1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нега на кожата на вратот

Дискусија во 'Тело' започната од velesanka, 1 февруари 2015.

 1. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  Дали имате посебна рутина за одржување на овој малку заборавен дел од телото? Имате ли посебна козметика?

  Јас секоја вечер пред спиње се мачкам со универзалната крема на нивеа во плаво кутиче, друго посебно нешто не правам.
  Вие?
   
 2. MakeupLove

  MakeupLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  26
  Не се рекло за џабе вратот и рацете ги откриваат годините :)Секогаш кога го чистам лицето со млеко за лице и тоник,обавезно и вратот ,со секое нанесување крема за лице без разлика дали дневна или ноќна ,обавезно нанесувам и на вратот,со рацете поминувам од долу на горе по вратот,така имам слушнато дека треба :)
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Јас го негувам вратот исто како и лицето.
  Кога се мијам лице со гел за миење лице секогаш го мијам и вратот до клучните коски, дури и позади го мијам под косата како и пределот позади ушите. Најмногу внимание обраќам на тоа, некако многу прљавштини ми се собираат таму :puke:.
  Потоа кога поминувам со тоник исто си поминувам на местата што ги спомнав погоре, исто и со кремата. Онаа што на нанесувам на лице оди и на врат. Зад ушите и од задната страна на вратот не се мачкам со кремата за лице, со ништо не се мачкам таму освен ако не ми е ептен сува кожата па да поминам со крема.
  Кремата што ја користите на лице може слободно да си ја користите и на вратот, всушност и така треба. Кожата на вратот исто така ќе попушти како и тонусот на лицето со текот на годините, па особено е важно кремите со антиејџ состојки да ги употербувате и за нега на вратот. :)
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.784
  Допаѓања:
  33.107
  Пол:
  Женски
  Препорака за крем или серум за нега на кожата на вратот?
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Нивеа крема. Ама онаа новата.
   
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.784
  Допаѓања:
  33.107
  Пол:
  Женски
  Може да постираш слика?
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Го мијам лицето и вратот и ставам од истата крема што ја користам и за лице.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.