1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Некст Тајм (Next Time)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Rock.Lady, 9 декември 2010.

 1. Rock.Lady

  Rock.Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Биографија:
  "Next Time" е рок дуо од Скопје, Македонија кое е составено од двајца браќа близнаци Стефан и Мартин Филиповски(родени на 20.09.1986 г.). Стефан е frontmen на бендот како главен вокал, додека пак Мартин свири гитара а воедно е придружен вокал. Дуото за првпат се појавува под името "Next Time" на почетокот на 2008 година, а претходно настапувале како гараж бенд(CarWash, X'S) и на неколку детски фестивали(Златно Славејче 1996, Сидо 1996).
  Со нивниот прв албум наречен "Next Time", кој е издаден по само 8 месеци од нивното појавување(декември 2008), тие се стекнаа со огромна популарност, за денес да се важен дел од македонската музичка сцена.

  Дискографија:
  -Next Time (2008)

  Концерти:
  - Универзална сала - Скопје, 25.12.2009
  - Хераклеа - Битола, 20.08.2010

  Награди:
  - Радиски фестивал "Ѕведена ноќ 2008" - Летен хит "Ме мислиш ли" (Јуни 2008)
  - ТВ Орбис - Ѕвездена Орбита На Популарноста (Август 2008)
  - "Охрид Фест 2008" - Дебитанти на годината со песната "Ме остави сам да живеам" (Август 2008)
  - "Макфест 2008" - Прво место во полуфинале и второ место во финале со песната "Без тебе тивко умирам" (Октомври 2008)
  - Радиски фестивал "МАРС 2008" - Хит на годината "Ме остави за да живеам" (Декември 2008)
  - "Скопје Фест 2009" - Прво место и претставници на Р. Македонија на Евровизија 2009 со песната "Нешто што ќе остане" (Февруари 2009)
  - "Златна Бубамара на популарноста 2009" - Најперспективна група за 2008 (Февруари 2009)
  - Радиски фестивал "МАРС 2009" - Второ место со песната "Нешто што ќе остане"
  - "Таа и Тој" - Најмомчиња за 2009 (Февруари 2010)
  - Радиски Фестивал "МАРС 2010" - Второ место со песната "Убава"

  Веб сајт: http://www.nexttimeband.com/
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Next Time

  Мене ме чуди како Вајлд не ја отворила темава :wasntme: :)
  Дечките ми се симпатични,повеќе ми се допаѓа некако Мартин но во глобала,за наши простори се океј.
  Имаат симпатични песни,лесно се пробија и за кратко време..ОП..успех!

  Ми се допадна многу нивната евровизиска изведба... :wasntme:
  Омилено песниче ми е:
  http://www.youtube.com/watch?v=s_X1t5fJ5qM
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Next Time

  Мене ми беа подобри кога беа CarWash, односно X'S бенд. Подоцна се растурија и Мартин и Стефан основаа свој бенд, Некст Тајм. Порано имаа многу поквалитетни песни и подобри текстови.

  http://www.youtube.com/watch?v=vYdB0jfvTbw

  http://www.youtube.com/watch?v=o14nYRGj ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=l-mfUi2R ... re=related

  Еве три од нивните четири песни во тој состав. :)

  Потоа нели почнаа како ексклузивци на План Б продукција, мислам дека тука им беше грешката. Да дека менаџерот Кристијан ги направи славни преку ноќ со само еден сингл, но премногу избрзаа. Албумот го издадоа прерано и повеќето композиции од истиот многумина не ги знаат.

  Kога излезе „Не верувам во тебе“ со душа чекав да ја пуштат на К-15 :D, а најмногу ми се допаѓа „Ме мислиш ли?“. Првите четири композиции некако ми се највпечатливи („Не верувам во тебе“, „Ме мислиш ли“, „Ме остави сам да живеам“, и „Без тебе тивко умирам“).

