1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некои прашања не заслужуваат одговор

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од imorena, 9 февруари 2011.

 1. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  2.859
  Пол:
  Женски
  Кои прашања ве вадат од такт?
  Јас навистина многу се нервирам кога прашањето го подразбира одговорот, а ме прашуваат колку само да слушнат од мене. А да...и сите прашања по проектен менаџмент :@
   
  На Dashing:) и Ddivine им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Ова:
  *Сериозна си кога велиш дека си невина?
   
  На alexa_dimoska, Vik'Toriah, Mia.MGK и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Вечната класика:
  *Спиеш?
  (да, мамо/тато, спијам и истовремено можам да ви одговорам. =))
   
  На Dashing:), Mia.MGK, Tumblr.123 и 19 други им се допаѓа ова.
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  што направи на испит :@
   
  На Vik'Toriah, Tumblr.123 и kristince51 им се допаѓа ова.
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  13.388
  Шо праевте денес?
  -Ништо, што можам да правам учев! |(
  Да не има некој проблем?
  :@ :envy:
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  Ама ти некако си ми се здебелила, а?

  А имаш дечко? Оооооо, ќе си најдеш... (тап тап по рамо).  |( |( |(
   
  На Mia.MGK, Tumblr.123, Hipica и 22 други им се допаѓа ова.
 7. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  E ме потепа со ова... :rofl: :rofl: :rofl:
   
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.959
  Допаѓања:
  55.967
  Пол:
  Женски
  Дојде? |(

  Јадиш?
  Спиеш веќе беше спомнато :D

  Уште си пред компјутер?

  ... и слични прашања кои не се прашуваат за да се добие одговор, туку за да се прави празен, бесцелен муабет |(
   
  На MotherMonsterI и selly.gomez им се допаѓа ова.
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Следново прашање не само што не заслужува одговор, туку и ГО НЕМА!
  И?
  Што И? Кога веќе нема што да прашаш следува И?!
   
  На cresa-jagoda и chipo им се допаѓа ова.
 10. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.121
  Допаѓања:
  64.313
  Пол:
  Женски
  Ти уууууууштееееееееее не си мажена,па штттттттттттооооооо чекаааааааааш?
  Е баш со такво тегавење :fubar:
   
  На Nine25, Hipster и maca78 им се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.801
  Особено кога доаѓа од устата на девојка која очигледно е фрустрирана што избрзала со брак, раѓање итн. И со која не сум никако посебно блиска. И ја гледам 3 пати во годината. И 3 години по ред, кога и да ме види ми го поставува прашањето.

  А ти детенце, кога ќе си родиш?

  А нали, ко што ме дал Господ, кога ќе чујам глупаво прашање, обврска ми е да одговорам саркастично па последните 2 пати и одговарам:

  Па еве сега. За 3 саати. Можеби. А можеби и не. Абе ми фали едно небитно деталче. Како се викаше де? Речи го! Ау да ми текна! Ми фали ТАТКО за детево!

  |(
   
  На love.a7x, cresa-jagoda, machka1 и 9 други им се допаѓа ова.
 12. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.192
  Пак ти се јаде? |( |( Де бе, се засекиравте сите за мојот начин за исхрана.

  И како животот таму? Значи коса ми се крева кога на некој со кој сум се поздравила два пати, треба да му објаснувам што и како. Затоа и стално одговарам, појдете видете, од прекажување не се оформува слика.

  И најново, лична порака на Фејсбук во стил, "каде си да коментираш за сликана", и тогаш за инает не коментирам ништо.
   
 13. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Прашања од типот имаш дечко? Кога влегуваш дома ти викаат дојдееее? Не не дојдов :@ Кога ќе те разбудат сабајле и секако не ти се прави муабет - што ти е? Пак на лева нога станааа? Се скара со дечкото ( на кој 12314534 пати им имаш кажано дека го немаш)
  Многу ми напињаат со ова дечко та дечко :@ Ќе им однесам девојка за да престанат да прашуваат.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  koga ke stanam na utro odma sleduva prasanjeto: ke jades? Aloo vo moi 22god nikogas nemam pojaduvano odma koga ke stanam ama bas nikogas i od kade sea pak istoto prasanje?
  [mod-kirilica:3udalgwv][/mod-kirilica:3udalgwv]
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Со другарки се шетате или сте седнале на некоја клупа. Поминува некој и: Шо прајте бе?... |(
  -Ајвар.
   
  На cresa-jagoda, Lella, LittlePinky и 9 други им се допаѓа ова.
 16. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  И како ти оди со школото ???? А љубовта???? Еј уште сте заедно ??? и тоа прашање од личностсе што што ни најмалку не ти е блиска
   
 17. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  115
  Кога ќе ми се јави некој на домашен и ќе ме прашаа КАЈ СИ. Па каде можам да бидам кога дома ми се јавуваш или колку да се праша нешто.
   
  На cresa-jagoda, Marge, barbiche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.959
  Допаѓања:
  55.967
  Пол:
  Женски
  Еееј се ишиша? :^)
  (обвиосли)
  После тоа следи: А шо ти текна? |(
   
  На cresa-jagoda и tHeBeAuTyFoReVeR им се допаѓа ова.
 19. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.367
  Ало. Ало. Спиеш ??? Мхм. А што праиш??? |( Тоа е мајка ми. Тотален талент понекогаш. Ова еднаш се десило ама ми идеше да и влезам преку слушалка. :muscle:

  после истото како Трендафилка. Аууу си се подздебелила. Е да и ич тебе да не ти е гајле. Воа тетките претежно. :devil:

  После ... Имаш дечко ?? Колку време сте заедно ? Толку. Ауууууууу многу. И ќе почне од каде е што е кој го родил каде кога матичен број колку пара гаќи има и се по ред. Претежно баба ми еднаш месечно обавезно ме дави ! :D

  Татко ми - Многу ми брза маусот дојди си дома не знам што му е ?? :rofl:

  И кај си ??? ( ова е на мајка ми секојдневно прашање по 5441454 пати што го поставува) А претходно сум кажала до колку сум на предавање и каде ке одам после тоа доколку одам негде. :call:

  И дедо ми ме вади од такт секое сабајле кога ќе ми рече се наспа ли ??? А јас прст пред очи не гледам 7 саат едвај сум се дигнала од кревет. Ама што да му правам стар е знам па му одговарам културно. :emo:

  сега толку ми текнуваат :D
   
  На cresa-jagoda, Marge, LightOFF и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Одиш по улица го среќаваш комшијата и додека се разминувате ти вика Здраво, добра си?
  Одговорот не го ни дочекува :D
   
  На Tumblr.123, Hipica, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.