на што моментално ми се иде да заплачам кога ќе ми текне и стварно несакам да зборувам за тоа..понекогаш и сега помислувам на секс со девојка но потоа веднаш си велам ДЕВОЈКО ПОТСЕТИ СЕ КОЈА СИ..немој да мислиш на такви нешта...(а не дека сакам такво нешто стварно него само помислувам) кај почнав да поѕаборавам ете ти оп..си купив книга за тинејџери и таму што да прочиташ...зборат за тоа да се прифатиш каков што си ова она..демек и да си лезбејка и да си геј..уф..таман и тоа го поѕаборавив оп, една нова другарка ми кажува дека е лезбејка..уште тоа ми фалеше..И баш неќна баба ми зборуваше за некое момче што било геј и јас онака упаѓам па негов живот така го создал бог и мајка ми вика хаха ее господ ги создал адам и ева ..ти утре да ми носиш ќе те фрлам од спрат ама ко на шала го кажа тоа сепак знам дека тоа го кажа на шала бидејки ме знае за паметно фино девојче кое не е лезбејка и не би направила такво нешто..Освен тоа луѓе и јас несакам да бидам таква..стварно..мислите ли дека ова ми е од пубертетот само лоши мисли? Несакам стварно да ги разочарам моите бидејќи се ми угодуваат и многу ги сакам особено татко ми..кој се ми овозможува и ме советува за посветла иднина..не би сакала да го разочарам..а и јас си имам свои планови..а инаку да, сакам и момчиња и се палам на нив нели нормално и се имам смувано..Инаку имам и други вакви лоши мисли но за нив ќе дискутирам друг пат ова беше поважно бидејќи ме мачеше неможев да заспијам навечер се си плачев..Морав да се испразнам негде извинете..и ве молам вака пред спиење некој утешен коментар...Ве молам..и вие ако имате било какви негативни мисли споделете ако можам кје помогнам а и другите кои го читаат ова..
   
 2. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  На децата често им текнува да прават такви глупости.добро што не си правела со момче затоа што децата и деца прават понекогаш.рано ти е да мислиш на секс.со самото созревање и растење се ќе си дојде на место.еден ден ќе сфатиш дали си геј,стрејт или би.не се замарај со такви глупости сега фокусирај се на попаметни работи.поз
   
 3. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Ова не е ништо страшно, сите како деца сме експериментирале со другарки, па дури и со братучеди.. посебно во периодот кога почнува да ни се менува телото, а со тоа и умот. Без гајле, сега си збунета ама тоа ти е пубертет. Ке се смееш на ова за неколку години. :D

  Ако ти е полесно и јас го имам правено тоа со другарки, па дури и со две брачеди мои, а отсекогаш сум сакала момчиња. Арно ама ете тогаш размислував и за девојчиња. Сеуште се оформуваш и се ти е интересно.. верувај ми љубопитност е тоа. :) Поздрав и не си ја замарај главата со безвеза мисли, ова ти е совет од некој постар кој исто така има поминувано низ истото низ кое поминуваш и ти.
   
 4. osmatetratka

  osmatetratka Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  10
  Фала ви многу значи и на двете. Барем сега мирно ќе спијам..особено после коментарот Децапитатед.Ханна баш ми беше мило да слушнам дека не сум била единствена! Бацки!
   
 5. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Искрено,имам и јас направено експерименти со две девојчиња кога бевме помали. :)
   
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Имам некогаш негативни мисли ама се ќе биде добро па и подобро ни вели наставникот по етика. :):)