  Од албумот би ја издвоила англиската композиција „Why did you go?“.

  http://www.youtube.com/watch?v=s2bzxCqDaSw
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Next Time

  Морам пост врз пост бидејќи се дозволени само пет линкови. :tmi:

  На многумина не им се допаѓа бојата на гласот на Стефан, но според мене е одличен вокал.
  Еве нешто во живо од последниот концерт во Битола. Јас присуствував на двата и беше одлично. :) Имаат контакт со публиката и одлични се на сцена. Секогаш преферираат да пеат во живо.
  Еве нешто од концертот во Универзална сала каде што Мартин ја испеа Изгубен со помош на Стефан. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=GijdDZd3I0o

  http://www.youtube.com/watch?v=fPuvHX57EdM


  Како личности се супер, не се со носот во облаци и не ги промени славата.

  http://www.youtube.com/watch?v=9f3yaI45BoI
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Многу ми се глупи. Незнаат интервју асално да дадат. Досега барем толку време помина, би требало да ја снемаат тремата. Ова зборам за интервјуа.
   
 6. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
 7. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Рок дуо ова ме изнасмеа! :rofl: :lol: Преглупи ми се, едноставно ми се антипатични! Не ги разбирам никако сите интервјуа глупости тресат, не знам што се умсилиле. Стварно не сфаќам како ги сакаат воопшто немаат некој талент за пеење ниту за свирење едноставно прости ми се.
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Искрено.... малце ми одат на живци |( Не како интерпретатори, туку како појави. Стефан посебно.
  http://www.youtube.com/watch?v=S6_bgmK86mU
  Добар спот, патем :)
   
 9. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Не ги сакам, не ми се свиѓаат песните,нигде ги нема некако незнам чудни ми се..
   
 10. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Искрено и мене тој многу ме нервира Мартин ми е 1000 пати поубав од Стефан, а спотов е најубав од сите досега нивни спотови :D :D
   
 11. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Не ја следам доволно нивната музичка кариера и тоа што го работат, така да не сум компетентна да зборувам и давам коментари за нивните (не) квалитети. Тоа што го имам слушнато од нив, поголемиот дел ми се допаѓа. Имаат убави песни, тука - таму видеоклипови... и така. :P

  Некои од нивните песни кои ми се допаѓаат. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=1uxiUa-k6-s

  http://www.youtube.com/watch?v=6Y7L6yrb ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=ssmoC9TI ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=RgrQOhH1 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=tacg_K6I ... re=related

  (убава верзија)
   
 12. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  ааааа :inlove: :inlove: ги обожаваааааам! Ги следам од почетокот на нивната кариера прекрасни песни имаат. Стефан има супер глас ,а Мартин супер свири гитара дечкиве се ептен квалитетни (според мое мислење) :) Можеби немаат некое однесување пред камера :D ама ќе научат млади се.
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 13. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Воопшто не ми се допаѓаат-нити како изгледаат ,нити како ги склопуваат речениците на интервју,нити кога маваат со косата читај џбунот на сите страни :lol:
  Инаку песните нивни ми се многу убави,со убав текст,пријатни за слушање,ама не и за гледање :lol:
   
 14. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Типциве ми се тапа,и ми личат на бледа копија на Влатче Илиевски,кога беше во Морал.
  Глас немаат,песните им се шупче,освен една што ми се свиѓа.
  Ниту се убави,ништо,онака мало плусче имаат само што не се ептен дигнати,и не се занесуваат многу.
   
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Во овај живот е тешко да пронајдеш некој што те разбира зар не ???
  http://www.youtube.com/watch?v=gk85dFjcKDA


  Песнава ја обожавам штета што нема спот4е .Сакам да ги слушам а не и да ги гледам ;) Само Мартин сакам да го гледам а Стефан ми иде по нерви. ;)
   
 16. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  мене ми се супер имаат певливли песни, како група ми се интересни, најубав ми е Стефан, црно си е црно :inlove:, на јутјуб ми се пријатели ;) , најубава песна од нов ми е “кога лажеш каде гледаш„.
   
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  ^ Црниот е Мартин. :lol:

  Инаку деновиве се во подготовка на нова песна. :)
   
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Добри се дечкиве, скоро па одлични :D
  Не, шала на страна, убаво пеат т.е. свират, имаат убави песни...сега зависи каков стил на музика слушаш, затоа и многу не ги сакаат.
  Еве на пр. Рамо за плачење, Нешто што ќе остане, Кога лажеш каде гледаш ми се поомилени! Али, сите се супер!
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  На rak4estip му/ѝ се допаѓа ова.
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.