1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Незаборавни цитати од филмови

Дискусија во 'Канта' започната од Hkikica, 16 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Сите гледаме филмови и на секој од нас некоја изрека од филм посебно ни се допаднала ...
  Ако има ваква тема канта  No Reservations (2007)


  Kate: I wish there was a cookbook for life, you know? Recipes telling us exactly what to do. I know, I know, you're gonna say "How else will you learn, Kate."
  Therapist: mm. No, actually I wasn't going to say that. You want to guess again?
  Kate: No, no, go ahead.
  Therapist: Well what I was going to say was, you know better than anyone, it's the recipes that you create yourself that are the best.

  TRES METROS SOBRE EL CIELO

  Suddenly you realize that everything is over, really. There is no going back, you feel it. And then you try to remember at what point it all began, and you discover it all started before you thought. Long before, and it’s at that moment; you realize things only happen once. And no matter how hard you try, you’ll never feel the same again. You’ll never have the feeling of being three meters above the sky.

  „Uvijek postoje trenuci kad vam se putevi razilaze.Svako bira svoj put,nadajući se da će se,na kraju,putevi spojiti.Sve više-tvoj put je uži...Ništa strašno...Stvoreni smo jedno za drugo...Ona je tamo...Ali,na kraju se desi samo jedno-dolazi prokleta hladnoća.
   

  Прикачени фајлови:

  • terminator1.jpg
   terminator1.jpg
   Големина на фајлот:
   142,2 KB
   Прегледи:
   86
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.935
  Допаѓања:
  66.093
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.