1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некој излез?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од manutdwomen, 9 февруари 2011.

 1. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Па вака,се наогам во лоша ситуација,баш кога мислев дека ке ми биде убаво во љубовта се зезнав.
  Ке ја скратам малку приказната,се запознавме преку интернет и славевме заедно НГ,се смувавме таа вечер и ми спомна за врска но јас му реков дека ке ми биде потребно време за да имам пак доверба во машките пошто имам многу страдано.Од различни градови сме,подоцна кога си заминав ми рече дека ке продолжиме со контактот но јас мислев дека нема да биде така.Испадна дека тој имал чуства за мене ама и јас имам.Во последно време почнувам да љубоморам на секоја со која ке збори,и не сакам да го загубам,чуствувам дека го губам а не го сакам тоа,оваа личност ми има многу помогнато.
  Го сакам и не можам да се контролирам кога сум љубоморна.
  Се осекам ко да има дртуга во неговиот живот и во последно време како да ме игнорира,кога јас му пишувамн ми врака кратко и ладно а кога јас така правам тој се лути.
  Некое чаре?дали да ја играм неговата игра и да му признаам се или да се откажам?
   
 2. ajdablenej

  ajdablenej Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  сигурна си дека тој е заинтересиран за тебе ? мене не ми изгледа така..
   
 3. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  5.348
  Љубомората е во ред додека е со некоја граница..но не дозволувај да помисли дека ти несакаш тој да има другарки .. довербата етемелот во една врска , без доверба неможе да бидите заедно . Се разбира не му верувај премногу но не испрашувај го многу , нека нема чуство дека е на обвинителна столица кога зборува со тебе :)
  ако имаш искрени чуства спрема него гревота е да не му кажеш , па што ќе биде нека биде ..вбидејќи некогаш и да не бидете заедно ќе си речиш :што ќе беше и јас ТОГАШ(сега) да му кажев што чуствувам .. можеби сеуште би биле заедно .. :) go on girl!
   
 4. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Да да тој ми кажа во очи,зборевме многу пати на таа тема ама јас не бев спремна за врска.Бидејки ја имам изгубено довербата,докажа многу пати дека му значам.Ако го игнорирам или се лутам тој ме бара секаде и ме моли да се смириме,(ок до некаде јас сум виновна)имам еден пријател кој го познава многу подобро од мене и ми има кажано дека секогаш зборел за мене и дека имал чуства за мене,тоа и самата го забележав.

  Инаку...за постот над мене,се плашам да му признаам бидејки еднаш се изгорев така со другар и го изгубив.Eднаш му признав на овој сегашниов но тој не ме сфати баш што сакав да му кажам.:(
  Тој мисли дека го гледам како другар.
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.984
  Па ти си имаш некоја тенденција да си ги повторуваш грешките,мој совет...Exit 2011...Тоа што излез е да знаеш...ќе се препородиш!
   
 6. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Дечки дојдов пак да се пожалам...
  Ма јас очајно го сакам мојот другар...со него се чуствувам поинаку отколку со другите,се чуствувам заштитено.
  Е сега,некогаш ми доага да му признаам што чуствувам за него иако не сакам да го изгубам,при еден разговор ми рече дека нема да дозволи да ме загуби на било каков начин.
  Еднаш ми рече дека знае дека го сакам ама дека не е за мене,а друг пат ми се додворува индиректно и ме кани на кафе...Што по гаволите?
  Постојано се секавам на таа нок кога се смував со него.Нема нок а да не заспијам без да помислам.
  Мислев дека ми поминало но се излажав,човеку па јас сфатив дека умирам по него.
  Избришав неколку луге од мсн кои ме водат до депресија кога ми зборат за него некои невистинити работи.
  Некогаш и дури се сомневам во него но тој е толку добро суштество што мислам дека и не го заслужувам...
  Помислувам на моменти да се откажам од него а друг момент да се борам.
  Зошто и да се откажам тој ме бара. Не сакам да се карам со него во случај ако му кажам мој аодлука пошто му ветив дека сакам да го променам мојот избувлив карактер.Ама тешко,кога и да ми рече на шала нешто јас сум најпрвин сериозна а на крај го завршувам разговорот со муабет,никогаш немам муда да го побарам прва иако секогаш тој ме бара.
  Се плашам да не најде друга а мене да ме заборави и покрај се што се случува(ше)мегу нас.
  Една вечер добив благ нервен слом зошто се испокравме...тој подоцна свати дека е во грешка и ми се извини...

  Тоа е тоа најкратко.
   
 7. macetoo

  macetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  jas ti davam sovet da si baras nov ;) neznam zasto ama ne mi mirisa na dobro ova laden ne vraka se luti (aama za bez pricina)..... aj baraj si dr ;)
  [mod-kirilica:320vse86][/mod-kirilica:320vse86]
   
 8. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Секоја приказна си има две страни нели ? ! Ама ова некако тешко дека те разбрав хмм.................. викаш те сака те бара не те пушта од друга страна те игнорира ? :^) Ти не знаеш што сакаш еден момент го одбиваш друг умираш по него ? :^) Ок ај вака не мора да значи дека ти треба одма да му признаеш дека умираш по него нели ... Почни малку поискулирано да ги правиш работите немој тоа твоето да прерасне во параноја зашто на крај краева кој фактор си ти во неговиот живот за да ти смета муабет ако направи со некоја ?! ако воолку тешко ти е да се контролираш сега кога не сте ни заедно колку успеав да сфатам што ќе се случи кога ќе бидете во врска ? Ке го загушиш . Не се плаши од ризикот пробај ама не се внесувај до толку ако ја испуштиш шансата ќе ти биде криво до тебе е проблемот според мене не го сваќај ова за зло туку навистина така мислам . Се најубавоо :)
   
 9. manutdwomen

  manutdwomen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Баш ради тоа што го спомна не сакам веднаш да му признаам дека умирам по него.Не дека ми пречи тоа што зборува со други ама барем со усул да зборува и упорно ми води инает само да види дали го шпионирам или не...И веднаш се правда ама јас само обичен муабет врзив со нив,провери ако сакаш.Па и нему му смета кога зборам со други момчиња и тоа за фудбал(пошто многу сакам да гледам фудбал :D)и се лути.Го одбив само поради тоа што не бев сигурна во неговите намери,од кај да знаев дали ја збори вистината а утре да се предомисли?и имав многу страдано порано ради бивши и не ми беше потребно ново разочарување.

  Фала на советот,не не го сфакам за зло,во право си,ама не можам да издржам доколку не скара некоја трета личност.:)

  P.S.И јас тоа со игнорот не го разбирам многу,ден не му се збори друг ден ме преплавува со муабет.

  Ке видам што ке сторам:*изгледа се ке му признаам па што биде биде :emo: