1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немаме теми за разговор...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од annah8, 25 јануари 2011.

  1. annah8

    annah8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Значи .. има едно момче кое премногуу ми се допага сега скоро ме додаде на мсн :lol: чувствувам дека и тој чувствува нешто за мене.. разговараме на мсн се гледавме распустов речиси секој ден во едно кафуле онака тој си беше посебно но секогаш наогав причина да го гледам :P .. ии работата е што на мсн секогаш ни е некако досадно депресирано од што незнам за што да го зазборам :( па .. мислев ако може да ми предложите повеке теми, работи за кои можам да започнам разговор .. до сега му немам пишано ни еднаш секогаш тој пишува бидејки незнам како да почнам малку сум срамежлива...
    така да чекам ваши одговори важно ми е :| предложете некои теми ...
    поздрав <3
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    НЕМАМЕ ТЕМИ ЗА РАЗГОВОР!:worried:

    ЕВААААААААААААААА !!!!!!!!!!!! ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!
    Викни го и излезете, во 4 очи можеби ќе имате повеќе теми за разговор.
     
  3. annah8

    annah8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    НЕМАМЕ ТЕМИ ЗА РАЗГОВОР!:worried:

    проблемот е што јас сум зафатена ... и не можам кога сакам да се гледам со него ништо се нема случено иии не сакам да изневерувам и нема да го направам тоа .. туку само малку флерт .. :)
     
  4. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    НЕМАМЕ ТЕМИ ЗА РАЗГОВОР!:worried:

    А со што си зафатена? Со фејсбук?...оти човек кога дреме на мсн до степен на губење на теми за муабет,ваљда ќе најде и малку време за едно кафенце онака фејс ту фејс а? :D

    Ако веќе сакаш да си играш,играј си...мислам глупаво ми е да флертате на мсн или ватевер,ама на кафе никако оти тоа се рачуна како изневерување а? Другово е сосем ок демек :geek:

    Значи флерт е флерт,дома,во кафич,на фејсбук....исто го викаат и во Монголија ,и во Пакистан...Флерт си е флерт,нема потреба од фолирање и глумење добра цура ;) Ако ти е кејф да пиеш кафе со дечкото пиј,излезете и муабетете,сигурно дека нема да те силува во Вц-то во кафичот....освен ако нејќеш ти!
     
    На mysterious, popcorn и Mistery им се допаѓа ова.
  5. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    НЕМАМЕ ТЕМИ ЗА РАЗГОВОР!:worried:

    Преку интернет неможете да се запознаете доволно-а ако не се познавате доволно незнаете што сакате и затоа немате теми за разговор.
    Запознајте се подобро ,практикувајте комуникација во живо -кога ќе се запознаете подобро ќе имате теми за разговор.

    На интернет страниците ,фејсбукот мсн-то и слично
    повеќето (скоро сите) се убави ,добри ,згодни, паметни и се најдобро ...
    Практикувај преку интернетот да комуницираш со луѓе кои ги знаеш во real life пред да си отвориш профил
    а не со луѓе кои си ги запознала на фб и слично.
    Луѓето затупуваат дружејќи се само преку интернет.
     
  6. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522

    Чекај само :!: ти си имаш дечко, не сакаш да го изневеруваш а во меѓувреме некој друг ти се свиѓа и сакаш да флертуваш со него? Поправи ме ако грешам.
     
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Леле овоа естварно глупости за се и сешто се овара тема ц ц ц нема смисла немале тема за разговор. Како може да немаш тема за разговор со некој што ти се допаѓа абе сешто
     
  8. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    И јас така сфатив! Има дечко ама и се допаѓа друг со кого не знае што да збори! И сега треба да дадеме идеи за што би зборувале тие двајцата! :?:
    Оххх мори мајкоооо... Абе девојче нити те позанаваме ние тебе нити пак го занеме дечкото! од каде бе мене да ми текне што да го прашаш, што да му раскажуваш, каков муабет да си направиш! Мислам стваро би сакала да помогнам ама па се соменевам дека воопшто било кој друг би ти ја препорачал виситнската тема на разговоро на која би сте се размуабетиле ти и дечкото! Ќе мора сама да се сетиш инспирирана од себе и секојдневиот ти живот, вака од страна непознатите феминки тешко дека ќе знаат како да ти помогнат!
     
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Леле дечко си има и бара теми за да флертува ха ха ха. Епа зборувај му како ти е во врската. ЦЦЦЦ не ми се верува
     
    На girl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    сакаш тема за разговор? еве ти една СЕКС !!!!
     
    На mysterious, popcorn и Srekicka им се допаѓа ова.
  11. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    И флерт на виртуелен начин си е флерт, ама ти играш на карта да не се дознае,ако излезеш во јавност со него, вака безбедно од дома не се рачуна :D . Малечка си за да правиш паралелни комбинации само 15год. не е мое да ти судам, ама да не ти премине во навика за понатаму, па секогаш да си имаш некоја резерва на страна, мислејќи како тоа да е невино и ок. Ти веќе флертуваш, значи си го направила првиот чекор и избор дали да се впуштиш или не во тоа. Како ќе ти е да дознаеш дека дечко ти го прави истотo во меѓувреме? Боли,а? Извини ако бев малку и груба, ама да давам теми на разговор за флерт i don't think so.
     
  12. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    |(
    :rofl: :rofl: :rofl:

    Ама ти битно отвори нова тема за ова. Па можеше и во љубовни проблеми и совети,ама ајде...

    Ти,како една од позафатените,еве една тема. Глобалното затоплување.

    Девојко,додека не седнеш да направиш муабет со човек очи во очи,не го познаваш. Расчисти си со себеси дали треба да продолжиш со врската или да си ја уништиш затоа што ти сакаш да си го набилдаш егото,поради некој флерт.

    Патетики.